Geri Dön
Kültür&Sanat Albayrak Grubu'nun Hat Eserleri Sergisi Tunus'ta sanatseverlerle buluştu

Albayrak Grubu'nun Hat Eserleri Sergisi Tunus'ta sanatseverlerle buluştu

Albayrak Grubu'nun bir gelenek hâline getirdiği Hat Eserleri Sergisi 10'uncu yılını kutlarken, serginin bu yılki ilk yurt dışı durağı Tunus oldu. Sergide, 10 yıllık süreçte kaleme alınan eserlerin bir seçkisi sanatseverlerle buluştu. 22 Şubat tarihinde, TİKA'nın katkılarıyla gerçekleşen serginin açılışında, Tunus Devlet yetkilileriyle birlikte çok sayıda önemli isim yer aldı. Sergi, 28 Şubat tarihine kadar Tunus, Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi'nde sanatseverleri bekliyor olacak.

Albayrak Grubu'nun Hat Eserleri Sergisi Tunus'ta sanatseverlerle buluştu

Hat gönüllüleri ile buluşmak için Türkiye sınırlarını aşan Albayrak Grubu, 2022 ve 2023 yıllarında yurt dışı rotasıyla dünyanın dört bir yanına hat eserlerini ulaştırmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Arnavutluk, Azerbaycan, Özbekistan ve Tanzanya'da sanatseverleri bir araya getiren serginin 2024 yılındaki ilk yurt dışı durağı ise Tunus oldu. 22 Şubat'ta Tunus, Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi'nde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) katkılarıyla gerçekleşen serginin açılışına Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Çağlar Fahri Çakıralp, TİKA Tunus Koordinatörü Ali Fuat Cebeci, Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürü Abdullah Hanönü, Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esad Sivri, TVNET Genel Müdür Yardımcısı Serhat İbrahimoğlu ve grup yöneticileri katıldı.

Hat Eserleri Sergisi, geçtiğimiz son üç yılda 8 farklı şehir, 21 ayrı mekân, yurt dışında 4 farklı ülkeye misafir olarak toplamda 3 milyondan fazla ziyaretçiye ulaşmıştı.

Sergi açılışında bir konuşma gerçekleştiren Albayrak Medya Satış Pazarlama Genel Müdürü Abdullah Hanönü, “Artık bir geleneğe dönüşmüş sergimizin 10 yıllık serüveninin en güzide eserlerini burada siz değerli sanatseverlerle buluşturuyoruz. Usta hattatlarımızın aylarca devam eden çalışmalarının neticesi olan bu eserleri Tunus'ta sergilemek bizler için bir gurur kaynağı. 300 yılı aşkın süre Osmanlı egemenliğinde kalan Tunus'ta Türk kültüründen izleri görmek ve iki medeniyet arasındaki ilişkileri dil ve kültür çerçevesinde izlemek mutluluk verici" dedi.