Geri Dön
Video Bakırköy Adliyesi önünde bıçaklı kavga kamerada

Bakırköy Adliyesi önünde bıçaklı kavga kamerada

Bakırköy Adliyesi'nde görülen cinayet davasının tarafları arasındaki bıçaklı kavga güvenlik kamerasına yansıdı. 2 kişinin yaralandığı kavgada 4 şüpheli gözaltına alınırken, bir silaha da el koyuldu.

Esenyurt'ta 26 Şubat'ta Necibe Yolcu (38) eşi Yılmaz Yolcu(42)'yu bıçaklayarak öldürmüştü. Necibe Yolcu’nun dün Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, taraflar arasında başlayan sözlü tartışma adliye çıkışında kavgaya dönüştü. Adliye binasının karşısındaki otoparkta çıkan kavga çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde hayatını kaybeden Yılmaz Yolcu'nun yakınlarının, Necibe Yolcu'nun yakınlarının yanına geldikleri ve tarafların kavga ettiği görülüyor. Olayın başlamasının hemen ardından polisin de müdahale ettiği kavga güvenlik kameralarına yansıdı. Kavgada sanık yakınlarından yaralanan 2 kişi  ambulansla hastaneye götürülürken polis bir kişiyi gözaltına aldı. Şüphelinin üzerindeki silaha el koyuldu.

Polis ekiplerinin çalışmasıyla kavgadan sonra kaçan ve kısa sürede yakalanan M.Y., R.Y., Y.Y. ve E.Y. de gözaltına alındı.


 

3 KİŞİ TUTUKLANDI 

Bakırköy Adliyesi'nde dün görülen cinayet davasının tarafları arasında yaşanan ve 2 kişinin yaralandığı bıçaklı kavga ile ilgili 3 kişi tutuklandı. Bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı adli kontrol talebiyle şüphelinin serbest bırakılmasına itiraz etti.

Esenyurt'ta 26 Şubat 2023 tarihinde eşi Yılmaz Yolcu(42)'yu bıçaklayarak öldüren Necibe Yolcu (38)'nun dün yargılanmasına devam edildi. Ancak duruşmada, taraflar arasında başlayan sözlü tartışma adliye çıkışında bıçaklı kavgaya dönüşmüş 2 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından gözaltına alınan 4 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adalet Sarayına sevk edildi. Savcılık ifadelerinin ardından, 'Kasten Yaralama' suçundan tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine çıkarıldı. Şüpheliler R. Y. , M. Y. ve Y. Y. 'Kasten yaralama' suçundan tutuklanırken E.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı adli kontrol kararına itiraz etti.