Kablo

Kablo

Son dakika kablo haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kablo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kablo haber sayfamızda...

Kablo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.887 kablo haberi bulunmuştur.
ABD’de gölette boğulmak üzere olan at son anda kurtarıldı
ABD’de gölette boğulmak üzere olan at son anda kurtarıldı ABD’nin Florida eyaletinde küçük bir gölete düşen at, boğulmak üzereyken polis ve çevredekiler tarafından son anda kurtarıldı. O anlar polisin vücut kamerasına yansıdı.
11.04.2024 Dünya
Hırsızlar elektrik kablolarını çaldı, yoğun bakım ve diyalizdeki 52 hasta başka hastaneye nakledildi
Hırsızlar elektrik kablolarını çaldı, yoğun bakım ve diyalizdeki 52 hasta başka hastaneye nakledildi Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin trafo binasına girerek yaklaşık 150 bin TL değerindeki kabloları çalan hırsızlar, hastanenin elektriğinin kesilmesine neden oldu. Olay nedeniyle, diyaliz ve yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 52 hasta, ambulanslarla çevredeki hastanelere nakledildi.
10.04.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu, yeni projeyi açıkladı; 'akıllı yollar' geliyor
Bakan Uraloğlu, yeni projeyi açıkladı; 'akıllı yollar' geliyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yollarda güvenliği en üst düzeye çıkarmak amacıyla akıllı ulaşım sistemleri projesini İstanbul'da başlatacaklarını belirtti. Uraloğlu, kaza riskini en aza indirecek projenin 2025 yılının sonunda tamamlanacağını, daha sonra ülke çapında yaygınlaştırılacağını vurguladı.
9.04.2024 Politika
Ümraniye'de alevler arasında can pazarı; Çatıda kalan komşularını böyle kurtardılar
Ümraniye'de alevler arasında can pazarı; Çatıda kalan komşularını böyle kurtardılar Ümraniye'de 2 katlı bir binanın çatı katında yangın çıktı. O sırada çatıda alevlerin arasında mahsur kalan ev sahibi mahalle sakinleri tarafından kurtarıldı. O anlar çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamera görüntüsüne yansıdı.
6.04.2024 Video
Ümraniye'de alevler arasında can pazarı; Çatıda kalan komşularını böyle kurtardılar
Ümraniye'de alevler arasında can pazarı; Çatıda kalan komşularını böyle kurtardılar Ümraniye'de 2 katlı bir binanın çatı katında yangın çıktı. O sırada çatıda alevlerin arasında mahsur kalan ev sahibi mahalle sakinleri tarafından kurtarıldı. O anlar çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamera görüntüsüne yansıdı.
6.04.2024 Gündem
Madenci, 700 liralık kaçak akım rölesi olmadığı için ölmüş
Madenci, 700 liralık kaçak akım rölesi olmadığı için ölmüş Zonguldak’ta, maden ocağında, maden işçisi Soner Korkut'un (25) elektrik akımına kapılıp ölümüyle ilgili bilirkişi raporunda, elektrik panolarında kaçak akım rölesi ve topraklama olmadığı ortaya çıktı. İncelemede, kaçak akım rölesinin ölümü önleyebileceği belirtilirken, maden ocağının işletme müdürü maden mühendisi Yusuf Çavdar (56) tutuklandı. İş sağlığı güvenliği uzmanı ve maden mühendisi Çağlar Öztürk, "Panolarda kanuni zorunluluk olarak kaçak akım rölesi takılı olmak zorundadır. Röle, bir sigortadır, biz ona 'yaşam sigortası', deriz. Eğer devrede kaçak varsa, devre kendini tamamlayamadığı için anında atar. Herhangi bir yerde insanla elektrik teması söz konusuysa elektrik çarpmasını engeller. Çok pahalı bir aygıt değildir. 700 ile 1500 lira arasında fiyatları değişir" dedi.
5.04.2024 Video
Ankara'daki yangın, kablo toplayanların yaktığı ateşten çıkmış; 1 tutuklama
Ankara'daki yangın, kablo toplayanların yaktığı ateşten çıkmış; 1 tutuklama Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki Hurdacılar Sitesi'nde çıkan ve 16 saat sonra söndürülen yangında 9 iş yeri kül oldu. Yangının, yabancı uyruklu 5 kişinin bakır kabloları plastiğinden ayrıştırmak için ateş yakmaları nedeniyle çıktığı ileri sürüldü. Gözaltına alınan kişiden 1 şüpheli tutuklandı, 4 şüphelinin işlemleri devam ediyor.
