Geri Dön
KurumsalOyun atölyeleri markası, yurt dışına açılıyor

Oyun atölyeleri markası, yurt dışına açılıyor

Türkiye’de 70’ten fazla oyun atölyesi şubesi bulunan çocuk oyun alanı Ced-Go, yurt dışında şubeleşme yolunda ilk adımlarını attıklarını duyurdu. Ced-Go Çocuk Atölyeleri’nin Genel Müdürü Gönül Taş “Yurt dışı şubelerimiz için Azerbaycan, Irak, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Hollanda, Mısır ve Balkanlar için görüşmelerimiz devam ediyor. Dubai’yi marka vitrini şehirlerden biri olarak gördüğümüz için Dubai merkezli bir operasyon yürütmek amaçlı resmi girişimlerde bulunduk" dedi.

Oyun atölyeleri markası, yurt dışına açılıyor

Türkiye’nin 39 ilinde şubeleri bulunan Ced-Go Çocuk Atölyeleri’nin Genel Müdürü Gönül Taş markaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Taş yurt içi ve dışındaki büyüme planlarını anlattı. Taş,  “Kendi gereksinimimizle çıktığımız yolda 2 milyon çocuğa ve ebeveyne hizmet vermeye başladık diyen Gönül Taş, “ 3,5 yılda 70 şubeye ve 2 milyon kayıtlı çocuğa ulaştık, velilerin gönlünü fethettik. Yatırımcımızın da yüzünü güldürerek, yeni nesil bir çocuk atölyesi ve eğlence alanı markasına dönüştük” dedi.

Oyun atölyeleri markası, yurt dışına açılıyor

“BİZ ÇOCUKLARLA İLGİLENİRKEN ANNE BABALAR KENDİLERİNE VAKİT AYIRIYOR”

Çocukların sosyalleşirken, uzman kadro gözetiminde bilişsel, kültürel ve sosyal aktiviteler yaptığını belirten Ced-Go Çocuk Atölyeleri’nin Genel Müdürü Gönül Taş, “Bir çift, anne-baba rolüne girdikten sonra o kadar ebeveyn oluyor ki bazen eşine hatta kendine bile vakit ayırmayı unutuyor. Biz, işte o unutulan vakti ebeveynlerimize yeniden vermeyi hedefliyoruz. Eşiyle romantik bir akşam yemeği yesin, sinemaya gitsin, alışveriş merkezinde rahatça dolaşıp alışverişini yapsın, devlet dairesinde bir işi varsa halletsin, sıcak bir kahve içsin. Ailelerimiz bunları yaparken biz de çocuklarıyla eğlenelim, öğrenelim, keyifli vakit geçirelim. Özellikle çocuklarının bakımından birinci derece sorumlu olan annelerimiz, çocuğunu emanet edecek bir tanıdığı olmayan, çocuğu okula gidecek yaşa henüz gelmeyen ebeveynlerimiz soluklanacak bir an aradığında, çocuğunu bize emanet ediyor. Çocuklar kaliteli zaman geçirip, sevdiği oyuncaklarla oynuyor. Uzman kadromuzdaki abi ve ablalarıyla etkinlikler yapıyor” ifadelerini kullandı.

“KOLAY, İNOVATİF VE TEMİZ BİR İŞ MODELİ”

“Aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Kayseri, Van ve Mardin’in bulunduğu 39 farklı şehirde 70 şubemiz bulunuyor” diyen Gönül Taş, “Ced-Go artık çocuk eğlence alanları sektöründe bir bayrak taşıyıcıya, bir standart belirleyiciye dönüştü. Bu ivmeyi daha da güçlendirerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Bayilik vermek için bugüne kadar herhangi bir resmi fuara katılmadan, reklam vermeden sadece kulaktan kulağa pazarlamayla geldik. Şimdi her ay binden fazla bayilik başvurusu alıyoruz” dedi.

Yatırımcıların %94’ünün şubesinin ikamet ettikleri şehirde olmadığına dikkat çeken Ced-Go Çocuk Atölyeleri’nin Genel Müdürü Gönül Taş, “Kurduğumuz kolay ve inovatif iş modeli sayesinde senede 1 defa işyerine gitmek yeterli oluyor. Bu da yatırımcıya özgürlük tanıyor. Sadece telefonla dünyanın her yerinden yönetilebilen fiziksel bir iş modeli diyebiliriz. Yatırımcıları %80’inin en az 2 şubesi var. Yapılan yatırımın geri dönüşü çok hızlı alınıyor. Bu yüzden yatırımcılar yeni şube başvurularında bulunuyor. Sektörde ilk defa bizim uyguladığımız Yönerge İş Takip Sistemi ile operasyonun neredeyse %95’ini biz hallediyoruz. Bu durumda yatırımcılara sadece hesaplarını kontrol etmek kalıyor” diye konuştu.

“YURT DIŞI AÇILIMLARIMIZ İÇİN RESMİ GİRİŞİMLERDE BULUNDUK”

Gönül Taş sözlerini şöyle tamamladı:

“22 şube ile başladığımız 2022’yi 60 şube ile kapattık. 2024’e ortalama 3 katı büyümeyle girdik. Bu yıl yurt içindeki şube sayımızı 100’e ulaştırmayı hedefliyoruz. Yurt dışı şubelerimiz için Azerbaycan, Irak, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Hollanda, Mısır ve Balkanlar için görüşmelerimiz devam ediyor. Dubai’yi marka vitrini şehirlerden biri olarak gördüğümüz için Dubai merkezli bir operasyon yürütmek amaçlı resmi girişimlerde bulunduk. Markamızın şubeleşmesinde çok önemli bir yer tutan Ced-Go Academy ile bu macerayı çok farklı bir boyuta taşıyacağız. 2 milyondan fazla çocuğumuzun yeni nesil eğitimler aldığı, 2 bin metrekarelik çok yönlü bir yapı üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor, bu yıl içinde hayata geçireceğiz.”