Geri Dön
Kültür&Sanat Kardiyoloji Uzmanı Dr. Demet Erciyes'in 'Kalbinize Bir Demet İyilik' adlı kitabı çıktı

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Demet Erciyes'in 'Kalbinize Bir Demet İyilik' adlı kitabı çıktı

Infinity Regenerative Clinic doktorlarından Kardiyoloji Uzmanı Dr. Demet Erciyes'in koruyucu tıp yaklaşımıyla kaleme aldığı 'Kalbinize Bir Demet İyilik' adlı kitabı, okurların beğenisine sunuldu. Kitap, kalp ve damar hastalıklarının sağlıklı olma haline etkisini ve hastalıklardan korunmanın mümkün olduğuyla dair bilgiler içeriyor.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Demet Erciyes'in 'Kalbinize Bir Demet İyilik' adlı kitabı çıktı

Okuyucuya günlük yaşamda yapabileceği küçük değişikliklerle kalp-damar hastalıklarından nasıl korunabileceğini aktaran Dr. Erciyes, kalbi korurken sağlıklı yaşamaya yardımcı olacak önerilerde de bulunuyor.

Dr. Erciyes, sağlıklı yaşam yolculuğunda en doğru ve en faydalı önlemleri içeren kitapta sadece vücut sağlığı değil, bunun yanı sıra zihinsel sağlık üzerinde de durularak, bütünsel sağlık yaklaşımı ele alındığını aktardı.

Sağlıklı yaşamaya yardımcı olacak farklı yönlendirmeleri de içeren kitaba yönelik Dr. Erciyes “35 yıldır bilfiil doktorluk yapıyor ve kalp hastalıkları alanında çalışıyorum. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü’nde tamamladım. Fransa hükümetinden aldığım burslarla Paris’te Sorbon Üniversitesi’nde kardiyoloji eğitimi gördüm. Amerika’da Cleveland Clinic Aritmi Bölümü ekibiyle yaptığım çalışmalar, prestiji yüksek akademik dergilerde yayımlandı. Tıp fakültesinin ilk yıllarında ufkumuzu aydınlatan ‘Hastalık yoktur, hasta vardır’ sözünden aldığım ilhamla, her bireye farklı yaklaşmamız gerektiği bilinciyle çalışmalar yaptım. Özellikle uzmanlık eğitimim süresince deneyimlediğim vakalarda gördüm ki kalp ve damar hastalıklarından korunmak mümkün. Kalbimizi korumak, tüm vücut sağlığımızı korumak anlamına gelir ve günlük yaşamda dikkat edilecek birkaç adımla hastalıkların önüne geçilebilir. Bu kitapta, kalp sağlığına yönelik kapsamlı ve pratik bilgiler okuyacak; kendinize uygun bulacağınız önerilerle yaşamınızı iyileştirmeye başlayacaksınız” diye konuştu.

“KALBİNİZİ KORUMAK TÜM ORGANLARINIZI KORUR”

Türkiye’de ve dünyada yapılan araştırmaların sonucuna göre kalp damar hastalıklarının ölüm sebepleri arasında birinci sırada yer aldığına dikkat çeken Dr. Erciyes “Kalbinizi korumakla bütün organlarınızı da korumuş olursunuz. Hayatımızın sonuna kadar hiç durmadan çalışan kalbimizi iyi koruyorsak, sağlıklı yaşıyoruz demektir. Sağlıklı yaşamın temelini oluşturan koruyucu kardiyoloji uygulamalarıyla, kalp sağlığı için tedbirler alabilir, beyniniz ve cildiniz de dahil tüm organlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Zira vücudunuzu oluşturan her hücre, kalbin pompaladığı kan sayesinde canlılıklarını sürdürüyor. Yani sağlıklı bir kalp, sağlıklı bir vücut ve kaliteli bir yaşam demektir” ifadelerini kullandı.