Sergi

Sergi

Son dakika sergi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sergi haber sayfamızda...

Sergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.078 sergi haberi bulunmuştur.
MKE Ankaragücü'nde Faruk Koca yeniden başkan seçildi
MKE Ankaragücü'nde Faruk Koca yeniden başkan seçildiMKE Ankaragücü'nün Olağanüstü Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Faruk Koca, tek aday olarak girdiği seçimde 505 oyun 504'ünü alarak yeniden seçildi.
2.07.2022Spor
16 sanatçıyı buluşturan 'Resmin Türkçesi' sergisi ziyaretçilerini bekliyor
16 sanatçıyı buluşturan 'Resmin Türkçesi' sergisi ziyaretçilerini bekliyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Azerbaycanlı ressam Sakit Mammadov'un küratörlüğünde açılan ‘Resmin Türkçesi: Türk Dünyasının Tuvalde Buluşması’ sergisi ziyaretçilerini bekliyor. Ülkeler arasında yeni kültür ve sanat köprüleri inşa etmenin hedeflendiği sergide 16 önemli sanatçının 60 eseri İstanbul’da bir araya geldi.
30.06.2022Kültür&Sanat
Çeliği sanatla buluşturanlar ödüllendirildi
Çeliği sanatla buluşturanlar ödüllendirildiErdemir’in katkılarıyla bu yıl yedincisi düzenlenen Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan eserler belli oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen yarışmada ödüllendirilen ve değer gören 54 eser, 30 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek.
30.06.2022Kültür&Sanat
2 bin 300 yıllık 'Eros' figürü ilk kez sergide
2 bin 300 yıllık 'Eros' figürü ilk kez sergideMitolojide aşk tanrısı olan 'Eros'un tasvir edildiği, 2 bin 300 yıllık figür, arkeolojik kazılarda bulunduktan 42 yıl sonra İzmir Arkeoloji Müzesi'nde sergiye çıkarıldı.
29.06.2022Foto Galeri
'Koku'nun İzinde Mezopotamya Sergisi' Şanlıurfa'da açıldı
'Koku'nun İzinde Mezopotamya Sergisi' Şanlıurfa'da açıldıŞanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Koku Kültürü Derneği’nin yaptığı iş birliği ile akademisyenlerin ve arkeologların de katkı sunduğu 3 yıllık çalışma sonucunda “Koku’nun İzinde Mezopotamya Sergisi” açıldı. Koku Kültürü ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı, koku ve aromaterapi uzmanı Bihter Türkan Ergül, sergiye katılan protokole özel hazırlanmış tütsüyle karşıladı.
26.06.2022Video
'Koku'nun İzinde Mezopotamya Sergisi' Şanlıurfa'da açıldı
'Koku'nun İzinde Mezopotamya Sergisi' Şanlıurfa'da açıldı ŞANLIURFA Arkeoloji Müzesi ve Koku Kültürü Derneği’nin yaptığı iş birliği ile akademisyenlerin ve arkeologların de katkı sunduğu 3 yıllık çalışma sonucunda “Koku’nun İzinde Mezopotamya Sergisi” açıldı. Koku Kültürü ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı, koku ve aromaterapi uzmanı Bihter Türkan Ergül, sergiye katılan protokole özel hazırlanmış tütsüyle karşıladı.
26.06.2022Kültür&Sanat
Kursiyer kadınların hazırladığı sergi Güngören’de ziyarete açıldı
Kursiyer kadınların hazırladığı sergi Güngören’de ziyarete açıldıGüngören Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığı ve sadece kadınların hizmet aldığı Hanımeli Konağı’nda eğitim alan kursiyerlerin hazırladığı eserlerden oluşan yılsonu sergisi, Başkan Bünyamin Demir tarafından ziyarete açıldı.
23.06.2022Kültür&Sanat
Doğadan topladı, sıra dışı bir koleksiyon elde etti
Doğadan topladı, sıra dışı bir koleksiyon elde ettiHatay’da Ayhan Kara, doğada gezerken fotoğrafladığı ve topladığı figürlerle, 2 yılda sıra dışı bir koleksiyona imza attı. Dağda, sahilde ve bahçelerde gezerek, ahşap ve taştan oluşan, insan ve hayvanlara benzeyen figürleri bir araya getirerek 2 yılda 250 eser toplayan Kara, bu koleksiyonunu dünyanın birçok yerinde sergilemeye hazırlanıyor.
