Geri Dön
SporHatayspor - MKE Ankaragücü maçının ardından

Hatayspor - MKE Ankaragücü maçının ardından

Hatayspor, Süper Lig’in 36'ncı hafta maçında sahasında MKE Ankaragücü’nü 2-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Hatayspor Teknik Direktörü Özhan Pulat ve MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu açıklamalarda bulundu.

Hatayspor - MKE Ankaragücü maçının ardından

EMRE BELÖZOĞLU: ÜMİT EDİYORUM BUNU ANKARAGÜCÜ'NE YAŞATMAYIZ

Basın toplantısına Hatayspor'u tebrik ederek başlayan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, gelecek maçlara bakacaklarını söyledi. Son iki haftayı 6 puanla kapatmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Belözoğlu, “Allah izin verirse Ankaragücü'ne yakışır bir vaziyette, en azından ligde kalarak önümüzdeki sene Süper Lig'de yoluna devam etmesi adına bu 6 puanın her birine talip bir şekilde şu an ki konumumuzu korumak istiyoruz. Bugün için söyleyebileceklerim bunlar. Herkesin burada çok ciddi sorumlulukları var. Burada aslında en masum olan taraf yine taraftarlar. Ellerinden geldiğince buraya geldiler. Bizi sonuna kadar desteklediler. Ümit ediyorum bunu Ankaragücü'ne yaşatmayız. Futbolun içinde ne yazık ki bunlar var ama yediremediğim çok fazla şey de var. Bunları konuşmanın şu an zamanı değil” dedi.

ÖZHAN PULAT: HİÇBİR ŞEKİLDE MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Hatayspor Teknik Direktörü Özhan Pulat ise basın toplantısında şöyle konuştu:

“Tam anlamıyla oyuncular bizim ne oynamak istediğimizi görüp, ona göre oynadılar. Oyuncularımızın emeklerine sağlık. Tüm Hatay halkına armağan olsun. Oyuncularımıza şunu söyledik; 'Evet ön tarafta çok güçlü bir Ankaragücü var, çok coşkulu ama biz doğru savunmayı yaparsak ve inanırsak bu maç bize hiç uzak değil' dedik. Oyuncular, bizim oyundan hiç kopmadığımızı ve inancımızı gördü. Değişikliklerimizle oyuna hep hareket getirmeye çalıştık. Çok şükür bugün hem yaptığımız değişiklikler hem de oyuncuların mükemmel özverisi ve mücadelesi bize bu galibiyeti getirdi. Bu noktadan sonra artık Hatayspor hiçbir rakibin kim olduğuna bakmaksızın iyi konsantre olmak zorunda. Beşiktaş, şu dönemde talihsiz ve zor bir rakip bizim için ama artık hiçbir hesabı yapacak durumumuz yok. Çünkü bakıyorsunuz geçen hafta VAR hakemi bütün takımlara yabancı gelirken, bize yerli VAR hakemi… Bize verilmeyen çok net bir penaltı. Yayıncı kuruluş dahi Hatayspor'un hakkının nasıl yendiğini söylüyor. Biz sadece Beşiktaş ile mücadele etsek sanırım minimuma indirmiş oluruz problemleri. Hiçbir şekilde mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Terimizin son damlasına kadar kalmak için elimizden geleni yapacağız."