EN ÇOK OKUNANLAR

Son Dakika

Genç girişimciler dünya sosyetesinin merkezinde iş kurdu

İZMİR, (DHA) (DHA) 08.07.2019 10:15
Genç girişimciler dünya sosyetesinin merkezinde iş kurdu

Genç girişimciler dünya sosyetesinin merkezinde iş kurdu

İZMİRLİ genç girişimci kardeşler Gizem ve İdil İdiz, dünya sosyetesinin tatil ve eğlence merkezi Monako’da, ülkenin bir başka yüksek potansiyeline yönelerek sağlık turizm şirketi Clınımont Monaco’yu kurdu. Yaşar Üniversitesi’nde tamamladığı doktora eğitimiyle uluslararası sağlık turizmi alanında uzmanlaşan Gizem İdiz, "Fransa’da yaşadığımız süreçte katıldığımız çeşitli programlar sonrasında Monako’nun uluslararası sağlık turizmindeki yüksek potansiyelini keşfettik. Yurtdışından Monako’ya sağlık turizmi kapsamında hizmet almayı amaçlayan kişileri bekliyoruz" dedi.

Fransa’nın saygın üniversitelerinden Université de Nice Sophia Antipolis Hukuk Fakültesi’nde ekonomi eğitimi alan Gizem ve İdil İdiz, başarılı eğitim hayatlarını yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarıyla da sürdürdü. İdil İdiz, Fransa’da ekonomi ve insan kaynakları ile hukuk ve ekonomi yönetimi bölümlerinde çift yüksek lisans diplomasına sahip olurken Dr. Gizem İdiz de Yaşar Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı. "Uluslararası Sağlık Turizmi Tarafları ve Yükümleri" başlıklı doktora tezi bulunan Gizem İdiz, "Monako Prensliği’nin sağlık, turizm ve teknoloji alanındaki yüksek potansiyelini değerlendirerek sağlık turizm şirketi olan Clınımont Konaco’yu kurduk. Yurtdışından Monako’ya sağlık turizmi kapsamında hizmet almayı amaçlayan kişilere hizmet vereceğiz. Türkiye’de 2017 yılında ilk kez ‘Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı’ hakkında bir yönetmelik yayımlandı. Ülkemizin de uluslararası sağlık turizmi kapsamında sahip olduğu potansiyelle gelecekte daha da önemli bir konuma geleceğini düşünüyorum. Erkek egemen iş dünyasında bizim gibi daha çok kadının yer almasını ümit ediyoruz. Genç girişimci olmak ise her zaman cesaret ister. Ancak kalitenin en iyi iş planı olduğunu düşünüyorum ve bu yolda ilerlemek isteyenlere cesur olun demek istiyorum" diye konuştu. 

Uluslararası sağlık turizminin birçok sektörü de içinde barındırdığını ifade eden Clınımont Monaco şirketinin CEO’su İdil İdiz, "Yılda 700 farklı uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmakta olan Monako Prensliği birinci sınıf turizm için dünyanın varış noktası. Uluslararası sağlık turizminde bir ülkenin turizm ayağının da çekici olması tercih edilebilirliğini yükseltmektedir. Monako’daki bu yüksek potansiyeli keşfederek şirketi kurma kararı aldık" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı! 27 bin 692 yeni vaka, 237 can kaybı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu Nükleer Santrali 1'inci ünitesi 2023'ün Mayıs ayında tamamlanacak
Bakan Akar terörle mücadelede 5 yıllık bilançoyu açıkladı
Menderes'in idamını fotoğraflayan Şenyüz DHA'ya konuştu: 15-20 gün uyuyamadım
Barış Pınarı Harekatı'nda yaralanmıştı, 19 ay sonra mahkeme kararıyla şehit sayıldı
Negatif ve aşılı temaslıya karantina yok
Erzurum'a ilk kar düştü! 'Bereket timsali, yaz mevsiminin sona erdiğinin habercisi'
İstanbul'da binlerce toplu taşıma aracı yaka kamerasıyla anlık izlenecek
Büyük Menderes'in eski yatağındaki balık ölümlerinin nedeni fazla tuz çıktı
11 ayda 3 kez koronavirüse yakalandı, konuşamadığı için böyle mesaj verdi
8 ay ömür biçildi, 11 yılda 3 kez kanseri yendi
Bisiklet sporcusu Zeynep'in ölümünde 3 sanığa 6'şar yıl hapis istemi
Dijital 'Sazan Sarmalı' polise takıldı
Çay ailece toplandı, 100 milyon dolar üreticiye kaldı
Başından tabanca ile vurulan Sevginur'a kocası 'Ayrılırsan 2,5 liralık kurşuna bakar' demiş