EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar'da vahşet! Sokak kedisini tekmeleyerek öldürdü

Arnavutköy'de ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Yurt

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı: Rabia'nın babasına gözaltı yok

GİRESUN, (DHA) 21.03.2019 17:34
Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı: Rabia'nın babasına gözaltı yok

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, Eynesil ilçesinde geçen yıl 13 Nisan'da evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın (11) babası Şaban Vatan'ın gözaltına alındığı iddiaları ile ilgili açıklamada bulundu. Herhangi bir gözaltı işlemi olmadığı belirtilen açıklamada, Şaban Vatan'ın psikiyatrik bazı sorunlar yaşadığı ve yakın aile çevresini tehdit ettiği yönünde hakkında müracaatlar olduğu ifade edildi.

Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi'nde geçen yıl 13 Nisan'da Rabia Naz Vatan, evinin önünde yaralı bulundu. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Rabia Naz, kurtarılamadı. Rabia Naz'ın ölüm nedeni ile ilgili belirsizlik, Adli Tıp raporu ile yeni bir boyut kazandı. Yüksekten düştüğü ya da intihar ettiği öne sürülen küçük kızla ilgili Adli Tıp raporunda, 'Rabi Naz Vatan'ın ölümünün yüksekten düşmeye bağlı genel beden travması neticesinde meydana gelmiş olabileceği' yönünde kanaat belirtildiği bilgisi yer aldı. Aile ise kızlarına otomobil çarptığını, Rabia Naz'ın yaralı halde evin önüne bırakıldığı iddialarını sürdürdü.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

İlçe merkezinde miting yaparak kızının ölümüne neden olanların bir an önce bulunmasını isteyen Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan'ın bugün sabah saatlerinde gözaltına alındığı öne sürüldü. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu, bahse konu gözaltı iddiaları ve soysal medya paylaşımlarıyla ilgili, yazılı açıklamada bulundu. Gözaltı kararı olmadığı belirtilen açıklamada şöyle dendi:

"Şaban Vatan’ın gözaltına alındığı yönünde bazı basın ve yayın kuruluşlarıyla sosyal medya hesaplarında asılsız iddia ve şayialar görülmektedir. Bu tür haberlerin doğru olup olmadığı araştırılmadan yanlış ve maksatlı olarak kamuoyuna sunulması yargıyı da zan altında bırakmaktadır. Baba Şaban Vatan hakkında verilmiş herhangi bir gözaltı kararı bulunmamaktadır, ancak bazı yakın akrabaları tarafından Şaban Vatan’ın psikiyatrik bazı sorunlar yaşadığı ve yakın aile çevresini tehdit ettiği yönünde Görele Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaatlar olmuş olup, bu müracaatlar kapsamında yapılan araştırmada Şaban Vatan’ın müteaddit defalar psikolojik tedavi gördüğü tespit edilmiş olup, psikolojik durumu ile ilgili cezai ehliyet ve tedaviyi gerektirir bir hastalığının olup olmadığı hususunda ilgili kişi Giresun Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü'ne sevk edilmiş olup, hekim tavsiyesine, oluşacak delillere göre Görele Cumhuriyet Başsavcılığı görevini ifa edip, vicdani kanaate dayalı olarak kararını verecektir."

1

Üsküdar'da vahşet! Sokak kedisini tekmeleyerek öldürdü

2

Arnavutköy'de ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Termik santral bölgesinden tahliyeler başladı! Belediye Başkanı'ndan kritik açıklama
Milas'taki yangında alevler termik santrale sıçradı
Bakanlar afet bölgesinde açıkladı: Yeni uçaklar geliyor
Biontech ile ilgili yeni gelişme! Bakan Koca açıkladı: Cuma günü normal hızımıza dönüyoruz
Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı! Vaka sayısı 27 bine dayandı
Manavgat, Marmaris ve Milas... Yanan alanlar uydudan böyle görüntülendi
Konya'da 7 kişiyi katleden zanlı yakalandı 
2 doz aşı olmayan kahvehane ve kıraathaneye alınmayacak
Türk firmanın kiraya verdiği jetten valiz dolusu uyuşturucu çıktı
YAŞ kararları açıklandı! Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı belli oldu
Meteoroloji'den Antalya ve çevresi için yağış tahmini
Beyoğlu'nda 1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı silahlı kavga kamerada
Vali gelen mesajlara isyan etti: Mangal Allah mangal, piknik Allah piknik, ülke yanıyor piknik günü mü?
Arkadaş katilinin cebinden 100 kişilik ölüm listesi çıktı
Kriz fırsatçıları yangınlarda da boş durmadı! Fahiş zamlara inceleme başlatıldı