4.04.2024 Gündem
Üç kardeşin ihbarıyla 20 yıl sonra tutuklanan baba müebbet hapis cezasına çarptırıldı
Üç kardeşin ihbarıyla 20 yıl sonra tutuklanan baba müebbet hapis cezasına çarptırıldı İstanbul'da üç kardeşin 20 yıl önce babalarının 15 aylık kardeşleri Armağan'ı döverek öldürdüğünü ve olayı gizlemek için de bir arkadaşıyla beraber yetkililere haber vermeden gömdüğünü iddia etmelerinin ardından açılan davada tutuklanan baba Hüseyin K. müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
29.03.2024 Video
Üç kardeşin ihbarıyla 20 yıl sonra tutuklanan baba müebbet hapis cezasına çarptırıldı
Üç kardeşin ihbarıyla 20 yıl sonra tutuklanan baba müebbet hapis cezasına çarptırıldı İstanbul'da üç kardeşin 20 yıl önce babalarının 15 aylık kardeşleri Armağan'ı döverek öldürdüğünü ve olayı gizlemek için de bir arkadaşıyla beraber yetkililere haber vermeden gömdüğünü iddia etmelerinin ardından açılan davada tutuklanan baba Hüseyin K. müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
29.03.2024 Gündem
Bakan Kacır: Türkiye, son 20 yılda dünyaya parmak ısırtan başarı hikayesi ortaya çıkardı
Bakan Kacır: Türkiye, son 20 yılda dünyaya parmak ısırtan başarı hikayesi ortaya çıkardı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye son 20 yılda savunmada, havacılıkta dünyaya parmak ısırtan bir başarı hikayesi ortaya çıkardı. Bu başarı hikayesi de Türk gençleri sayesinde ortaya çıktı. Türkiye'nin iftihar kaynağı projeler sizler gibi gencecik insanların oluşturduğu mühendislik takımları tarafından geliştirildi" dedi.
28.03.2024 Politika
Bakan Kacır: 8 Temmuz haftası TÜRKSAT 6A'yı uzaya göndereceğiz
Bakan Kacır: 8 Temmuz haftası TÜRKSAT 6A'yı uzaya göndereceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 8 Temmuz 2024 haftasında ilk milli haberleşme uydusu TÜRKSAT 6A'yı uzaya göndereceklerini belirterek, "Böylelikle bunu başaran 11 ülkeden biri olacağız" dedi.
26.03.2024 Politika
Bakan Kacır: 60-80 yıl önce düştüğümüz tuzağa bir daha düşmeyin
Bakan Kacır: 60-80 yıl önce düştüğümüz tuzağa bir daha düşmeyin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin son 20 yılda uydu geliştirme konusunda adım adım tecrübe kazandığını, hibrit roket motoru çalışması yapan 4 ülkeden biri olduğunu belirterek, "Uyduların yörüngeler arası transferini yapacak uzay araçlarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunların hiçbiri hayal değil. Sizden bir istirhamımız var. Sakın ola bu işleri alaya almaya, hafife almaya kalkanlara, sizin özgüveninizi kırmaya kalkanlara izin vermeyin. 60-80 yıl önceki düştüğümüz tuzağa bir daha düşmeyin" dedi.
25.03.2024 Teknoloji
Türkiye’de 2023’te 520 birleşme ve satın alma gerçekleşti
Türkiye’de 2023’te 520 birleşme ve satın alma gerçekleşti Kurumsal finansman, strateji ve yönetim danışmanlığı alanlarında küresel ölçekte hizmet sunan Branchout Türkiye’nin ‘Birleşme ve Satın Almalar Görünümü 2023’ raporu yayımlandı. Rapora göre 2023’te birleşme ve satın almalar toplam 3,1 trilyon dolarlık hacimle son 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. 520 anlaşmanın tamamlandığı Türkiye’de ise birleşme ve satın almalara teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörleri 264 birleşme ve satın alma ile öne çıktı.
25.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: İlk milli haberleşme uydumuz TÜRKSAT 6-A'yı uzaya göndermeye hazırlanıyoruz
Bakan Kacır: İlk milli haberleşme uydumuz TÜRKSAT 6-A'yı uzaya göndermeye hazırlanıyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Şimdi ilk milli haberleşme uydumuz TÜRKSAT 6-A'yı uzaya göndermeye hazırlanıyoruz. İnşallah 4 ay kaldı. Bütün çalışmaları tamamladık. İnşallah TÜRKSAT 6-A'yı uzaya gönderdiğimizde Türkiye, dünyada haberleşme uydularını yerli ve milli olarak geliştirebilen 10 ülkeden biri olacak" dedi.
