Geri Dön
PolitikaBahçeli'den Erdoğan'a: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın

Bahçeli'den Erdoğan'a: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik olarak kabul edilmiştir. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a diyorum: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız, beraberindeyiz. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" dedi.

Bahçeli'den Erdoğan'a: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın

MHP'nin 14’üncü Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. 'Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk' ve 'Ülkeye sevda, ülküye yemin' sloganların atıldığı kurultayda, salonun tribünleri Türk bayrakları ve MHP bayraklarıyla donatıldı. Tribünlerde ayrıca, üzerinde 'Devir artık Türk devridir', 'Cumhur bizim Türkiye hepimizin' ile 'Geçmişin gururu yarının umudu' yazılı pankartlar yer aldı. Binlerce partilinin katıldığı kurultaya, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, İYİ Parti Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi ile bazı siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kurultaya bir mesaj göndererek hayırlı olmasını diledi.

'DEM, CHP'Yİ İSTİKAMETİNDEN KOPARMIŞTIR'

Omuz burkulması sonucu kolu incinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise kongreye kol askısı ile katıldı. Burada konuşan Bahçeli, Türkiye'de bir muhalefet bozgunu yaşandığını belirterek, "CHP 3'üncü dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağıdadır. Terör örgütü PKK'nın siyasallaşmasını misyon edinen CHP, DEM'lenerek metruk bir tekneyi aratmayacak şekilde rotasını kaybetmiş, bu suretle bölücü korsanlar tarafından rehin alınmıştır. Kuşkusuz böylesi ayıp ve rezalet kendi bilecekleri bir şeydir. Bizi ilgilendiren DEM'lenmiş CHP ve siyasi uyduları kanalıyla ülkemize ve milletimize reva görünen haksızlıklar, söylenen kuyruklu yalanlar, günden güne cesareti artan güvenlik tehlikeleridir. Bu tabloya karşısında CHP'ye oy veren vatandaşlarımızın ızdıraplarına kederlenmemek elimizde değildir. DEM, CHP'yi maalesef dönüştürmekle kalmamış tarih ve istikametinden koparmıştır. CHP tanınmaz halde olmakla birlikte mayına basmış melez bir siyasetle donanmış, siyasi seçenek olmaktan bütünüyle uzaklaşmıştır. Bu partide ayaklar baş, başlar ayaktır. Kimin fiilen genel başkan olduğu belli değildir. Her gün yeşeren çıkar kavgaları insanımızı rahatsız eden gürültü kirliliğin patlak veren krizler CHP’nin güvenilmez siyasetini açığa vurmuş, teşhir etmiştir. İstanbul Çekmeköy’de seccade, Ataşehir’de zikirmatik dağıtan insanımızın ekonomik durumunu sömürürken ofislerde utanmadan, sıkılmadan balya balya para sayan CHP yönetimi ne yapsa beyhudedir. Zira DEM’lenip PKK ile 'Kent İttifakı' maskesi altında organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir" dedi.

'TERÖR SORUNU YENİ YÜZYILDA KESİNLİKLE BİTECEK'

Ardından Türkiye'de bir Kürt sorunu olmadığını, bölücülük ve terör sorunu olduğunu söyleyen Bahçeli, "Kürt kökenli kardeşlerimizin sosyal, ekonomik ve benzeri hak ve kayıplarından mülhem sorunlarını konuşmak başka, kolektif mahiyetli ve etnik bölücülüğe silahlı eylemlerle takviye tahrik eden yapay sorunları konuşmak başkadır. Türk ile Kürt, Alevi ile Sünni arasında uçurumlar oluşturmaya, demokrasi, özgürlük ve insan hakkı kisvesine bürünerek hizmet edenler alçakların en alçağı, hainlerin en hainidir. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne hançer sağlayanlar, Türk'ün de, Kürt'ün de, Alevi'nin de, Sünni'nin de düşmanıdır. Düşmanlardan medet ummak teneşire uzanmaya razı olmaktır. Türk'ü ile Kürt'ü, Alevi'yle Sünni'yi birbirinden koparmanın emelini taşıyanlar emperyalizmin tasmalı yanaşmalarıdır. Bölücü terör sorunu yeni yüzyılda kesinlikle bitecektir. Hazırlanmasını temenni ettiğimiz bölücülükle mücadele ve stratejik eylem planıyla ülke içindeki yıkım cephesi çökertilecektir. Türkiye milli birlik ve kardeşlik gücünün ivmesiyle çağların üzerine sıçrayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, terörü bir hak arama vasıtası gören, bölücülüğü demokratik mücadele şeklinde gösteren bölücü mihraklara direnecek Kürt kökenli kardeşlerimize amasız, fakatsız bin yılın hatıralarıyla kucaklayacaklardır" diye konuştu.

