Geri Dön
Spor Görme Engelli Para Atletizm Milli Takımı Kobe’de

Görme Engelli Para Atletizm Milli Takımı Kobe’de

Japonya’nın Kobe şehrinde 17-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacak olan IPC Dünya Şampiyonası’na Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu, Para Atletizm Milli Takımı 6 sporcu ile katılıyor.

Görme Engelli Para Atletizm Milli Takımı Kobe’de

Milli takım kadrosunda 2024 Paris Paralimpik Oyunları'na kota olan Oğuz Akbulut ve Mikail Al yer alıyor. IPC dünya şampiyonasında, Merve Nur Çağıran, Serap Demirkapu, Büşra Nur Tırıklı ve Serkan Yıldırım, dünya sıralamasında üst sırada yer almak için kürsü mücadelesi verecekler. Japonya’nın Kobe şehrinde yapılacak olan IPC (Uluslararası Paralimpik Komitesi) Dünya Şampiyonası’nda disk atmada (F 11) Büşra Nur Tırıklı, (F12) gülle atma ve (F13) cirit atmada Serap Demirkapu yarışacak. (T13) sınıfında 1500 ve 5000 metrede Mikail Al, (T12) sınıfında 400 metrede Oğuz Akbulut, (T11) 1500 metrede partner sporcusu ile Merve Nur Çağıran piste çıkacak. Serkan Yıldırım ise (T12) 100 ve 400 metrede Paris Paralimpik Oyunları’na kota almak için mücadele edecek.

AYHAN YILDIRIM: PARALİMPİK OYUNLARI ÖNCESİ SON DÜZLÜKTEYİZ

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım, “Paris Paralimpik Oyunları öncesi son şampiyonaya katılıyoruz. Sporcularımız hazırlıklarını tamamladı ve takım olarak Kobe’ye hazır geldik. Geçireceğimiz iyi bir şampiyona sonrasında kotalar alma hedefimiz var. Mikail Al ve Oğuz Akbulut, daha önce bunu başarmıştı. İnşallah Kobe’den Altın madalyalar ve kota haberleri ile ülkemize döneriz’’ dedi

Hedeflerinin durmadan daha iyiye gitmek olduğunu belirten Başkan Yıldırım, “Seçildiğimizden beri tek amacımız, ülke sporuna hizmet etmek. Bu doğrultuda başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere önümüzü açan tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. (DHA)