Geri Dön
Politika Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Orakçı: Evi olmayanlar ev sahibi olacak

Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Orakçı: Evi olmayanlar ev sahibi olacak

Yeniden Refah Partisi Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Vehbi Orakçı, göreve seçilmeleri takdirde bölgede yapacakları 10 bin konut projesiyle ev sahibi olamayan ve kirada yaşayan vatandaşlar için, banka kredisiz, faizsiz, uygun fiyatlarla konut yapacaklarını açıkladı.

Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Orakçı: Evi olmayanlar ev sahibi olacak

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olan Vehbi Orakçı aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda 2004 yılında Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Orakçı, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yeniden Refah Partisiyle bu kente yeniden hizmet için geliyoruz” dedi.

DEMOKRASİ İTTİFAKINI BEYLİKDÜZÜ’NDE KURDUK

Şu an ki CHP’li Belediye Başkanın kalıcı bir hizmet yapmadığını ifade eden Orakçı, belediye başkanlığı döneminde kente eğitim, sağlık ve kültürel anlamda 136 proje kazandırdıklarını ve hakemliği halka bıraktıkları söyledi. 2004 yılında belediye başkanı olarak görev yaptığı dönemde Türkiye’nin en büyük yeşil vadisini kente kazandırdıklarını hatırlatan Orakçı, CHP’li mevcut belediye başkanın kendi projesini sahiplenmesine bir anlam veremediğini bu projenin mimarının kendisi olduğunu söyledi. Yeniden Refah Partisiyle demokrasi ittifakını kurduklarını ifade eden Orakçı, birçok partinin belediye başkan adayı çıkarmayacağını kendilerini destekleyeceklerini de açıkladı.

KONUTLAR YAKUPLU, KAVAKLI VE GÜRPINAR’DA YAPILACAK

Belediye başkanı olarak seçildiği takdirde kentte ev sahibi olamayan kirada oturan vatandaşlar için konut projesini faaliyete geçireceklerinin altını çizen Orakçı, “Biz Beylikdüzü’nde BEYAŞ diye bir şirket kurduk. O şirket ile yaklaşık 1000 konut yaptık. 2004 yıllarında daha yeni Türkiye’nin sermaye anlamında geliştiği, büyüdüğü bir dönemdi. Biz 1000 konutu planladık ve kabaca yaptık. Satarken de bankasız, kefilsiz, faizsiz sattık. 10 bin TL peşin ayda 750 lira taksitle sattık. Şimdi o 10 bin konutluk projeyi tamamlamak için yeni dönemde 9 bin konut daha yapacağız. Gürpınar, Yakuplu ve Kavaklı Mahallerimizde belirlediğimiz alanlarda konut yapımına hemen başlayacağız. Ev sahibi olamayan kirada yaşayan Beylikdüzü halkımızın faizsiz, bankasız, 40 ay sabit taksitlerle 40 ayı geçerse memur maaş kat sayısı artışı ile insanlarımızı ev sahibi yapacağız. İnsanlarımızı kira zulmünden kurtaracağız” diye konuştu.

CUMHURİYET CADDESİNİ YAYALAŞTIRACAĞIZ

Beylikdüzü’nde AVM’lerin çoğunluğu nedeniyle insanların yürüyeceği bir cadde olmadığını söyleyen Orakçı, “İşte bizim planladığımız projelendirdiğimiz Cumhuriyet Caddesi yayalaştıracağız. Orada raylı sistem yani tramvay, ardından teleferik yaşam vadimizdeki insanlarımızı denize bağlayacağız. İnşallah İDO ile bu kentimizi İstanbul’a bağlayacağız” ifadelerini kullandı.

BEYLİKDÜZÜ TURİZMİN YANINDA YAZILIMINDA MERKEZİ OLACAK

Kentte belirlediklerini bir alana yazılım ve bilişim vadisi kuracaklarının ifade eden Orakçı, “Beylikdüzü’ndeki gençlerimizi burada yazılımla eğiteceğiz. Ürettikleri yazılımları ABD’ye, Avrupa’ya satma imkanı sunacağız. Ülkemizde gençlerimizi mutlu edersek niye gençlerimiz niye Avrupa’ya gitsin. Beylikdüzü turizmin yanında yazılımında merkezi olacak” diyerek, sözlerini tamamladı.