Geri Dön
Sağlık-YaşamTürkiye Sağlık Vakfı'ndan yeni girişim

Türkiye Sağlık Vakfı'ndan yeni girişim

Türkiye Sağlık Vakfı, sağlık sektöründe yeni bir girişim başlattı. Bu girişimin sağlık sektöründe şeffaflığı artıracağına, doktorların bilgi ve deneyimlerini daha geniş kitlelere ulaştıracağına inandıklarını aktaran Türkiye Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Murat Balaban, "Ayrıca, bu platform sayesinde sağlık hizmetlerinin kalitesinin artacağı ve toplumun sağlık konusunda daha bilinçli hale geleceği öngörülüyor. Vakfın bu yeni girişimi, doktorların seslerini duyurmakla kalmayıp, aynı zamanda kamuoyunu sağlık konusunda bilinçlendirme ve bilgilendirme noktasında önemli bir rol üstlenecek" dedi.

Türkiye Sağlık Vakfı'ndan yeni girişim

Türk Sağlık Vakfı başlattığı girişim ile Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm doktorların seslerini duyurmayı ve kamuoyuyla daha etkin bir şekilde bilgi paylaşmayı hedefliyor. Bu sayede doktorlar, yaptıkları çalışmaları ve sağlık alanındaki yenilikleri daha geniş kitlelere ulaştırabilecek. Kamuoyu ile bilgi paylaşmak isteyen doktorlar doğrudan Türkiye Sağlık Vakfı ile irtibata geçecek, gerekli analizler ve çalışmalar sonrasında doktorların çalışmaları yayınlanacak ve kamuoyu ile ilk elden duyurulması sağlanacak. Böylece, sağlık alanında çalışan profesyonellerin deneyim ve bilgileri, toplumun her kesimiyle paylaşılabilecek.

" DOKTORLARIMIZIN TOPLUMU BILGILENDIRME ÇALIŞMALARINI TÜRKIYE SAĞLIK VAKFI ILETIŞIM AJANSI ILE DESTEKLIYORUZ"

Dr. Balaban, “Bilginin geometrik bir hızda arttığı dijital dünyada, özellikle sağlık alanında bilgi paylaşımı herkesin yaşam kalitesine dokunmakta. Doktorlarımızın toplumu bilgilendirme çalışmalarını Türkiye Sağlık Vakfı iletişim ajansı ile destekliyoruz. Medikal cihazlardan sağlıklı beslenme ve doğal kozmetiğe kadar sağlığımıza değer katan tüm yeni gelişmeleri takip etmekteyiz. Tıp camiası ile birlikte birey ve toplum sağlığına katkı sunan yenilikçi ürün/hizmet sunucularının iletişim ajansımız hizmetlerinden yararlanmalarını bekliyoruz” diye konuştu.