Geri Dön
Sağlık-YaşamMedipol Sağlık Grubu, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te temsilcilik ofisi açtı

Medipol Sağlık Grubu, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te temsilcilik ofisi açtı

Medipol Sağlık Grubu, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te temsilcilik ofisi açtığını duyurdu. Taşkent Temsilcilik Ofisi ile Medipol uluslararası alandaki etkinliğini genişleterek, sağlık hizmetlerindeki performansını daha geniş bir coğrafyaya yaymayı hedefliyor.

Medipol Sağlık Grubu, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te temsilcilik ofisi açtı

 

Medipol Sağlık Grubu, yurt dışındaki 10'uncu temsilcilik ofisini Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te açtı. Türkiye'nin Taşkent Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Suavi Önal, Medipol Sağlık Grubu İşletme Direktörü Özer Koca, Özbekistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Medikal Turizm Ruhsatlandırma, Akreditasyon ve Geliştirilmesi Daire Başkanı Jaloliddin Asamutdinov, Taşkent Tıp Akademisi Uluslararası İşbirliği Dairesi Başkanı Dr. Murod M. Jafarov'un katılımıyla dün gerçekleşen açılış töreni, Türk ve Özbek sağlık sektörü temsilcilerini bir araya getirdi.

 Özbekistan, tarihsel süreçteki İpek Yolu'nun stratejik rolüyle dikkat çeken bir ülke olmanın ötesinde, zengin kültürü ve tıp turizmi potansiyeliyle de öne çıkıyor. Medipol Sağlık Grubu'nun Taşkent Temsilcilik Ofisi, bu stratejik birliğiyle Türkiye'nin sağlık turizmindeki vizyonunu Orta Asya'nın kalbinde hayata geçirme amacını taşıyor. Medipol, Taşkent Ofisi aracılığıyla hastalara ücretsiz tıbbi ikinci görüş alma, Türkiye'deki uzman doktorlarla online görüşme imkanı ve tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan tüm desteklere erişim hizmetleri sunacak.