Geri Dön
Spor Boyner Dynamic Fest, 6 binden fazla kişiyi ağırladı

Boyner Dynamic Fest, 6 binden fazla kişiyi ağırladı

Kemerburgaz Kent Ormanı’nda iki gün boyunca süren Boyner Dynamic Fest, 6 binden fazla kişiyi ağırladı. Festivalde ünlü olimpiyat sporcularından beslenme uzmanlarına, yaşam koçlarından spor eğitmenlerine alanında uzman birçok isim yer aldı. Dans gösterileri, atölyeler ve spor aktiviteleri ile renklenen festival katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Boyner Dynamic Fest, 6 binden fazla kişiyi ağırladı

İki gün boyunca 6 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen festivalde spordan dansa, sağlıklı beslenmeden nefese, mindfulness’tan yogaya birçok farklı aktivite yer aldı. Alanında uzman isimler ve sporcular da ilham verici hikayelerini katılımcılarla paylaştı. 

Streetball turnuvası, kaykay gösterileri, zorbing futbol, dev eller basketbol, yüz ve vücut boyama gibi etkinlikler gün boyunca devam ederken Kids Zone’da ise çocuklar gün boyunca eğlencenin tadını çıkardı. 

MİLLİ SPORCULARIN HİKAYELERİ İLHAM VERDİ 

İlham veren konuşmacılar arasında Kuzey Kanalı’nı yüzerek geçen en genç Türk sporcu ve ilk Türk kadını unvanını alan Ultra Maraton Yüzücüsü Aysu Türkoğlu ile 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda verdiği mücadeleyle Kadınlar Üç Adım Atlama kategorisinde altın madalya sahibi olan Milli Atlet Tuğba Danışmaz da vardı. Başarılı sporcular, ilham veren başarı hikayelerini ve alanlarında merak edilen konuları katılımcılarla paylaştı. 

ADIMLAR DA ATIKLAR DA İYİLİĞE DÖNÜŞTÜ 

Aktif yaşamın yanı sıra festival boyunca sürdürülebilirlik ve iyilik de unutulmadı. Sağlık ve sağduyu uygulaması Help Steps aracılığı ile festival boyunca atılan adımlar ikiye katlanarak iyiliğe dönüştü. Katılımcılar bağışladıkları 1.3 milyon adımla Help Steps uygulamasında yer alan sağlık, spor ve eğitim alanındaki 11 sivil toplum kuruluşuna destek oldular. 

“Atıksız festival” mottosu ile yola çıkan festival, Boyner Gönüllüleri’nin desteğiyle etkinlik boyunca kullanılan atıkları tekrardan toplayarak geri ve ileri dönüşüm ayrıştırması yapıldı. Çalışma kapsamında 7000 plastik su şişesi geri dönüşüme gönderildi. 4,5 ton karışık atığın yüzde 70 ayrıştırması yapılarak geri dönüşümü sağlandı. 500 m2’lik vinil ileri dönüşüme gönderilirken, etkinlik sırasında operasyonel olarak kullanılan 6 ton suyun tarım sulamasına ayrılması sağlandı. Ayrıca festivalde kullanılan 3600 adet çivi tekrar kullanılacak şekilde söküldü.  

“FESTİVAL BİR İLKE İMZA ATTIK” 

Dinamizmin ve aktif yaşamın her zaman Boyner’in bir parçası olduğuna dikkat çeken Boyner Büyük Mağazacılık CEO’su Eren Çamurdan, “İyi yaşam gibi herkesi etkileyen konularda toplumsal fayda adına kendimizi sorumlu hissediyor ve her zaman deneyimle birleştirdiğimiz adımlar atıyoruz. Boyner Dynamic Fest’in ilham kaynağı da hayatın dinamik halinden beslenen bu deneyim tutkumuz oldu. Her sahnesinde yer alan farklı aktivitelerle herkesi harekete, iyi ve aktif yaşama davet ettiğimiz festivalimiz ilk yılında büyük ilgi gördü. Festivale yoğun bir ilgiyle katılım gösteren herkese çok teşekkür ederiz.  Boyner Dynamic Fest’in ilerleyen yıllarda gelişerek devam etmesini ve her sene daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Böyle büyük bir festivali hayata geçirme aşamasında bize inanan, yanımızda olarak dinamizme destek veren iş ortaklarımıza da tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.