Geri Dön
KurumsalFranchise Liderleri Araştırması'nda Komagene birinci oldu

Franchise Liderleri Araştırması'nda Komagene birinci oldu

Ekonomist dergisi Franchise Liderleri Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Komagene 2 bin 758 şubesiyle birinci oldu.

Franchise Liderleri Araştırması'nda Komagene birinci oldu

Türkiye'de franchise sektörünün büyüklüğünü 55 milyar dolara ulaştığını yazan dergi, 3 bin 700 markanın 66 bin şubesiyle franchise sistemi içerisinde bulunduğunu belirtti. Ayrıca 2024 yılı sonuna kadar 15 bin yeni girişimcinin franchise ekosistemi bünyesine dahil olacağını tahmin ediyor.

Franchise Liderleri Araştırmasında Komagene birinci oldu

19 yıldır etsiz çiğ köfte başta olmak üzere fast food sektöründa faaliyet gösterem Komagene, 2027 yılında 3 bin 500 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Komagene İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Semiha Demiral, Ekonomist dergisine verdiği röportajda “Markamız son yıllarda fast food sektörünün 1 numaralı markasıydı. 2024'te tüm franchise sektörünün 1 numarası oldu. Bundan büyük onur duyuyoruz. Başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı ve yatırımcılarımızı kutluyorum. Komagene, franchise adaylarına denenmiş ve başarısı yüzde yüz kanıtlanmış bir iş modeli sunuyor. Düşük yatırımla, bu maliyetin geri dönüş hızı ile verimliliği ve süre performansı açısından Türkiye'nin en çok kazandıran markasıyız. Yapılan yatırım ortalama 6-12 ay arasında geri kazanılıyor" dedi.

Merkezi planlama ve online satış kanalları ile güçlü iş birliği sayesinde milyonlarca kitleye ulaştıklarına dikkat çeken Demiral, global markalarla yaptıkları ürün içeriği ve reklam-pazarlama stratejileriyle bayilere satış anlamında büyük katkılar sunduklarını ifade etti. Demiral, "Türkiye'de büyümeye devam ediyoruz. Gebze'de fabrikamıza ilaveten Kandıra'da ikinci üretim tesislerimizin alt yapısını da tamamlama çalışmalarımız devam ediyor. Yurt dışında 70 şubeyle faaliyet gösteriyoruz. Birkaç yıl içerisinde 250 şubeye ulaşmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.