Geri Dön
Spor Türkiye, Balkan Yarı Maratonu’nda kürsüde

Türkiye, Balkan Yarı Maratonu’nda kürsüde

Karadağ'ın Niksic şehrinde yapılan Ostraski Polumaraton 2024 Büyükler Balkan Şampiyonası'nda, Türkiye Erkekler Milli Takımı şampiyon oldu.

Türkiye, Balkan Yarı Maratonu’nda kürsüde

Ostraski Polumaraton 2024 Büyükler Balkan Şampiyonası, 8 ülkenin katılımıyla Karadağ'ın Niksic şehrinde gerçekleştirildi. Türkiye, takımlarda 1 bronz madalya ve 6'ncılıkla kürsüye çıktı. Kadınlarda ise Pınar Demir bronz madalya kazandı. Ostraski Polumaraton 2024 Yarı Marotonu'na Pınar demir, Mahsun Değer ve Bahattin Üney’le katılan milliler, şampiyonayı 2 bronz madalya ile tamamladı. Büyük erkeklerde birinci David Nikolli (Arnavutluk), ikinci Luke Mikallef Perconte oldu. Bahattin Üney ise 1.11.01'lik derecesiyle üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Mahsum Değer ise 6'ncı sırada yer aldı. Türkiye, takımlar derece toplamı sonunda şampiyon olma başarısı gösterdi. Karadağ ikinci, Bosna Hersek ise organizasyonu üçüncü sırada tamamladı.

Büyük Kadınlarda birinci Arnavutluk'tan Luiza Gega olurken, ikinci sırayı Bulgaristan'dan Marinela Nineva aldı. Pınar Demir ise 1.27.58'lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.