Geri Dön
Çanakkale Çanakkale Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Çanakkale Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Çanakkale Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Çanakkale Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

ÇANAKKALE, (DHA)-ÇANAKKALE Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında 2024 yılını kapsayan toplu iş sözleşmesi için imzalar atıldı.
 
Çanakkale Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 2024 yılını kapsayan toplu iş sözleşmesi için protokol imza töreni düzenlendi. Başkanlık makamı toplantı salonunda gerçekleşen törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla Kenar, Özleyiş Çetin, Çanakkale Kentsel Hizmetler Tic. ve San. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sürücü, DİSK Genel İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Serkan Keskin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hülya Candan, Mali Hizmetler Müdürü Hakan Aydoğmuş ve sendika yöneticileri katıldı.
 
Çanakkale Belediyesi kadrolu işçileri ile Çanakkale Kentsel Hizmetler Tic. ve San. A.Ş.'ye bağlı işçileri kapsayan sözleşmenin imza töreninde konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çanakkale Belediyesi ve sendikamız arasında yapılan anlaşma sonucunda kadrolu işçilerimizin 31 Aralık 2023 tarihinde almış oldukları yevmiyelerine yüzde 70 zam uygulanmıştır. Uygulanan zamla birlikte en düşük yevmiyemiz 841,77 TL olmuştur. İşçilerimizin eline geçecek en düşük maaş 30 bin 54 TL olmuştur. Bunun yanında maaşla birlikte ödenen yemek bedeli, öğrenim yardımı, sosyal destek yardımı, elektrik ve ısınma yardımına yapılan iyileştirme ve ikramiye ile kadrolu işçilerimizin maaşlarına yapılan zam yüzde 90 olmuştur. Sözleşme gereği ayrıca 2024 yılının ikinci altı ayında ise TÜİK tarafından belirlenen TÜFE oranında ücret zammı yapılacaktır. Ancak aynı tarih aralığında asgari ücrete zam yapılması durumunda ise; bu oranlardan hangisi yüksekse o artış oranı yevmiyelere uygulanacaktır" dedi.  
 
Başkan Gökhan, "Çanakkale Belediyesi iştiraki olan Çanakkale Kentsel Hizmetler Tic. ve San. A.Ş ile sendikamız arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde ise yine kadrolu işçilerimizde olduğu gibi yevmiyelere yüzde 70 oranında zam uygulanmıştır. Bu artışla birlikte şirket işçilerimizin en düşük yevmiyesi ise 813,33 TL olmuştur. Yine yevmiyeye uygulanan zammın yanı sıra yemek bedeli, öğrenim durumu, elektrik ve ısınma yardımı gibi kalemlerle birlikte toplamda yapılan zam oranı yüzde 90 olmuştur. Yapılan zamla birlikte şirket işçilerimizin en düşük maaşı 27 bin 41 lira 54 kuruş olmuştur. Kadrolu işçilerimizde uygulanacak olan ikinci 6 ay zammı aynı şekilde şirket işçilerimize de uygulanacaktır. Tüm bunların yanında şirket işçilerimizin yıllık 40 yevmiye olan ikramiyeleri ile 60 güne çıkarılmıştır" dedi.
Konuşmaların ardından sözleşmenin hayırlı olması temenni edilirken, Başkan Gökhan ve Sendika Başkanı Keskin, karşılıklı olarak sözleşmeyi imzaladı.(DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber