Tbmm

Tbmm

Son dakika TBMM haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM haber sayfamızda...

Tbmm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.464 tbmm haberi bulunmuştur.
Adalet Bakanı Tunç: Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın yıpranmasını hiç kimse istemez
Adalet Bakanı Tunç: Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın yıpranmasını hiç kimse istemezYargı Reformu Stratejisi ve İnsan Hakları Eylem Planı Toplantısı'nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Gerek Anayasa Mahkememiz gerek Yargıtayımız, bunlar bizim yüksek mahkemelerimiz. Dolayısıyla onların yıpranmasını hiç kimse istemez. Ama Anayasamızdan kaynaklanan bu görüş farklılıkları ortadan kaldıracak olan da elbette ki Türkiye Büyük Millet Meclisimizdir. Biz inanıyoruz ki TBMM'i hem yeni, demokratik, sivil, kuşatıcı bir anayasa noktasında bir uzlaşmaya varacaktır" dedi.
1.12.2023Politika
Libya tezkeresinin süresi 2 yıl uzatıldı
Libya tezkeresinin süresi 2 yıl uzatıldıLibya'ya asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başladı. TBMM Genel Kurulu’nda, Anayasa’nın 92’nci maddesi uyarınca 2 Ocak 2020 tarihli ve 1238 sayılı Türkiye Büyük Millet Meclisi kararıyla verilen ve son olarak 21 Haziran 2022 tarihli kararla uzatılan iznin süresinin 2 Ocak 2024 tarihinden itibaren yirmi dört ay uzatılmasına karar verildi.
30.11.2023Politika
Numan Kurtulmuş, Vietnam Başbakanı Chinh ile TBMM'de görüştü
Numan Kurtulmuş, Vietnam Başbakanı Chinh ile TBMM'de görüştüTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh ile Meclis’te görüştü.
29.11.2023Politika
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandıTBMM Genel Kurulunda, muhalefet partilerinin grup önerileri reddedildi.
29.11.2023Politika
Destici: Asgari ücrette en az yüzde 10 refah payı da verilmeli
Destici: Asgari ücrette en az yüzde 10 refah payı da verilmeliBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Asgari ücret kesinlikle enflasyon rakamının altında olmamalıdır. Diyelim ki, son 6 aylık enflasyon yüzde 45, bunun üzerine de bir refah payı verilmelidir. Enflasyon yüzde 45 ise yüzde 10 da refah payı verilmeli; yüzde 55’in altında bir artış açıklanmamalıdır” dedi.
29.11.2023Politika
Akşener: İYİ Parti, ittifaklara dayanıp yan gelip yatmak için kurulmadı
Akşener: İYİ Parti, ittifaklara dayanıp yan gelip yatmak için kurulmadıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti, ittifaklara dayanıp yan gelip yatmak için kurulmadı. Aksine İYİ Parti, hür ve müstakil bir yolda Türkiye'nin önünü açmak, Türk milletini hakkettiği yaşam standartlarına kavuşturmak ve memlekete daima şerefle hizmet etmek için kuruldu" dedi.
29.11.2023Politika
Bakan Koca: Filistinli 26 hasta ve 24 refakatçi bugün Türkiye'ye gelecek
Bakan Koca: Filistinli 26 hasta ve 24 refakatçi bugün Türkiye'ye gelecek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedavi için Türkiye'ye getirilecek Filistinli hastalara ilişkin, "Bugün toplam 26 hasta, beraberinde 24 refakatçi ile birlikte 50 kişiyi getireceğimizi planladık. En küçüğü 7 aylık olmak üzere, çocuk ve genç ağırlıklı" dedi.
29.11.2023Video
Bakan Koca: Filistinli 26 hasta ve 24 refakatçi bugün Türkiye'ye gelecek
Bakan Koca: Filistinli 26 hasta ve 24 refakatçi bugün Türkiye'ye gelecekSağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedavi için Türkiye'ye getirilecek Filistinli hastalara ilişkin, "Bugün toplam 26 hasta, beraberinde 24 refakatçi ile birlikte 50 kişiyi getireceğimizi planladık. En küçüğü 7 aylık olmak üzere, çocuk ve genç ağırlıklı" dedi.
29.11.2023Sağlık-Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu adını tarihe 'Gazze kasabı' olarak yazdırmıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu adını tarihe 'Gazze kasabı' olarak yazdırmıştırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gazze'de son asrın en büyük mezalimlerinden birini yapan Netanyahu, adını tarihe şimdiden 'Gazze kasabı' olarak yazdırmıştır. Bu kara leke sadece Netanyahu'nun değil ona koşulsuz destek veren herkesin alnına yapışmıştır. Bu utanç lekesi hiçbir zaman temizlenmeyecektir" dedi.
29.11.2023Politika
Bakan Tunç: Kadına yönelik şiddet kırmızı çizgimiz
Bakan Tunç: Kadına yönelik şiddet kırmızı çizgimizAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, kadına yönelik şiddetle ilgili Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle kadının beyanının yok sayıldığı tartışmalarına ilişkin, "Kadına yönelik şiddet, ailenin korunması, çocukların korunması konusunda hassasiyetimiz ortada. Bunlar bizim kırmızı çizgimiz. Oradaki bir cümleyi çarpıtmanın hiç alemi yok" dedi.
29.11.2023Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştüTBMM Başkanı Numan kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü.
28.11.2023Politika
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandıTBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ'ın başkanlığında toplandı. Toplantı gündem dışı konuşmalarla başladı.
28.11.2023Politika
Özgür Özel'den Erdoğan'a 'Gazze'ye birlikte gitme' çağrısı
Özgür Özel'den Erdoğan'a 'Gazze'ye birlikte gitme' çağrısıCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Gazze'ye beraber gitme çağrısında bulunarak, "Tek başına giderek orada bir şey yapmak yerine orada bütün siyasi parti liderlerinin gücünü, Türkiye'nin iradesini ortaya koymaya davet ediyorum. Bu konuda cevap bekliyorum" dedi.
28.11.2023Politika
İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya: Turistlerden şehir vergisi alınsın
İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya: Turistlerden şehir vergisi alınsınİYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, TBMM'de şehir vergisi konusunu gündeme getirdi. Nüfusu yaklaşık 2,7 milyon olan Antalya’nın turizm sezonunda nüfusun 9 katına hizmet verdiğini dile getiren Kaya, şehrin merkezi hükümetten aldığı katkının yetersiz olduğunu vurguladı. Şehrin daha etkin bir şekilde kalkınabilmesi amacıyla dünyada uygulanan şehir vergisi modeline geçilmesi gerektiğini söyleyen İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, “Yerli ve yabancı turistlerden şehir vergisi alınsın” dedi.
28.11.2023Video
İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya: Turistlerden şehir vergisi alınsın
İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya: Turistlerden şehir vergisi alınsınİYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, TBMM'de şehir vergisi konusunu gündeme getirdi. Nüfusu yaklaşık 2,7 milyon olan Antalya’nın turizm sezonunda nüfusun 9 katına hizmet verdiğini dile getiren Kaya, şehrin merkezi hükümetten aldığı katkının yetersiz olduğunu vurguladı. Şehrin daha etkin bir şekilde kalkınabilmesi amacıyla dünyada uygulanan şehir vergisi modeline geçilmesi gerektiğini söyleyen İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, “Yerli ve yabancı turistlerden şehir vergisi alınsın” dedi.
28.11.2023Politika
Stoltenberg: Türkiye’nin terörle mücadele konusunda meşru güvenlik kaygıları var
Stoltenberg: Türkiye’nin terörle mücadele konusunda meşru güvenlik kaygıları varNATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde NATO Karargahı önünde basın mensuplarına açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç'in NATO üyeliğinin onaylanması için TBMM'deki sürecin tamamlanmasını umduklarını ifade etti. Üçlü mekanizma kapsamında İsveç’in talepleri yerine getirmesi konusunda açıklama yapan Stoltenberg, “İsveç'in yaptığı şey önemli çünkü konu terörle mücadele olduğunda Türkiye'nin gerçek kaygıları var ve meşru kaygıları da var” dedi.
28.11.2023Dünya
Bahçeli: CHP ya HEDEP'i içlerine almalı ya da HEDEP'e katılmalıdır
Bahçeli: CHP ya HEDEP'i içlerine almalı ya da HEDEP'e katılmalıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''CHP Genel Başkanı'na tavsiyem, uydur gaydır bir kurultay yapıp ya HEDEP'i içlerine almaları ya da derhal HEDEP'e katılmalarıdır. Bölücülük parkurunda CHP ile HEDEP'in yarışmasında öne çıkan olmaz. Çünkü HEDEP demek CHP demektir. Artık CHP'yle PKK arasındaki teğet noktaları sayılamayacak kadar fazlalaşmıştır'' dedi.
28.11.2023Politika
9 milletvekiline ait 11 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
9 milletvekiline ait 11 dokunulmazlık dosyası Meclis'teCHP, İYİ Parti ve HEDEP'li 9 milletvekiline ait 11 dokunulmazlık dosyası, TBMM'ye gönderildi.
27.11.2023Politika
Kurtulmuş: Filistin Devleti kurulmadan Orta Doğu'da barış olmayacak
Kurtulmuş: Filistin Devleti kurulmadan Orta Doğu'da barış olmayacakTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) İcra Konseyi Toplantısı'nda, Filistin sorununun çözümü için 3 temel meseleye dikkat çekerek, “Başkenti Kudüs olan tam manasıyla hür, egemen, toprak bütünlüğü sağlanmış olan Filistin Devleti kurulmadan Orta Doğu'da barış olmayacak" dedi.
27.11.2023Gündem
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandıTBMM Genel Kurulu'nda uluslararası anlaşmalar kabul edildi.
23.11.2023Politika
Hulusi Akar, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Mard'ı kabul etti
Hulusi Akar, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Mard'ı kabul ettiMilli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Malena Mard'ı kabul etti.
23.11.2023Politika
Adnan Beker: İYİ Parti'de FETÖ taktiği uygulanıyor
Adnan Beker: İYİ Parti'de FETÖ taktiği uygulanıyorAnkara Milletvekili Adnan Beker, İYİ Parti'den istifasına ilişkin, "FETÖ taktiği uygulanıyor. Bakın daha başka şeyler de çıkacak. İyi ki Millet İttifakı kazanamamış, iyi ki istifa etmişim. Partiden kimse istifa edemez. İstifa edenler tacizle suçlanıyor" dedi.
23.11.2023Politika
‘Her 24 Kasım’da bir maaş ikramiye kanun teklifimize sahip çıkılmasını istiyoruz’
‘Her 24 Kasım’da bir maaş ikramiye kanun teklifimize sahip çıkılmasını istiyoruz’Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Türk Eğitim-Sen olarak öğretmenlerin ekonomik durumlarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelere gidilmesinin ilk adımı olarak her 24 Kasım’da bir maaş ikramiye verilmesi konusunda bir kanun teklifi hazırlayarak, siyasi partilerin grup başkan vekillerine sunduk. Bu teklife destek verilmesi hususunda milletvekillerine mektup gönderdik. Ekonomik sorunlarına bir nebze de olsa sembolik katkı sağlayacak olan bu kanun teklifimize sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.
23.11.2023Eğitim
Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi
Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildiAile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
22.11.2023Politika
CHP'li Başarır: Asgari ücret, gerçek enflasyon oranında belirlenmeli
CHP'li Başarır: Asgari ücret, gerçek enflasyon oranında belirlenmeliCHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, "Hedeflenen enflasyon yüzde 35 olsa da enflasyon 2024'te üç haneleri yine görecek, olan yine işçiye olacak. Asgari ücret hedeflenen değil gerçek enflasyon oranında belirlenmelidir. İşçi artık açlığa terk edilmemelidir" dedi.
22.11.2023Politika

Benzer Haber Etiketleri

TBMMiyi partibakan tunçNuman Kurtulmuştoplandı

Tbmm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.