Chp

Chp

Son dakika chp haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan chp gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan chp haber sayfamızda...

Chp

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.203 chp haberi bulunmuştur.
Erbakan: 6’lı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başladı
Erbakan: 6’lı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başladıYENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “6’lı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye’den Anadolu’dan duyulmaya başlamıştır. Çok uzun ömürlü olmayacağı da açık bir şekilde ortadadır. Biz paylaşımda adalet, yönetimde adalet ve yargıda adaleti tesis edeceğiz. Biz önce imtiyazlılar değil, önce millet anlayışı ile hareket edeceğiz” dedi.
4.07.2022Politika
Bakan Varank Van'dan açılış ve temel atma törenlerine katıldı
Bakan Varank Van'dan açılış ve temel atma törenlerine katıldıSanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, Van'da 8 fabrika tahsisi ile Van Tekstil ve Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi'nde 10 fabrikanın temel atma törenine katıldı.
3.07.2022Gündem
6'lı masa 5'inci kez toplandı
6'lı masa 5'inci kez toplandıCHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ile Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi liderlerinin oluşturduğu 6'lı masanın 5'inci toplantısı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğinde başladı.
3.07.2022Politika
Madımak'ta ölen Halk Ozanı Muhlis Akarsu'nun adının verildiği kültürevi açıldı
Madımak'ta ölen Halk Ozanı Muhlis Akarsu'nun adının verildiği kültürevi açıldıSivas'ta, 2 Temmuz 1993'te meydana gelen olaylar sırasında Madımak Oteli'nde hayatını kaybedenler arasında yer alan Sivaslı halk ozanı Muhlis Akarsu adına planlanan ancak uzun zamandır bitirilemeyen kültürevi inşaatı tamamlandı. Muhlis Akarsu Kültürevi açıldı.
3.07.2022Gündem
Uluslararası Srebrenica Boşnak Soykırımı Anma Koşusu'nun 2'ncisi yapıldı
Uluslararası Srebrenica Boşnak Soykırımı Anma Koşusu'nun 2'ncisi yapıldıSrebrenica Boşnak Soykırımı'nda hayatını yitirenler için düzenlenen Uluslararası Srebrenica Boşnak Soykırımı'nı Anma Koşusu'nun ikincisi gerçekleştirildi.
3.07.2022Spor
Bakan Kasapoğlu'ndan Abdi İpekçi Spor Kompleksi inşaatı ile ilgili açıklama
Bakan Kasapoğlu'ndan Abdi İpekçi Spor Kompleksi inşaatı ile ilgili açıklamaGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Kompleksi inşaatını durdurmaya çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.
2.07.2022Spor
Sivas Olayları'nın 29'uncu yılında hayatını kaybedenler anıldı
Sivas Olayları'nın 29'uncu yılında hayatını kaybedenler anıldıSivas'ta, 2 Temmuz 1993'te Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri'ne gelenlerin konakladığı Madımak Oteli'nin ateşe verildiği olayda yaşamını yitirenler anıldı. Eski Madımak Oteli'ni ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek, "Sivas gibi Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Anadolu'nun birlik, beraberlik, hoşgörü diyarı bir ilde böyle acı bir olayın olması hepimiz için üzüntü verici. Hepimizi derinden yaralayan bir olay. Aslında bu üzüntü sadece Sivaslıların değil, ülkemizin üzüntüsüdür" dedi.
2.07.2022Gündem
Torba teklif, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Torba teklif, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiEK gösterge, öğrenci affı ve emekli maaşlarının alt sınırını 3500 TL olarak belirlenmesini de içeren yasa teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda kabul edildi.
2.07.2022Gündem
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’ya terörist iade taleplerini yeniden gönderiyoruz
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’ya terörist iade taleplerini yeniden gönderiyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, bakanlık olarak İsveç'ten iade talebinde bulundukları 10 FETÖ, 10 PKK'lı teröristin talepleriyle ilgili yeniden bir değerlendirme yapıldığını belirterek, "Aynı şekilde Finlandiya'da da 6 PKK'lı ve 6 FETÖ'cü teröristle ilgili taleplerimizi geri gönderme kararı aldık. Bakanlığımız şu anda hazırlığını yapıyor, isteklerini iletecek. Samimiyetlerini ölçeceğiz" dedi.
