Tbmm

Tbmm

Son dakika TBMM haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM haber sayfamızda...

Tbmm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.468 tbmm haberi bulunmuştur.
Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyor
Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye, artık güç dengesine tabi bir ülke olmaktan çıkıp, denge sağlayan güç olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir" dedi.
10.08.2022Gündem
Kılıçdaroğlu: Ayçiçeği taban fiyatı ton başına 16 bin lira olmalı
Kılıçdaroğlu: Ayçiçeği taban fiyatı ton başına 16 bin lira olmalıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'de ayçiçeği tarlasında çiftçilerle bir araya geldi. Ayçiçeğinde fiyatın ton başına 16 bin lira olması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Eğer bu alım fiyatı deklare edilir ve çiftçiden ton başına 16 bin liradan alınırsa çiftçi en azından bırakın kar etmeyi, önümüzdeki yıl bunu 'ekebilirim' diyecektir. 'Sosyal devlet bana sahip çıkacaktır' diyecektir" dedi.
9.08.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop, Libyalı mevkidaşıyla görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Libyalı mevkidaşıyla görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiren Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Agila Salih İsa Guveyder'i TBMM'de ağırladı. Şentop, konuk Meclis Başkanı'na 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM'nin hasar gören yerlerini gezdirdi.
2.08.2022Politika
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık toplantısını yapmak üzere 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi.
2.08.2022Politika
AK Parti'li Ünal: Bakanlığımız, sağlık çalışanlarımıza şiddeti engelleme konusunda çalışmalarını sürdürüyor
AK Parti'li Ünal: Bakanlığımız, sağlık çalışanlarımıza şiddeti engelleme konusunda çalışmalarını sürdürüyorAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Cumhur İttifakı, sağlık çalışanlarımıza şiddeti engellemek için TCK'da önemli değişiklikleri hayata geçirdi. Sağlık Bakanlığımız, sağlık çalışanlarımıza şiddet konusunda çözüm odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor" dedi.
1.08.2022Politika
TBMM'de toplantı yeter sayısına ulaşılamadı
TBMM'de toplantı yeter sayısına ulaşılamadıTBMM Başkanı Mustafa Şentop'un, CHP'nin talebi üzerine, olağanüstü toplantıya çağırdığı TBMM Genel Kurulu'nda toplantı yeter sayısı olan 200 milletvekili sayısına ulaşılamadı.
1.08.2022Gündem
TBMM yarın olağanüstü toplanacak
TBMM yarın olağanüstü toplanacakTBMM, CHP'nin başvurusu ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un çağrısı ile yarın saat 15.00'te olağanüstü toplanacak.
31.07.2022Politika
Bakan Varank'tan CHP'li Özel'e tepki: Gençlerin 'dayı'ya ihtiyacı yok
Bakan Varank'tan CHP'li Özel'e tepki: Gençlerin 'dayı'ya ihtiyacı yokSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İbn Haldun Üniversitesi Tercih Festivalindeki sözleri üzerine açıklama yapan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’e tepki göstererek, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteklerinden faydalanmak için gençlerin bir 'dayı'ya ihtiyacı yoktur" dedi.
28.07.2022Politika
İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak
İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya'da 9- 18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek '5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağını söyledi.
27.07.2022Video
İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak
İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya'da 9- 18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek '5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağını söyledi.
27.07.2022Politika
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan Salihe Aydeniz kararı
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan Salihe Aydeniz kararıTBMM Adalet- Anayasa Karma Komisyonunda, Salihe Aydeniz adına hazırlık komisyonunca hazırlanan beş ayrı dosya, yapılan sözlü savunmaların ardından ayrı ayrı oylandı. Aydeniz hakkında dokunulmazlığının kaldırılması yönünde CHP ve HDP'nin ret oylarına karşılık AK Parti, MHP ve İYİ Parti'nin oylarıyla kabul edildi.
27.07.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda genel görüşme açılması talebi üzerine TBMM Genel Kurulu’nu, 1 Ağustos Pazartesi günü olağanüstü toplantıya çağırdı.
26.07.2022Gündem
TBMM Karma Komisyon, Aydeniz için toplandı
TBMM Karma Komisyon, Aydeniz için toplandıTBMM Adalet-Anayasa Karma Komisyonu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik hazırlık komisyonu raporunu görüşmek üzere toplandı.
26.07.2022Politika
CHP'li Özel: Tüm milletvekillerini haftaya Genel Kurul'da olmaya davet ediyoruz
CHP'li Özel: Tüm milletvekillerini haftaya Genel Kurul'da olmaya davet ediyoruzCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis Başkanlığı’na sundukları kanun teklifi için 120 milletvekilinin imzasıyla TBMM'yi olağanüstü toplantıya davet ettiklerini belirterek, "Toplantı yeter sayısı olan 200 milletvekili Genel Kurul'da olursa, genel görüşme başlayacak ve ardından kanunun görüşmelerine geçebileceğiz. Biz iktidar muhalefet ayırmadan tüm grupları, tüm milletvekillerini bu toplantı çağrımıza cevap vermeye ve gelecek hafta saat 14.00'te Genel Kurul'da olmaya davet ediyoruz" dedi.
25.07.2022Politika
Meclis Başkanları Toplantısı'nda 'İstanbul Beyannamesi' imzalandı
Meclis Başkanları Toplantısı'nda 'İstanbul Beyannamesi' imzalandıTürkiye, Azerbaycan ve Pakistan Üçlü Meclis Başkanları İkinci Toplantısı'nın ardından 3 ülkenin meclis başkanı 'İstanbul Beyannemesi'ni imzaladı.
21.07.2022Gündem
CHP'li Altay, sağlık çalışanlarını kabul etti
CHP'li Altay, sağlık çalışanlarını kabul ettiCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, sağlık çalışanlarından oluşan heyeti Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul etti.
20.07.2022Politika
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu millete sözüm var. İktidar olduğumuzda, Allah'ın izniyle olacağız, halkın takdiriyle. İlk 1 hafta içinde, hatta 24 saat içerisinde İstanbul Sözleşmesi'ni yürürlüğe koyacağız" dedi.
19.07.2022Politika
DBP'li Aydeniz için hazırlanan rapor, Anayasa- Adalet Karma Komisyonu'nda
DBP'li Aydeniz için hazırlanan rapor, Anayasa- Adalet Karma Komisyonu'ndaTBMM Hazırlık Komisyonu, polise yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in oy çokluğu ile dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırladığı raporu, Anayasa- Adalet Karma Komisyonu'na sundu.
18.07.2022Gündem
Şentop: 15 Temmuz Araştırma Komisyonu raporu TBMM Başkanlığına sunulmamıştır
Şentop: 15 Temmuz Araştırma Komisyonu raporu TBMM Başkanlığına sunulmamıştırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, '15 Temmuz Araştırma Komisyonu' olarak bilinen Meclis Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan rapora ilişkin, 'İçtüzük hükümlerine uygun olarak tüm süreçleri tamamlanmış bir Meclis Araştırması Komisyonu raporu, TBMM Başkanlığı’na sunulmamıştır" dedi.
18.07.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop: 15 Temmuz darbeler döneminin kapatıldığının tescil edildiği gecedir
TBMM Başkanı Şentop: 15 Temmuz darbeler döneminin kapatıldığının tescil edildiği gecedirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "15 Temmuz, darbelerle oluşan tarihi dönemin kapatıldığının tescil edildiği bir gecedir. Bu yönüyle 15 Temmuz'a çok net bir şekilde halk hareketi diyebiliriz. Böyle bir hareket dünya tarihinde de yoktur" dedi.
15.07.2022Gündem
Bakan Akar'dan 'Askeri Ceza Kanunu' açıklaması
Bakan Akar'dan 'Askeri Ceza Kanunu' açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ve bedelli askerlik ile ilgili düzenlemeler içeren 'Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'a dair açıklama yaptı.
14.07.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop, Katar Şura Meclisi Başkanı Al-Ghanim ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Katar Şura Meclisi Başkanı Al-Ghanim ile görüştüTÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Katar Şura Meclisi Başkanı Hassan bin Abdulla Al-Ghanim ile telefonda görüştü.
10.07.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop: Tam istiklale sahip Türkiye mücadelesini veriyoruz
TBMM Başkanı Şentop: Tam istiklale sahip Türkiye mücadelesini veriyoruzTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Tam istiklale sahip bir Türkiye mücadelesini veriyoruz. Dünya yeniden kuruluyor. Yeni kurulan dünyada Türkiye'nin bu şekilde tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye olarak var olmasını arzu ediyoruz" dedi.
10.07.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop, 3 ülkenin meclis başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, 3 ülkenin meclis başkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop; Irak Temsilciler Meclisi, Suudi Arabistan Şura Meclisi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi başkanları ile telefonda görüşerek Kurban Bayramlarını tebrik etti.
9.07.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop, 5 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, 5 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop; Özbekistan Yasama Meclisi Başkanı, Özbekistan Senato Başkanı, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Ulusal Konsey Başkanı, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı, Kazakistan Meclis Başkanı, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı ile görüşerek bayramlarını tebrik etti.
8.07.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

TBMMŞentopmeclisSalihe AydenizMustafa Şentop

Tbmm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.