Geri Dön
Samandağı HAYTAP, Samandağ’da kedi ve köpekleri kısırlaştıracak

HAYTAP, Samandağ’da kedi ve köpekleri kısırlaştıracak

HAYTAP, Samandağ’da kedi ve köpekleri kısırlaştıracak

HAYTAP, Samandağ’da kedi ve köpekleri kısırlaştıracak

SAMANDAĞ(Hatay),(DHA)- SAMANDAĞ’da Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) bünyesindeki veteriner hekimler, sahipsiz 500 kedi ve 500 köpeği kısırlaştıracak.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin gerçekleştiği 6 Şubat’ta harekete geçen HAYTAP gönüllüleri, 7 Şubat’ta deprem bölgesine gelerek çalışmalara başladı. İlk hafta arama kurtarma çalışmaları sonrasında enkaz altından onlarca hayvan kurtaran ekipler, yaralı hayvanların da tedavi ve bakımını üstlendi. Başıboş gezen evcil hayvanların sahiplerine de ulaşıp teslim eden ekipler, sahipsizlerin bakımını da sürdürdü.
Bölgede kısırlaştırma operasyonlarının hızlandırılarak popülasyonun kontrol altına alınmasını amaçlayan ekipler, ilçe belediyesiyle görüşerek ortak çalışma ile bir protokol imzaladı. Toplamda bin kedi ve köpeğin kısırlaştırılmasını öngören protokol kapsamında hayvanları belediye ekipleri toplayacak. HAYTAP bünyesindeki veteriner hekimlerin yapacağı kısırlaştırma işleminden sonra belediye ameliyat sonrası bakımlar ve alındıkları yere geri bırakılması görevini üstlenecek. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber