Geri Dön
Spor Beşiktaş, başantrenör Dusan Alimpijevic ile 2 yıllık yeni sözleşme imzaladı

Beşiktaş, başantrenör Dusan Alimpijevic ile 2 yıllık yeni sözleşme imzaladı

Beşiktaş, Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Dusan Alimpijevic ile 2 yıllık yeni sözleşme imzaladı.

Beşiktaş, başantrenör Dusan Alimpijevic ile 2 yıllık yeni sözleşme imzaladı

Sözleşmesi yenilenen başantrenör Dusan Alimpijevic için Tüpraş Stadyumu’nda düzenlenen imza töreninde Kamu ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Aslan, Basketbol İcra Kurulu Başkanı Özkan Arseven, Basketbol İcra Kurulu Üyeleri Görkem Bilgi, Ahmet Budan ve Ali Berke Tükenmez ile Beşiktaş Emlakjet Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Nedim Yücel hazır bulundu.

BURAK ASLAN: DUSAN ALIMPIJEVIC BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Kamu ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Aslan, "Dusan Alimpijevic bizim için çok değerli. Hocamızın karakteri, camiamızın ve taraftarlarımızın karakteriyle örtüştü. Taraftarlarımız kendisini çok seviyor. Kendisiyle birkaç dakika içinde anlaştık. Dusan Alimpijevic ile sözleşme uzatmış olmak bizi çok mutlu etti. Bu anlaşmanın sağlanmasında emeği bulunan Başkanımız Hasan Arat’a, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüseyin Yücel’le Onur Göçmez’e, Basketbol İcra Kurulumuza teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bu sezon bizim için itici bir güç oldular" ifadelerini kullandı.

ÖZKAN ARSEVEN: HOCAMIZ EUROLEAGUE TAKIMLARINDAN KENDİSİNE GELEN TEKLİFLERİ REDDETTİ

Dusan Alimpijevic’in Turkish Airlines EuroLeague takımlarının tekliflerini reddederek siyah-beyazlı kulüple sözleşme yenilediğini belirten Basketbol İcra Kurulu Başkanı Özkan Arseven, "Hocamızla iki yıllık yeni sözleşme imzaladık. Sezon başından beri hocamızla iyi bir ivme yakaladık. Başarılı bir sezon geçirdik. Hocamız yeni bir sözleşme teklifinde bulunduk. Kendisine EuroLeague takımlarından gelen teklifleri reddeden hocamız kendisine sunduğumuz sözleşmeyi hiç düşünmeden kabul etti. Avrupa’da ve Türkiye Kupası’nda yarı final oynadık. Ligde normal sezonu üçüncü tamamladık. Düşük bir bütçeyle önemli işlere imza attık. Kulübümüze yük olmadan başarılı olmaya çalışıyoruz. Hocamızın talepleri doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayacağız" diye konuştu.

NEDİM YÜCEL: BEŞİKTAŞ BASKETBOLUNU ADIM ADIM ZİRVEYE YÜKSELTMEYİ AMAÇLIYORUZ

Beşiktaş Emlakjet Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Nedim Yücel ise "Anlaşmanın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Dusan Alimpijevic gelecek vadeden bir hoca. Uzun yıllar boyunca kendisiyle çalışmak istiyoruz. Beşiktaş basketbolunu adım adım zirveye yükseltmeyi amaçlıyoruz” dedi.

DUSAN ALIMPIJEVIC: BEŞİKTAŞ’IN NE KADAR DOĞRU BİR YOLDA OLDUĞUNU GÖSTERDİK

Başantrenör Dusan Alimpijevic, sözleşme görüşmelerinin çok kısa sürdüğünü aktararak, "Başkanımız Hasan Arat’a, Yönetim Kurulumuza, Basketbol İcra Kurulu Başkanımız Özkan Arseven ile Basketbol İcra Kurulumuzun Üyelerine ve Genel Menajerimiz Nedim Yücel’e teşekkür ediyorum. Takımda aile ortamı vardı. Bu ortam sözleşme imzalamamda etkili oldu. İlk günden beri herkesten destek gördüm. Bunun için teşekkür ediyorum. Bir sene içinde iyi bir atmosfer yarattık. Ortak bir amaç için iyi şeyler başardığımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ta basketbol takımından beklentinin göreve gelmeden önce azaldığını vurgulayan Sırp antrenör, "Avrupa’da ve Türkiye Kupası’nda yarı final oynadık. Ligde normal sezonu üçüncü tamamladık. Biz beklentiyi yükselttik. Bunu tek başıma yapmadım. Bu takım çalışmasının eseriydi. Gelecek sezon daha güçlü bir takım oluşturmak için çalışmalara devam ediyoruz. Beşiktaş’ın ne kadar doğru bir yolda olduğunu göstermiş olduğumuzu düşünüyorum. Taraftarlarımızdan büyük bir enerji aldık. Taraftarlarımızın desteği kelimelerle anlatılamaz. Bu takımın mücadele edeceğinin sözünü vermiştim. Bu sözümü tekrarlıyorum. Taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Akatlar’da ve Sinan Erdem’de dolu tribünlere oynadık. Taraftarlarımızın itici gücüyle bizden yüksek bütçeli takımları yendik" diyerek konuşmasını tamamladı.

İmza töreni, konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.