Geri Dön
Spor Galatasaray 5 futbolcusuyla sözleşme yeniledi

Galatasaray 5 futbolcusuyla sözleşme yeniledi

Galatasaray'da Fernando Muslera, Lucas Torreira, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan ve Barış Alper Yılmaz'ın sözleşmeleri yenilendi.

Galatasaray 5 futbolcusuyla sözleşme yeniledi

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta düzenlenen imza törenine; Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, futbolculardan Fernando Muslera, Lucas Torreira, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan ve Barış Alper Yılmaz katıldı. İmza töreninde her bir futbolcu için özel videolar hazırlandı.

DURSUN ÖZBEK: ONLARDAN TÜM KUPALARI BİZE GETİRMELERİNİ İSTİYORUM

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, teknik direktör Okan Buruk'un önderliğinde yeni başarılara doğru ilerlediklerini ifade ederek şu yorumlarda bulundu:

“Burada kardeşlerimin yanında olmayı özellikle istedim. Galatasaray'ımız için bu zamana kadar verdikleri emek, çaba ve fedakarlık için onlara teşekkür ederim. Değerli kaptanımız Fernando Muslera, sadece sahada gösterdiği performansla değil, efendiliğiyle de Türkiye’de tüm sporseverlerin gönlünde taht kurmuş birisi. Tam tamına 13 senedir sarı-kırmızılı forma için ter akıtmış, zor zamanlar yaşamış, sakatlanmış ama bir gün bile mücadeleden kaçmamış, takımımızın en önemli liderlerinden biri. Artık Nando’yu yabancı futbolcu değil bizden birisi olarak görüyorum. Kendisi yeni sözleşme konusunda çok kısa konuştuk. Hiç ikiletmedi, 'Sen ne diyorsan öyledir başkan' dedi. Benim dileğim, futbol hayatını Galatasaray formasıyla sona erdirmesi, ileride yine Galatasaray’ın içinde bir görevle camianın içinde devam etmesi. Kendisine teşekkür ediyorum. Abdülkerim ilk transfer olduğu dönemde kimilerinin burun kıvırdığı aslan kardeşim. Biz senden hiç şüphe etmedik. Sen de bugüne kadar gösterdiğin performansla birçok kişiyi düşüncelerine pişman ettin. Ben uzun ve başarılı yıllar olduğuna yürekten inanıyorum. Sana da teşekkür ediyorum. Lucas, takımızın enerji küpü. Orta sahamızın dinamosu. Galatasaray’a transfer olduğu ilk andan itibaren farkın ortaya koydu. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarda büyük katkısı var. Senin oynadığın tüm maçlarda terinin son damlasına kadar mücadele ettiğinden her zaman eminimiz. Sana güveniyoruz. Hep böyle devam etmeni diliyoruz ve seni çok seviyoruz. Kaan kardeşim her zaman göreve hazır. İhtiyaç olduğunda farklı pozisyonlarda oynayıp, aklını ve tecrübesini gösteren çok değerli bir oyuncumuz. Takım içindeki birlik ve beraberliğe yaptığın katkılar en az sahada gösterdiğin performansın kadar değerli. Kısa sürede bize sanki yıllardır bu formayı giyiyormuş gibi hissettirdiğin için teşekkür ederim. Barış, Türk futbolunun son dönemdeki en önemli başarı hikayelerinden birini yazmaya devam eden bir kardeşim. Sokakta gol atan çocuklar Barış Alper diye bağırarak sevinmeye başladılar. Önünde uzun seneler ve kimsenin hayalini bile kuramadığı başarılar olduğuna inanıyorum. Burada sözleşmelerini imzaladığımız değerli kardeşlerim ve şu an burada olmayan diğer futbolcularımızla, Okan hocamız önderliğinde yeni başarılara doğru ilerliyoruz. Galatasaray'ımızın değerlerine, şanlı tarihimize yakışan ve bunu özümsemiş bir futbolcu topluluğunun bir arada olmasıdır. Tüm taraftarlarımızın gurur duyduğuna inanıyorum. Onlardan tüm kupaları bize getirmelerini istiyorum.”