23.06.2022Video
47 yılda 9 bin pul biriktirdi
47 yılda 9 bin pul biriktirdiVan'ın İpekyolu ilçesinde, 7 yaşındayken evlerine gelen mektup pulunu sökerek biriktirmeye başlayan, 3 çocuk babası İlhami Acar (54), bu alışkanlığını 47 yıldır sürdürüyor. Tanıdık arkadaşlarıyla mektuplaşıp, değişik ülkelerden de pul getirten Acar, pulları ve pandemi döneminde yaptığı yağlı boya tablolarını, arkadaşına ait dükkanın bir köşesinde sergiliyor. Acar, "Şu anda birçok ülke ve Osmanlı dönemine ait pullar olmak üzere koleksiyonumda 9 bine yakın pul var" dedi.
23.06.2022Video
Kadim uygarlıkların koku kültürü Şanlıurfa’da gün yüzüne çıkacak
Kadim uygarlıkların koku kültürü Şanlıurfa’da gün yüzüne çıkacak Dünya Güzel Koku Günü’nün 8. yıl dönümü, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Koku Kültürü Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi’nin (MEDAM) iş birliği ile kara gülün yetiştiği dünyadaki tek yer olan Şanlıurfa’da kutlanacak. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Koku Kültürü Derneği’nin yaptığı iş birliği ile akademisyenlerin ve arkeologların de katkı sunduğu 3 yıllık çalışma sonucunda “Koku’nun İzinde Mezopotamya Sergisi” Dünya Güzel Koku Gününde açılıyor.
23.06.2022Kültür&Sanat
'İman Ayetleri Hat Sergisi' Trabzon’da
'İman Ayetleri Hat Sergisi' Trabzon’daTRABZON'da, Albayrak Grubu’nun 10’uncusunu düzenlediği geleneksel 'İman Ayetleri Hat Sergisi' ziyaretçilerle buluştu. 13 hat sanatçısının 13 eserinin yer aldığı sergi hakkında bilgi veren Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esad Sivri, “Sanatın erişilebilir olması için Anadolu’nun farklı noktalarına sergimizi ulaştırıyoruz” dedi.
23.06.2022Kültür&Sanat
Yayla evlerini resmetti, ormanda sergiledi
Yayla evlerini resmetti, ormanda sergilediRize'nin İkizdere ilçesinde bir lisede Görsel Sanatlar Öğretmeni Çağla Genç (32), ahşap ve taş karışımlı yayla evlerini çizdi. Genç, resimlerini ormanda ağaçlara asarak sergiledi.
22.06.2022Foto Galeri
Sultangazi Bilim ve Kültür Merkezi sezonu yıl sonu programıyla noktaladı
Sultangazi Bilim ve Kültür Merkezi sezonu yıl sonu programıyla noktaladıSultangazi Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi’nde 2021-2022 dönemi sergi, müzik korosu ve tiyatro gösterisi gibi etkinliklerin yer aldığı yılsonu programıyla noktalandı. Programda çocuklarla bir araya gelen Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Çocuklarımızı bilim, kültür, sanat ve sporla geleceğe hazırlıyoruz” dedi.
20.06.2022Kültür&Sanat
Dijital sanat girişimciliği programı “D-Art House” başlıyor
Dijital sanat girişimciliği programı “D-Art House” başlıyorDijital sanat temelli kreatif fikirleri girişime dönüştürmek isteyenler için tasarlanmış D-Art House ücretsiz eğitim programı, başvuru kabul etmeye başladı.
20.06.2022Kültür&Sanat
Kadın sanat ve mesleki eğitim kurslarından yıl sonu sergisi
Kadın sanat ve mesleki eğitim kurslarından yıl sonu sergisiSultangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlediği kadın sanat ve mesleki eğitim kursları, yıl sonu sergisiyle 2021-2022 dönemini noktaladı. Kadın kursiyerlerin el emeği, göz nuru eserleriyle beğeni toplayan sergi, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun’un katıldığı açılış töreniyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
17.06.2022Gündem
Emine Erdoğan 'Ekolojik Sanat' sergisini ziyaret etti
Emine Erdoğan 'Ekolojik Sanat' sergisini ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, tarihi Ankara Kalesi'nde açılan 'Ekolojik Sanat' sergisini ziyaret etti.