1.07.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözleri yakından takip edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözleri yakından takip edeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’da NATO Zirvesi sonrasında basın mensuplarıyla söyleşi yaptı, gelen soruları yanıtladı. Erdoğan söyleşide “Türkiye özellikle terörle mücadele alanında pek çok ilke imza atmıştır. Kuzey Atlantik Konseyinde ilk kez talebimizle ‘Terörizm ve Güney’ konulu özel oturum düzenlendi” ifadelerini kullandı.
1.07.2022Dünya
Ebru Türel'in 'ses kaydı' davasında 10 ay hapis cezası
Ebru Türel'in 'ses kaydı' davasında 10 ay hapis cezası2019 yerel seçimlerinden 2 gün önce ortaya çıkan, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırladığı iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık Niyazi Ateş, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  Mahkeme, sanığın sabıkasız olması ve iyi hali nedeniyle cezayı 10 aya indirdi.
1.07.2022Gündem
Cüneyt Arkın İçin Kuran-ı Kerim okutuldu
Cüneyt Arkın İçin Kuran-ı Kerim okutulduYeşilçam'ın efsane ismi Cüneyt Arkın için Beşiktaş'ta bulunan Sanatçılar Parkı'ında yemek verilerek, Kuran-ı Kerim okutuldu.
30.06.2022Gündem
CHP'den TBMM'de kapalı oturum talebi
CHP'den TBMM'de kapalı oturum talebiCHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, NATO Zirvesi öncesi Türkiye ile İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan mutabakata ilişkin "NATO'yla mutabakatımız var; ama ABD'nin teröre desteği, terör örgütlerine desteği açık açık devam ediyor. Yazılı mutabakat her şey değil. Bir kapalı oturumda Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) bilgi verilmesi ve meselenin Meclis'te ele alınması şarttır" dedi.
30.06.2022Politika
AK Parti'li Yılmaz: Navigasyonların paralı yollara yönlendirdiği iddiası incelenmeli
AK Parti'li Yılmaz: Navigasyonların paralı yollara yönlendirdiği iddiası incelenmeliTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, muhalefet milletvekillerinin navigasyonların sürücüleri bilerek paralı otoyol ve köprülere yönlendirdiği iddiası üzerine, "Bu teknik olarak incelenmesi gereken bir konu. Oradaki algoritmalar istenebilir; nedir, nasıl oluyor bu işler" dedi.
30.06.2022Politika
Sayıştay'ın yeni üyeleri belli oldu
Sayıştay'ın yeni üyeleri belli olduTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla, Sayıştay üyeliğine Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek, Mahmut Kazan ve Muhterem İnce seçildi.
30.06.2022 Gündem
Millet İttifakı'nı eleştiren Muharrem İnce: 11 ay bile dayanamazsınız
Millet İttifakı'nı eleştiren Muharrem İnce: 11 ay bile dayanamazsınızİzmir'de basın mensuplarıyla bir araya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın bazı konularda anlaşamadığını belirtip, "Bir aday bulacaklar onu 6 parti başkanı yönetecekmiş. Libya tezkeresine İYİ Parti 'evet', CHP 'hayır' oyu verdi. Bu 6'lı masa adayını seçtirmiş olsaydı bu tezkereye Cumhurbaşkanı ne diyecekti? Siz daha bu konuda anlaşamamışsınız. Dağılırsınız siz, Erdoğan'ı yenseniz ne olacak? Türkiye'de koalisyonların ortalama süresi 11 aydır. Siz 11 ay bile dayanamazsınız" dedi.
29.06.2022Politika
CHP'li Aykut Erdoğdu ve YDK üyesi eşi partiden istifa etti
CHP'li Aykut Erdoğdu ve YDK üyesi eşi partiden istifa ettiCHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile eşi Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi Tuba Torun Erdoğdu, CHP'den istifa etti.
29.06.2022Politika
Türk Ocakları İstanbul Şubesi Başkanı Bayram: Tarafıma iletilmiş herhangi bir karar yok
Türk Ocakları İstanbul Şubesi Başkanı Bayram: Tarafıma iletilmiş herhangi bir karar yokTürk Ocakları İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu'nun Türk Ocakları Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından 30 Haziran 2022 tarihinden geçerli olmak üzere görevden alındığı açıklandı.