22.03.2024 Politika
Bakan Kacır: Bu ülkenin evlatlarının geliştirdiği roket teknolojisiyle Türkiye aya da inecek
Bakan Kacır: Bu ülkenin evlatlarının geliştirdiği roket teknolojisiyle Türkiye aya da inecek Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye uzay projelerini hızlandıracaklarını belirterek, “İnşallah bu ülkenin evlatlarının geliştirdiği roket teknolojisiyle Türkiye aya da inecek. Milli Uzay Programı'nı da ilan ettik, inşallah bu projeyi de gerçekleştireceğiz” dedi.
22.03.2024 Politika
Bakan Kacır: Türkiye, rüzgar enerjisinde 10 yıl içerisinde Avrupa'nın lider ülkesi olacak
Bakan Kacır: Türkiye, rüzgar enerjisinde 10 yıl içerisinde Avrupa'nın lider ülkesi olacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Önümüzdeki dönemde rüzgar santrallerinde yerlilik oranımızı yüzde 60'ların çok daha üzerine hep birlikte taşıyacağız. Bu alanda Avrupa'da en iddialı 5 ülkeden biriyiz. Ama gelişme hızımız gösteriyor ki Türkiye, rüzgar enerjisinde önümüzdeki 10 yıl içerisinde Avrupa'nın lider ülkesi olacak. İzmir de bu liderlik sürecinin Türkiye'de öncü şehri olacak" dedi.
19.03.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Milli teknoloji ürünleriyle dünya çapında küresel bir üretici ve ihracat ülkesi olduk
Bakan Uraloğlu: Milli teknoloji ürünleriyle dünya çapında küresel bir üretici ve ihracat ülkesi olduk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bu yüzyıl ülkemizin dünya tarihine ‘sanayisi güçlü, teknolojisi milli bir Türkiye’ vizyonuyla damga vurduğu bir dönem olacak. Son 22 yılda yerli sanayimizi geliştirerek imal ettiğimiz milli teknoloji ürünleriyle dünya çapında küresel bir üretici ve ihracat ülkesi olduk” dedi.
15.03.2024 Video
Esenyurt'ta 36 saat süren elektrik kesintisi mahalleliyi isyan ettirdi
Esenyurt'ta 36 saat süren elektrik kesintisi mahalleliyi isyan ettirdi Esenyurt'ta arıza nedeniyle başlatılan çalışmalar kapsamında 36 saat süren elektrik kesintisi mahalleliyi isyan ettirdi. Bazı esnaf iş yerini açamazken, bazı mahalle sakinleri de evlerinin soğuduğundan şikayet etti. Esnaf Fethi Gökmen "Kepengi kırdım. Ben burayı açmasam yarın ne yapacağım, nasıl kira ödeyeceğim" dedi.
15.03.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Milli teknoloji ürünleriyle dünya çapında küresel bir üretici ve ihracat ülkesi olduk
Bakan Uraloğlu: Milli teknoloji ürünleriyle dünya çapında küresel bir üretici ve ihracat ülkesi olduk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bu yüzyıl ülkemizin dünya tarihine ‘sanayisi güçlü, teknolojisi milli bir Türkiye’ vizyonuyla damga vurduğu bir dönem olacak. Son 22 yılda yerli sanayimizi geliştirerek imal ettiğimiz milli teknoloji ürünleriyle dünya çapında küresel bir üretici ve ihracat ülkesi olduk” dedi.
15.03.2024 Ekonomi
GRED, Chapmans Yard'daki sınırlı sayıda daireyi Türk yatırımcılara sundu
GRED, Chapmans Yard'daki sınırlı sayıda daireyi Türk yatırımcılara sundu İngiltere’de konut yatırımı yapmak isteyen Türk yatırımcılara danışmanlık ve aracılık hizmeti veren Londra merkezli Türk Girişimi GRED (Global Real Estate Development), Birmingham’ın merkezinde “Chapmans Yard’daki sınırlı sayıda daireyi ilk olarak Türk yatırımcılara satışa sundu. GRED Global Kurucu Ortağı Meltem Türker, “Tüm dünyadan önce ilk defa Türkiye’de ön lansmana giren Chapmans Yard, Birmingham şehir merkezinde en önemli lokasyonlara 5 dakika mesafede yer alan yüzük taşı niteliğinde 100 konutluk butik bir proje. Fiyatlar 263 bin pound’tan başlıyor. Yüzde 20 peşin ödeme alınıyor. Yüzde 80 teslimde olmak üzere anahtar teslim Nisan 2025’te yapılacak. Kredi kullanımına uygun, yatırımcı için muhteşem bir proje” diye konuştu.
