Geri Dön
Spor BtcTurk Boğa Koşusu için geri sayım başladı

BtcTurk Boğa Koşusu için geri sayım başladı

BtcTurk’un, 21 Nisan tarihinde İstanbul’da 2,1 Bitcoin değerinde 238 ödül dağıtacağı BtcTurk Boğa Koşusu’na sayılı günler kaldı. BtcTurk ev sahipliğinde Bitcoin’de halving (Bitcoin ödül yarılanması) dönemini kutlamak için ilki düzenlenecek ve aralarında 21 kilometrelik yarı maraton koşusunun da olduğu etkinliğe Bitcoin ekosistemindeki dünyanın önde gelen markaları da katılacak.

BtcTurk Boğa Koşusu için geri sayım başladı

Türkiye’nin ilk, dünyanın 4’üncü Bitcoin alım satım platformu olarak kurulan ve yaptığı yatırımlarla finansal teknoloji şirketine dönüşen BtcTurk, Bitcoin halving döneminde Bitcoin’in 21 milyonluk arzına atıfta bulunarak 21 Nisan’da İstanbul Üsküdar sahilinde 21 kilometrelik yarı maraton düzenleyecek.

Düzenlenecek koşularda 21 kilometrelik yarı maratonun yanı sıra 10 kilometrelik halk koşusu ve 100 metrelik boğa kostümlü özel koşu da yapılacak. Koşuların tamamı ücretsiz olarak gerçekleşecek. 238 ödülün verileceği koşularda toplamda 2,1 Bitcoin (yaklaşık 4,5 milyon TL) dağıtılacak. Koşuya ilişkin tüm detaylara BtcTurk’un Boğa Koşusu için oluşturduğu internet sitesinden ulaşılabiliyor.

PANAYIR ALANI KURULACAK

Üsküdar sahilinde kurulacak olan panayır alanında Bitcoin ekosisteminin önemli markaları da stant kuracak. Ayrıca panayır alanında Bitcoin kütüphanesi de yer alacak. Katılımcılar raflarda Bitcoin ve Bitcoin ekosistemiyle ilgili kitaplara erişme fırsatı bulacak.

21 Nisan Pazar günü saat 09.00'da başlayacak olan koşu BtcTurk'un YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacak.

BITCOIN HALVING HAKKINDA

Bitcoin halving, düzenli olarak yaklaşık dört yılda bir gerçekleşiyor. Bu nedenle, Bitcoin tarihindeki önemli olaylar anlatılırken, halving tarihleri baz alınarak olaylar dört yıllık bölümlere ayrılıyor. Geçtiğimiz dört yılda, tarihinin en değerli seviyesine ulaşarak 73 bin 780 doları gören Bitcoinin etki alanı oldukça genişledi. Bitcoin öncülüğünde oluşan blokzinciri ekosistemi, sadece teknolojik bir altyapı olmanın ötesinde hayatın farklı alanlarında kendini gösteriyor. 2024 Nisan ayındaki Bitcoin halving sonrasında, 2028 yılında gerçekleşmesi beklenen sıradaki Bitcoin halving için bloklar sayılmaya devam edilecek.