Geri Dön
MerkezMehmet Akif Üstündağ: Birinci sıradaki yerimizi 2028'e kadar bırakmayacağız

Mehmet Akif Üstündağ: Birinci sıradaki yerimizi 2028'e kadar bırakmayacağız

Mehmet Akif Üstündağ: Birinci sıradaki yerimizi 2028'e kadar bırakmayacağız

Mehmet Akif Üstündağ: Birinci sıradaki yerimizi 2028'e kadar bırakmayacağız

“Erkeklerde ve kadınlarda birinci etap müsabakalarını Türkiye'ye aldık"
“İnşallah erkeklerde Halkbank, kadınlarda da iki Türk takımı final oynayacak”

Olgucan KALKAN - Ali DANAŞ / İSTANBUL,(DHA)- Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, "Yıllardır Amerika'nın olduğu birinci sıra artık bizim. Birinci sıradaki yerimizi 2028'e kadar bırakmayacağız” dedi.
Türkiye Voleybol Federasyonu Mehmet Akif Üstündağ, İstanbul’daki bir otelde düzenlenen gala gecesine katıldı. Başkan Üstündağ, organizasyon öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türk voleybolunun güzel bir yaz geçirdiğini belirten Mehmet Akif Üstündağ, “Çok güzel bir yaz geçirdik. Kızlarımız Milletler Ligi'ni, Avrupa Şampiyonası'nı kazandı. Ardından 24 takımın yer aldığı olimpiyat elemelerinde namağlup tek takım olarak birinci sırayı aldı. Dünyada da birinci sıraya yükseldi. Yıllardır Amerika'nın olduğu birinci sıra artık bizim. Biz birinci sıradaki yerimizi 2028'e kadar bırakmayacağız. Bakın Paris Olimpiyatları'nın ardından 2028 olimpiyatlarından bahsediyorum. Ayrıca Paris'te de madalya almak istiyoruz. Bugüne kadar en iyi derecemiz beşincilik ama biz kürsüde olmak istiyoruz. Altın olur, gümüş olur, bronz olur, biz bunu başarmak istiyoruz" diye konuştu.
“ERKEKLERDE VE KADINLARDA BİRİNCİ ETAP MÜSABAKALARINI TÜRKİYE’YE ALDIK”
2024 Milletler Ligi’nin birinci ayağına Türkiye’nin ev sahipliği yapacağını ifade eden Üstündağ, “Biz organizasyon konusunda dünyada bir numarayız. Çok iddialı bir söylem ama bunu ben söylemiyorum. FIVB Başkanı ve CEV Başkanı bunları söyledi. Biz bir numara olduğumuzu biliyoruz ve her zaman 1-0 önde başlıyoruz. Milletler Ligi'nde erkeklerde ilk kez oynayacağız. Milletler Ligi'nin 3 ayağından sonra erkeklerin olimpiyatlara gitme şansı yüzde 50. Hem erkeklerde hem kadınlarda olimpiyatlara gideceğimizi düşünebiliyor musunuz? Biz erkeklerde ve kadınlarda birinci etap müsabakalarını Türkiye'ye aldık. Birinci ayaklar burada oynanacak. Bana çok gelen soru, nerede oynanacağı. 15 bin kapasitenin altına düşünce salona sığmıyoruz. Biletler satışa çıktığında 20 dakikada tükeniyor. Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya ve Konya'da büyük salonlarımız var. Buralarda oynamak için plan yapıyoruz. Henüz yer netleşmedi ama bu şehirlerden birisinde olacak” şeklinde konuştu.
“İNŞALLAH ERKEKLERDE HALKBANK, KADINLARDA DA İKİ TÜRK TAKIMI FİNAL OYNAYACAK”
Kadınlarda Çin, erkeklerde ise Hindistan’da düzenlenen FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda mücadele eden Türk takımlarına başarılar dileyen Üstündağ, “Hindistan'da bugün Halkbank maçıyla şampiyona başladı. Erkeklerde ilk kez katılıyoruz. Kadınlarda VakıfBank ve Eczacıbaşı Dynavit, Çin'deki Dünya Kulüpler Şampiyonası'na katılacak. İnşallah erkeklerde Halkbank final oynayacak, kadınlarda da iki Türk takımı final oynayacak. Bunu geçen sene Şampiyonlar Ligi finalinde yaşadık. Bu hayal edilmeyecek, inanılmayacak derecelerdi ama bu tesadüf olamaz. Hele hele voleybol gibi takım sporunda asla tesadüf olamaz. Geçen yıl Torino'da iki takımımızla final oynadık. Bundan daha gurur verici bir şey yoktur diye düşünüyorum” diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
- Mehmet Akif Üstündağ’ın açıklamaları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber