Geri Dön
Kültür&Sanat Trendyol, Dünya Sanat Günü'nü bağımsız sanatçılarla kutluyor

Trendyol, Dünya Sanat Günü'nü bağımsız sanatçılarla kutluyor

Trendyol, 15 Nisan Dünya Sanat Günü'nü bağımsız sanatçıların yeteneklerine, yaratıcılıklarına ve eserlerine dikkat çekerek kutluyor. 2021 yılında başlatılan Trendyol Sanat projesi ile 150'den fazla sanatçının bine yakın eserine ev sahipliği yapılıyor. Projeye, platformun mobil uygulamasından ve internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Trendyol, Dünya Sanat Günü'nü bağımsız sanatçılarla kutluyor

Trendyol Sanat, dijital dünyada sanata ve genç sanatçılara alan açma misyonunu ile çalışmalarını sürdürüyor. Güzel sanatlar fakültelerinden mezun olan binlerce öğrenci ve sanat dünyasına yeni adım atan genç yetenekler kendilerini ifade etme fırsatı buluyor. Sanatçılar için eserlerini sergileyebilecekleri yeni bir alan yaratan platform, sanatseverlerin de yeni sanatçıları keşfedebilmelerine, eserleri yakından inceleyebilmelerine imkan tanıyor.

Projeye en çok ilgi İstanbul, İzmir ve Ankara'da gösterilirken Antalya'dan Muğla'ya, Siirt'ten Giresun'a kadar Türkiye'nin dört bir yanındaki sanatseverler, zengin koleksiyondan çeşitli disiplinlerde eserler satın alarak ev ve iş yerlerini sanatsal dokunuşlarla süslüyor.

Ocak 2024'ten bu yana Trendyol Sanat'ta en çok tercih edilen kategori dijital baskı olurken, geçtiğimiz yılın favorisi olan resim kategorisi de popülerliğini koruyarak ikinci sırayı alıyor. Fotoğraf, baskı, gravür, geleneksel Türk sanatları ve heykel gibi diğer kategoriler de sanatseverlerin ilgisini çeken disiplinler arasında yer alıyor. Toplam 18 farklı ilde yaşamlarını sürdüren genç sanatçılar, kendi bölgelerinin sınırlarını aşarak platformun geniş kullanıcı kitlesine ulaşma olanağı buluyor.

150'den fazla sanatçının bine yakın eserine ev sahipliği yapan projeye, platformun mobil uygulamasından ve internet sitesinden ulaşılabiliyor. Sanatçıların resim, baskı, gravür, fotoğraf, heykel, cam, seramik, illüstrasyon ve grafik gibi pek çok disiplinde ürettikleri özgün ve yaratıcı eserler, bu platformda sanatseverlerle buluşuyor. Uygulamada 'Hizmetlerim' alanında yer alan Trendyol Pozitif Etki logosundan inceleyebilirsiniz.