15.06.2022Gündem
Çizgi kahramanlar sergide bir araya geldi
Çizgi kahramanlar sergide bir araya geldiBaşakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çizgi Roman Atölyesi’nin yıl sonu sergisi Kahramanlar Başakşehir’de, sanat ve hizmetin buluştuğu yeni belediye hizmet binasında açıldı. Atölye eğitmenlerinden Fehmi Demirbağ, kursiyerlerinin çizdiği kahramanlarla çizgi film yapmak istediklerini söyledi.
15.06.2022Gündem
Tuzla’da Halk Kütüphanesi ve Şuşa Fotoğraf Sergisi açıldı
Tuzla’da Halk Kütüphanesi ve Şuşa Fotoğraf Sergisi açıldı TUZLA’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tuzla Belediyesi tarafından halk kütüphanesi ve Türk Dünyası Kültür Başkenti olan ‘Şuşa Fotoğraf Sergisi’ açıldı. Açılışa katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ İki güzelliği bir araya getirerek, hem kardeşliğimizi birleştirdik hem de kitapları mekanında buluşturmuş olduk” dedi.
14.06.2022Kültür&Sanat
Hayal Dünyamın Renkleri Sergisi açıldı
Hayal Dünyamın Renkleri Sergisi açıldıKartal Halk Eğitim Merkezi ve Selim Kalay Resim Atölyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Hayal Dünyamın Renkleri’ isimli resim sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda açıldı.
14.06.2022Kültür&Sanat
Geleceğin sanatçıları eserlerini sergiledi
Geleceğin sanatçıları eserlerini sergilediYaşları 6-17 arasında değişen 30 öğrencinin 100’den fazla eserinin yer aldığı ‘Genç Yetenekler Resim Sergisi’ sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği’nin sergi salonunda bulunan eserler, 18 Haziran’a kadar görülebilecek.
12.06.2022Video
Geleceğin sanatçıları eserlerini sergiledi
Geleceğin sanatçıları eserlerini sergilediYaşları 6-17 arasında değişen 30 öğrencinin 100’den fazla eserinin yer aldığı ‘Genç Yetenekler Resim Sergisi’ sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği’nin sergi salonunda bulunan eserler, 18 Haziran’a kadar görülebilecek.
12.06.2022Foto Galeri
Kızılay 154'üncü yaşını kutladı
Kızılay 154'üncü yaşını kutladıKızılay 154'üncü kuruluş yıldönümünü açılan bir sergiyle kutladı. Bu kapsamda kurulduğu 11 Haziran 1868 tarihinden bu yana Türkiye'de ve dünyada bünyesindeki fotoğraf sanatçılarının tanıklıklarını bir sergiye dönüştürdü.
12.06.2022 Kültür&Sanat
Bakan Ersoy, 'Hafıza Mekanları, Müzeler: Mimari ve Sergileme' başlıklı sergiyi gezdi
Bakan Ersoy, 'Hafıza Mekanları, Müzeler: Mimari ve Sergileme' başlıklı sergiyi gezdiKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde düzenlenen 'Hafıza Mekanları, Müzeler: Mimari ve Sergileme' isimli sergiyi gezerek eserleri inceledi.
11.06.2022Gündem
"Back to Realverse: Göbeklitepe" sergisi Bakan Ersoy'un katılımıyla açıldı
"Back to Realverse: Göbeklitepe" sergisi Bakan Ersoy'un katılımıyla açıldıBeyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen "Back to Realverse: Göbeklitepe" sergisi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla açıldı.
9.06.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Toprak anaya dönmenin tam vaktidir
TBMM Başkanı Şentop: Toprak anaya dönmenin tam vaktidirTekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katıldığı törenle başladı. Tören alanında kendisini karşılayan davul-zurna ekibine bahşiş veren Şentop, "Koronavirüs salgını milletimize, köyünü ve toprağını hatırlattı. Büyükşehirlerde yaşayan insanlarımızın bir kısmı, sadece tatillerde uğradıkları memleket topraklarına salgın döneminde, dönme kararı aldı. Çalışmaya ve üretmeye mecburuz. Güneşin, toprağın ve suyun bahşedildiği ülkemiz topraklarına, toprak anaya dönmenin tam vaktidir” dedi.
9.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sergiaçılışkokuGüngörenkoleksiyon

Sergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.