Geri Dön
SporBoks Federasyonu Başkanı Gözgeç, Olimpik Kadın Milli Takımı'yla buluştu

Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, Olimpik Kadın Milli Takımı'yla buluştu

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Ankara'da olimpiyat elemeleri için hazırlık kampı yapan Olimpik Kadın Boks Milli Takımı'yla bir araya geldi.

Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, Olimpik Kadın Milli Takımı'yla buluştu

Sporcularla sohbet eden Gözgeç, daha sonra basın toplantısı düzenledi. Pandemide zor bir dönem geçirdiklerini belirten Gözgeç, şunları söyledi;

"Özellikle İngiltere dönüşü zorlu bir dönemden geçtik. Bazı arkadaşlarımız hastalığı da atlattı. 3-4 ay gibi bir ara verdik. İlk önce Antalya'da bir kamp yaptık. Orada start verdik olimpiyat elemeleri hazırlıklarına. Trabzon'da kampımız devam etti. Şimdi de Ankara'dayız. Hedeflerimizi biliyorsunuz, şubat ve mart ayındaki olimpiyat elemelerine hazırlanıyoruz. İngiltere'de Avrupa elemeleri kaldığı yerden devam edecek. Şunu da söylemek lazım, biz hem Avrupa hem de dünya elemelerine talip olduk. Tabi burada bakanlığımızın ve genel müdürlüğümüzün ciddi desteği var. Bu elemeleri burada yapma imkanımız olabilir. Bu arada biz kamplarımıza devam ederken turnuvalara da katılacağız. Maç eksiğimizi de böylece kapatacağız.

Gerçeken samimi olarak söylüyorum, dünyada Türk boksunun belli bir yeri var. Kızlarımız 2019'da büyük başarılara imza attılar. Bizimle ikili kamp yapmak isteyen ülkeler oldu. Geçen ay İngiltere'nin hem kadın hem de erkek takımı buradaydı. Onlar kolay kolay ikili kamplara gitmezler ama bizim takımımızın ne kadar güçlü olduğunu bildikleri için geldiler. Millilerimizin en önemli özelliği dünyanın en genç takımı olmaları. Türkiye'nin bugüne kadarki gelmiş geçmiş de en genç olimpik takımı. Yani altyapıdan aldığımız sporcuları bu aşamalara getirdik. Yaş ortalamamız 22. İyi bir takımımız var. Umutlarımız bitmez sadece tehir edildi. 2021'deki şampiyonluklara ülke olarak da federasyon olarak da ihtiyacımız var. 82 milyon nüfuslu bir ülkenin 5-6 madalyayla yetinmemesi lazım. Gelecek yıl tüm branşlarda bereketli bir dönem olacak. Spor bakanımız çok iyi bir insan. Federasyonlara çok değer veriyor. İyi çalışmamızla 2021'in Türkiye'nin spor tarihine geçeceğine inanıyorum."