Geri Dön
Merkez 3’üncü Luma Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

3’üncü Luma Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

3’üncü Luma Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

3’üncü Luma Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

İSTANBUL, (DHA)- Hayal ettiği̇ kısa film projelerini̇ gerçekleştirmek isteyen öğrencileri desteklemek ve genç yetenekleri̇ teşvik etmek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Luma Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu 

Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü ve Ay Yapım işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Luma Kısa Film Festivali’nin ödül töreni, dün Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. 300’ün üzerinde öğrencinin başvurduğu festival kapsamında Kısa Film Yarışması, Kısa Film Senaryo Yarışması ve Uzun Metraj Senaryo Yarışması dallarında ödüller verildi. Ödül töreni öncesinde oyuncular Kerem Bürsin ve Damla Sönmez ile yapımcı Armağan Lale ve senarist Ece Yörenç’in öğrencilerle bir araya geldiği söyleşiler gerçekleştirildi. Doğum günü 20 Ekim olan Ece Yörenç için söyleşi sırasında bir doğum günü pastası da kesildi. 

DANIŞMA KURULU 

3’üncü Luma Kısa Film Festivali, alanında ünlü çok sayıda yapımcı, yönetmen ve oyuncudan oluşan Danışma Kurulunun katkılarıyla düzenlendi. Ercan Kesal, Yamaç Okur, Ceylan Özgün Özçelik, Damla Sönmez, Michael Önder, Armağan Lale, Mehmet Göksu, Alican Durbaş, Öykü Ersoy ve Yeditepe Üniversitesi geçmiş dönem Sinema Kulübü Başkanları Umut Ege Özkan, Mehmet Anıl Acar ve Berkay Onur Akkaya’dan oluşan Danışma Kurulu üyeleri öğrencilere festivalin planlanması ve yürütülmesi aşamalarında destek verdi. 17-20 Ekim tarihlerinde düzenlenen festival kapsamında söyleşiler ve atölyeler de düzenlendi. Öğrenciler alanında önde gelen çok sayıda isimle bir araya geldi. 

DAMLA SÖNMEZ: ÇOK GÜZEL HİKAYELER VE YÖNETMENLER GELİYOR 

Ödül töreninde konuşan Damla Sönmez, “Bu sene danışma kurulunda olmaktan çok mutluluk ve keyif duydum. Gerçekten çok ince eleyip sık dokunarak çok büyük bir emekle çalışıldı. Hem yönetimin hem bölümün hem de Ay Yapım'ının desteği gerçekten çok önemli. Sektörün içinde çok faal olarak yer alan bir yapım şirketinin; yeni kalemleri, yeni yönetmenleri teşvik etmesi çok değerli. Burada çok güzel senaryolar okuduk. Bugün sunumlar çok güzel geçti. Çok güzel hikayeler, çok iyi yönetmenler geliyor” dedi.  

“SEKTÖR-ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİ ÖNEMLİ” 

Yapımcı Yamaç Okur ise şunları söyledi: 

“Buraya geldiğimden beri çok değerli öğrenciler tanıdım. Biliyorsunuz ki bu tip organizasyonları başlatmak kolaydır. Ama devam etmesi için kurumsallık ve süreklilik gerekir. Bence buradaki öğrencilerin enerjisi, amatör ruh, heyecanı olmasaydı bugün üçüncüsünü yapamazdık. Burada olduğumuz için mutlu ve heyecanlıyız. Sektör ve üniversite iş birlikleri çok önemlidir.” 

3’üncü Luma Kısa Film Festivali’nde bu yıl, sektörün önde gelen isimleriyle Yeditepe Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüri öğrencilerin filmlerini değerlendirdi. Kısa Film Yarışmasında, Çağrı Vila Lostuvalı, Emin Alper ve Meryem Yavuz; Kısa Film Senaryo Yarışmasında Armağan Lale, Damla Sönmez, Ece Yörenç; Uzun Metraj Senaryo Yarışmasında da Çağla Zencirci, Erdi Işık, Meriç Acemi’den oluşan jürilerin değerlendirmesinin ardından festivalin kazananları belli oldu. 

KISA FİLM YARIŞMASI 

3. Luma Kısa Film Festivali'nin kazananları ve ödülleri şöyle: 

En İyi Kısa Film Ödülü: ‘Geriye Sarılmış Kasetler’ – Miray Kavak – 30 bin lira 

Mansiyon Ödülü: ‘Together Forever’ – Zeynep Sude Karabulut – 20 bin lira 

Jüri Özel Ödülü: ‘The Haze’ – Atakan Köse & Mert Akbay – 20 bin lira 

KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI 

En İyi Kısa Senaryo Ödülü: ‘Hangi Yarısını Sevmeli İnsan’ –  Buğra Özverel – 40 bin lira 

En İyi Kısa Senaryo Ödülü: ‘Kul Hakkı’ – Hacer Usta – 40 bin lira 

En İyi Kısa Senaryo Ödülü: ‘Rehber’ – Mert Erez – 40 bin lira 

UZUN METRAJ SENARYO YARIŞMASI 

En İyi Uzun Metraj Senaryo Ödülü: ‘Benim Mutlu Ailem’  – Alkım Özmen – 40 bin lira 

Uzun Metraj Mansiyon Ödülü: 'Hep Aklımda’ – Eda Bebek – 20 bin lira 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber