Geri Dön
Politika Bakan Fidan'dan peş peşe telefon görüşmeleri

Bakan Fidan'dan peş peşe telefon görüşmeleri

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Cameron ile telefonda görüştü.

Bakan Fidan'dan peş peşe telefon görüşmeleri

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bugün İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Fidan, İran'ın dün gece İsrail'e yönelik gerçekleştirdiği misillemenin ardından, bölgede daha fazla tırmanma olmasını istemediklerini iletti. Bakan Fidan, gerilimi artıracak adımların sona ermesini arzu ettiklerini muhatabına aktardı.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ise İsrail'e karşı misilleme operasyonunun sona erdiğini, İran'ın saldırıya uğramadığı takdirde yeni bir harekata girişmeyeceğini söyledi. Abdullahiyan, İran'ın yeni bir saldırıya uğraması halinde bu defa daha güçlü bir karşılık vereceğini belirtti.

BAKAN FİDAN, İNGİLİZ MEVKİDAŞI CAMERON İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron ile telefonda görüştü.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre; Bakan Fidan, bugün İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, her iki bakan da İran ve İsrail arasında tırmanan gerilimin daha fazla artmaması gerektiğini vurguladı