Bahçeliden Erdoğana: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın

'KURTARICI LİDER'

Konuşmasının sonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bu seçim benim son seçimim' açıklamalarını hatırlatan Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik unsuru olarak kabul edilmiştir. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a diyorum: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız, beraberindeyiz. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ, 11'İNCİ KEZ GENEL BAŞKAN

Konuşmaların ardından delegeler, salona kurulan 15 sandıkta genel başkanlık seçimi için oy kullandı. Kurultayda tek aday gösterilen Devlet Bahçeli, 1295 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. Bahçeli böylece 11'inci kez genel başkan seçilmiş oldu.

TEŞEKKÜR MESAJI YAYIMLADI

MHP 14'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nda tüm delegelerin oyunu alarak yeniden Genel Başkan seçilen Devlet Bahçeli, bir teşekkür mesajı yayımladı. Bahçeli, 14’üncü Olağan Büyük Kurultay'ın 55 yıllık mazilerine yakışan bir olgunluk, muhteşem bir katılım, göğüs kabartan bir heyecan, emsalsiz bir sağduyu, hayranlık uyandıran bir vakarla gerçekleştirildiğini belirterek, "Şahsıma Genel Başkanlık görevini bir kez daha emanet ve tevdi etmelerinden dolayı aziz dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bu mübarek ramazan ayında Allah’tan niyazım her dava arkadaşımın bahtını ve yolunu açık etmesidir. İlk günkü azim ve sadakatle bir elimde üç hilalli sancak, diğer elimde albayrak, dilimde dua, yanımda dava arkadaşlarım, arkamda şehitlerimizin hatıraları, gönlümde vatan ve millet sevgisi eşliğinde davamızın ve partimizin yükselişine sonuna kadar hizmet edeceğim. Ne mutlu bizlere ki kurultayımız şölen havasında ve imrenilecek demokratik bir ortamda yapılmıştır" dedi.

'GAFİLLER SAYISIZ DEFA SUKUTU HAYALE UĞRAMIŞLARDIR'

Bahçeli, Türk milliyetçilerinin demokrasiye bağlılığının çok güçlü şekilde teyit edildiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Kurultayımızda kaybeden yoktur, tam tersine kazanan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir, tüm dava ve gönül insanlarımızdır. Biriz, diriyiz, kardeşiz, ülküdaşız, hep birlikte Kızılelma’nın izinde, İ’la-yi Kelimetullah davasının peşindeyiz. Bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi pek çok ayrılık ve bölünme yaşamıştır. Yola çıktıklarımız ilerleyen zamanlarda yoldan çıkmış, hafif bir sallantıda yolunu değiştirmiş, çıkarlarının istasyonunda yeni yol arkadaşları bulmuşlardır. Her seferinde, tıpkı bir anka kuşu gibi partimiz küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir. Güçten ve gözden düşeceğimizi, zayıflayıp marjinalleşeceğimizi zanneden gafiller sayısız defa sukutu hayale uğramışlardır. Davasını omuzlamak yerine, davanın omuzlarına basıp kendilerini ve nefislerini yükseltmeye niyetlenen bedhahlar mahcup olmuşlar, başları önünde aramızdan ayrılıp gitmişlerdir. 14’üncü Olağan Büyük Kurultayımız münasebetiyle diyorum ki davamız ve partimiz insanla kaimdir, ancak o insan ki fazilet, fehime, feragat ve fedakarlık timsalidir."

'TÜRK DEVRİNDE ZİLLETE YER YOKTUR'

Türk ve Türkiye sevdasından en ufak sapma göstermeyeceklerini vurgulayan Bahçeli, "İlkeli, dürüst, temiz ve pirüpak duruşumuzla milletimizin çarpan kalbi, duyan kulağı, hisseden vicdanı, haykıran nefesi olacağız. Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine yapılan çok sayıda müracaat memnuniyet vericidir ve partimizin gücüne güç katmıştır. 14’üncü Olağan Büyük Kurultayımız, açılış konuşmamda da değindim üzere, yeni yüzyılın ilk kurultayıdır. Bu nedenle hem şevkimiz hem de sorumluluğumuz elbette büyüktür. 14 gün sonra yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için tüm imkan ve irademizle çalışacağız. Merkezi yönetimle uyumlu yerel yönetimlerin demokratik tecellisi Türk ve Türkiye Yüzyılının gücüne güç katacaktır. Türk devrinde zillete yer yoktur. Türk devrinde emperyalizme yakasını kaptıran işbirlikçi muhalefet anlayışına fırsat yoktur. Türk devrinde, DEM’lenenlerin esamesi okunmayacaktır. Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın mimarı Cumhur İttifakı’dır. Türk devrinin koçbaşı da büyük Türk milletidir" dedi.