29.06.2022Gündem
AK Parti'li Canikli: Kılıçdaroğlu'nun iddiası yalandır
AK Parti'li Canikli: Kılıçdaroğlu'nun iddiası yalandırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik iddialara ilişkin "Kılıçdaroğlu'nun iddiası bir yalandır. Hiçbir yakınımı kayyım olarak atamadım" açıklaması yaptı.
28.06.2022Politika
Bakan Nebati: Merkezi Yönetim Bütçe Ödenekleri 1 trilyon 81 milyar lira artırıldı
Bakan Nebati: Merkezi Yönetim Bütçe Ödenekleri 1 trilyon 81 milyar lira artırıldıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ek Bütçe Kanun Teklifimiz ile Merkezi Yönetim Bütçe Ödenekleri 1 trilyon 81 milyar lira artırıldı" dedi.
29.06.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Sökülen rütbelerini aynen dikeceğiz
Kılıçdaroğlu: Sökülen rütbelerini aynen dikeceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun ve emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın rütbelerinin geri alınmasına yönelik kararla ilgili, "Sabri Uzun da Hanefi Avcı da bilsin ki az kaldı, geliyor sandık. Onların sökülen rütbelerini aynen dikeceğiz. Haksızlığa tahammül edemiyoruz biz" dedi.
28.06.2022Politika
Camilerdeki korsan müzik yayınını paylaşan Özdemir,  ikinci kez beraat etti
Camilerdeki korsan müzik yayınını paylaşan Özdemir,  ikinci kez beraat ettiİzmir'de bazı camilerden yapılan korsan müzik yayınını sosyal medya hesabından paylaşan eski CHP İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 12'nci Ceza Dairesi'nin beraat kararını bozması üzerine yeniden yargılandığı davada bir kez daha beraat etti.
28.06.2022Gündem
Bal ormanında 'taş ocağı iptal' kararına horonlu kutlama
Bal ormanında 'taş ocağı iptal' kararına horonlu kutlamaRize'nin organik tarım havzası Hemşin ilçesinde AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ilçe başkanları ile 12 köy ve mahalle muhtarının imzaladığı ortak bildiriyle karşı çıktığı, Levent köyünde 99 hektarlık alanda planlanan taş ocağı için verilen 'ÇED gerekli değil' kararının iptali istemiyle açılan davada Rize İdare Mahkemesi'nin iptal kararı, Danıştay tarafından onandı. Mahkeme kararında; taş ocağı projesinin, ekolojik dengenin tahribine, bozulmasına ve yok olmasına neden olacağı belirtildi. Projenin iptali kararı, yöre halkı tarafından horonlarla kutlandı.
28.06.2022Video
Bahçeli: Orman yakanlara idam cezası gelirse destek oluruz
Bahçeli: Orman yakanlara idam cezası gelirse destek oluruzMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Orman yakanlarla mücadele etmek amacıyla idam cezası tartışmalarını çok yararlı gördüğümü, şayet bu cezanın tekraren hukuk mevzuatımıza girmesiyle ilgili bir kanun teklifi gelirse de seve seve destek olacağımızı açık seçik beyan ve ifade ediyorum. Bununla da kalmayıp, tasavvurdaki idam cezasının kadın cinayetlerini, tecavüz ve terör suçlarını da kapsayacak bir genişlik ve esneklik içinde olmasını hassaten bekliyor ve ümit ediyorum" dedi.
28.06.2022Politika
Bal ormanında 'taş ocağı iptal' kararına horonlu kutlama
Bal ormanında 'taş ocağı iptal' kararına horonlu kutlamaRize'nin organik tarım havzası Hemşin ilçesinde AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ilçe başkanları ile 12 köy ve mahalle muhtarının imzaladığı ortak bildiriyle karşı çıktığı, Levent köyünde 99 hektarlık alanda planlanan taş ocağı için verilen 'ÇED gerekli değil' kararının iptali istemiyle açılan davada Rize İdare Mahkemesi'nin iptal kararı, Danıştay tarafından onandı. Mahkeme kararında; taş ocağı projesinin, ekolojik dengenin tahribine, bozulmasına ve yok olmasına neden olacağı belirtildi. Projenin iptali kararı, yöre halkı tarafından horonlarla kutlandı.
28.06.2022Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

CHPkılıçdaroğluTBMMGrup toplantısıbal ormanı

Chp ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.