Geri Dön
Sağlık-YaşamKüçükçekmece’de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları hızlandırıldı

Küçükçekmece’de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları hızlandırıldı

Küçükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sıcaklıkların artması ve uygun üreme koşullarının oluşmasıyla ilçedeki üreme alanlarına yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Yaz aylarının kabusu haline gelen sivrisinek, karasinek ve diğer zararlılarla mücadele kapsamında ilçede her akşam 20:00-24:00 saatleri arasında düzenli olarak ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Küçükçekmece’de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları hızlandırıldı

Küçükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde görev yapan Veteriner Hekim Çiğdem Eral, bu konuda ilçe sakinlerinin dikkatli olması gerektiğini belirtti. Eral, "İlçe sakinlerimizden özellikle balkon, bahçe, garaj gibi alanlarda uzun süreli olarak (minimum 1 hafta) bulunan teneke, kutu, saksı, varil, süs havuzu gibi yerlerde su birikmesine izin vermemelerini rica ediyoruz. Aksi takdirde, bu basit gibi görünen su birikintileri, bir mahalleyi rahatsız edebilecek ölçüde sivrisinek üremesine neden olabilir" diye konuştu.

YAZ MEVSİMİ BOYUNCA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Küçükçekmece Belediyesi tarafından planlı bir şekilde yürütülen ilaçlama çalışmaları sezon sonuna kadar devam edecek. Bu kapsamda, sivrisineklere karşı etkin ve sürdürülebilir bir mücadele sağlanması hedefleniyor.

Küçükçekmece’de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları hızlandırıldı