12.03.2024 Video
Nexans Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Atilla Kurtiş'e yeni görev
Nexans Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Atilla Kurtiş'e yeni görev Kablo pazarında faaliyet gösteren Nexans'ın Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü olarak 2020 yılından beri görev yapan Atilla Kurtiş, yeni dönemde mevcut görevine ek olarak Polonya ve Lübnan'da Nexans operasyonlarına liderlik edecek. Şirketin bu pazarlardaki verimliliği ve büyüme sürecini destekleyecek Kurtiş, yeni görevinde yıllık 450 milyon Euro hacim ve yaklaşık bin kişilik çok uluslu bir ekipten sorumlu olacak.  
12.03.2024 Ekonomi
GRED, Chapmans Yard'daki sınırlı sayıda daireyi Türk yatırımcılara sundu
GRED, Chapmans Yard'daki sınırlı sayıda daireyi Türk yatırımcılara sundu İngiltere’de konut yatırımı yapmak isteyen Türk yatırımcılara danışmanlık ve aracılık hizmeti veren Londra merkezli Türk Girişimi GRED (Global Real Estate Development), Birmingham’ın merkezinde “Chapmans Yard’daki sınırlı sayıda daireyi ilk olarak Türk yatırımcılara satışa sundu. GRED Global Kurucu Ortağı Meltem Türker, “Tüm dünyadan önce ilk defa Türkiye’de ön lansmana giren Chapmans Yard, Birmingham şehir merkezinde en önemli lokasyonlara 5 dakika mesafede yer alan yüzük taşı niteliğinde 100 konutluk butik bir proje. Fiyatlar 263 bin pound’tan başlıyor. Yüzde 20 peşin ödeme alınıyor. Yüzde 80 teslimde olmak üzere anahtar teslim Nisan 2025’te yapılacak. Kredi kullanımına uygun, yatırımcı için muhteşem bir proje” diye konuştu.
12.03.2024 Ekonomi
Prof. Dr. Aykan: Yakın çevresinde glokom hastalığı olan kişiler özellikle risk taşıyor
Prof. Dr. Aykan: Yakın çevresinde glokom hastalığı olan kişiler özellikle risk taşıyor Rutin göz kontrollerinin tüm insanlar için önem arz ettiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ümit Aykan, “Glokom gibi sinsi hastalıklar rutin bir muayene sırasında tesadüfen ortaya çıkabiliyor. Bu ne kadar erken dönemde tespit edilirse bundan sonraki kaybın da o kadar erken önüne geçmek anlamına geliyor. Dolayısıyla kontroller ve tekrarlanan muayeneler işin kilit noktası. Glokomun genetik bir altyapısı da söz konusu. Genellikle belli ailelerde birikim olduğunu ve o ailelerde daha sık görüldüğünü görüyoruz. Dolayısıyla yakın çevresinde glokom hastalığı olan kişilerin özellikle bir risk taşıdıklarını söyleyebilirim” dedi.
12.03.2024 Sağlık-Yaşam
Prof. Dr. Aykan: Yakın çevresinde glokom hastalığı olan kişiler özellikle risk taşıyor
Prof. Dr. Aykan: Yakın çevresinde glokom hastalığı olan kişiler özellikle risk taşıyor Rutin göz kontrollerinin tüm insanlar için önem arz ettiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ümit Aykan, “Glokom gibi sinsi hastalıklar rutin bir muayene sırasında tesadüfen ortaya çıkabiliyor. Bu ne kadar erken dönemde tespit edilirse bundan sonraki kaybın da o kadar erken önüne geçmek anlamına geliyor. Dolayısıyla kontroller ve tekrarlanan muayeneler işin kilit noktası. Glokomun genetik bir altyapısı da söz konusu. Genellikle belli ailelerde birikim olduğunu ve o ailelerde daha sık görüldüğünü görüyoruz. Dolayısıyla yakın çevresinde glokom hastalığı olan kişilerin özellikle bir risk taşıdıklarını söyleyebilirim” dedi.
12.03.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Ankara- İstanbul Süper Hızlı Tren Projesi başladı
Bakan Uraloğlu: Ankara- İstanbul Süper Hızlı Tren Projesi başladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-İstanbul yeni otoyolu ile Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Projesi çalışmalarının başladığını duyurdu.
11.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

bakan kacır yangın teknoloji Bakan Uraloğlu proje

Kablo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.