ERDEN TİMUR: ASLAN GİBİ KARAKTERİ OLAN ÇOK GÜZEL İNSANLAR

Her oyuncuyla farklı dostluklar yaşadığını ifade eden Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, “Sanki çok uzun yıllardır gibi geldi. Hepsi ile farklı dostluklar yaşıyoruz. Bende hepsinin yeri farklı. Takımdaşlıktan, ortaya koydukları performanslardan çok öte. Aslan gibi karakteri olan çok güzel insanlar. Asıl kalacak şey burada edinilen dostluklar. En çok da onun için mutluyum. Geçtiğimiz sene yaz kampında toplantı yaptık. Amacımın ne olduğunu anlatmak istedim. 'Benim buradaki misyonumu sizi hayallerinize kavuşturmak' dedim. Geçen sene başkanımız önderliğinde o hayale kavuştuk. İnşallah bu sene de kavuşacağız. İnşallah hepsinin ömründe çok güzel şeyler olur. Ailelerine de teşekkür ediyorum. Başkanımıza da teşekkür ediyorum, bu imkanları sunduğu için" diye konuştu.

KAAN AYHAN: İNŞALLAH DAHA UZUN SENELER GEÇİRİRİZ

Takımda uzun yıllar geçirmek istediğini dile getiren Kaan Ayhan, “Hocamız ve takımımıza teşekkür ediyorum. Çünkü takım arkadaşlarım olmasa belki ben ve hepimiz burada olmayacağız. Başarıya imza attık ve o yüzden de yönetim tarafından böyle bir karar alındı. Çok mutluyum. 1.5 sene önce geldim. Buraya gelmek değil burada kalmak daha zor. Beceri olarak söylüyorum. Takım arkadaşlarımla beraber bunu yapabildiğim için mutluyum. İnşallah daha çok senelere diliyorum. İnşallah daha uzun seneler geçiririz. Daha büyük başarılara imza atarız” şeklinde konuştu.

Lucas Torreira ise Fernando Muslera sayesinde takıma geldiğini ifade ederek şu yorumlarda bulundu:

“Başkanıma, Erden Bey'e ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Nando'ya da teşekkür ediyorum onun sayesinde buraya geldim. Herkese teşekkürler” dedi.

ABDÜLKERİM BARDAKCI: BU AİLENİN PARÇASI OLMAKTAN DOLAYI HER ZAMAN GURUR VE ONUR DUYMUŞUMDUR

Galatasaray’a uzun yıllar hizmet edip efsaneler arasına girmek istediğini hatırlatan Abdülkerim Bardakcı “Bu ailenin parçası olmaktan dolayı her zaman gurur ve onur duymuşumdur. ‘Bu kulübe uzun yıllar hizmet edip efsaneler arasına girmek istiyorum’ diye bir röportajımda söylemiştim. Bunun için tekrar bir adım attım. İnşallah hayallerim ve hedeflerim doğrultusunda güzel bir şekilde ilerler” yorumlarında bulundu.

Çok özel duygular yaşadığını ifade eden Barış Alper Yılmaz, "İlk günkü gibi çok özel duygular yaşıyorum. Bana bu şansı veren başkanımıza, Erden ağabeye, hocamıza teşekkür ediyorum. Her iki taraf için de hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

FERNANDO MUSLERA: İLERİDE DE BU TAKIMIN PARÇASI OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Hayatının en önemli anlarından biri olduğunu söyleyen Fernando Muslera, "Klipte de gördüğünüz 13 yıl dile kolay bir ömür bu kulüpte geçirdim. Burada üçüncü kez kontratımı yeniliyorum. O yüzden başkanıma ve Erden Bey'e teşekkür ediyorum. Bu benim için hayatımın en önemli anlarından biri. Burada ailemle, arkadaşlarımla enerji ve mutluluk dolu yıllar geçirdim. Takım arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Hocama, Florya personeline, başkanıma, Erden Bey’e durmadan çalıştıkları için, bizimle mücadele ettikleri için ve bize bu imkanı tanıdıkları için teşekkür ediyorum. Ben 16 şampiyonluk gördüm. Galatasaray, Türkiye’nin en büyüğü ve bunu sürekli göstermesi gerekiyor. Bunun için mücadele ediyoruz. İsmim burada ailem tarafından da yıllarca konuşulacağı zaman Galatasaray’ın kalecisi olarak konuşulacak. Onların desteğinden dolayı çok memnunum. Şimdi oyuncu olarak burada bulunuyorum. İleride de bu takımın parçası olmaya devam edeceğim, şimdi ve sonsuza kadar” diyerek sözlerini noktaladı.