Oynatma Listesi
VİDEO

Fatih'te bekçilerle şüpheliler arasında arbede; Bekçilerin ateş ettiği köpek yaralandı

Fatih'te, havaya ateş eden iki şüpheliyi yakalamak isteyen bekçiler, şüphelinin havlayan köpeğini ateş ederek yaraladı. İki şüpheli gözaltına alınırken olayın ardından yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, dün gece saatlerinde Balat Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, motosikletli iki şüpheli havaya ateş etti. Olay yerine gelen bekçiler ile şüpheliler arasında çıkan kovalamacada, A.F.Ü. (22) isimli şüpheli kaçarken telefonunu düşürdü. Şüpheli kısa süre sonra köpeğiyle birlikte telefonunu almak için olay yerine geri geldi. Şüpheliyi yakalamaya çalışan bekçiler, köpeğin kendilerine havlaması üzerine ateş etti. Silahtan çıkan kurşunun isabet etmesi sonucu 'Leydi' isimli köpek yaralandı. Olayın ardından şüpheliler A.F.Ü ile M.E.B. yakalanarak gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Şüphelilerden A.F.Ü., "Görevli memura mukavemet, tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve hayvanın tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakılması" suçlarından yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. M.E.B.(17) hakkında ise "Ses ve gaz fişeği atabilen silahlar hakkında kanuna muhalefet" suçundan idari işlem yapıldı.

Bekçiler tarafından köpeğin vurulmasının ardından yaşananlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, bir kişinin "Köpeğe sıktı, köpek öldü" diye bağırdığı duyuluyor. Görüntünün devamında, cep telefonuyla kayıt yapan kişi arka sokağa giderek köpeğe sesleniyor. Sesi duyarak gelen köpek yere yatıyor. Görüntülerde, köpeğin kanlar içinde olduğu görülüyor.

"KİMSEYE HAVLAMAZ PEŞİNE KOŞMAZDI"

Mahalle sakinlerinden Davut Er, "Gece 00.00 sıralarında evde otururken silah sesi duydum. Sonra baktığımda köpek ağlayarak kaçmıştı. Vuran bekçiydi ve kalabalıktı. Köpek çipliydi. Çok güzel hayvandı, kimseye de saldırmazdı. Kimseye havlamaz peşine koşmazdı. Sahibi gezdirmeye çıkarmıştı. Akşam aldığımız habere göre ameliyata alacaklardı. Kafadan vurmuşlar. Üzülmez olur muyum? Ben böyle bir insan görmedim. Hayvanı nasıl vuruyorsun? Sokağı evi tanırdı. "Leydi gel" dediğimde koşarak yanıma gelirdi" dedi.

Ahmet YEŞİLMEN- Uğur ŞAHİN- Utku Can Sönmez/ İSTANBUL, (DHA)

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER