EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da fabrika yangını

Yurt

MSÜ sınavında fenalaşan öğrencinin testi pozitif çıktı, salondaki tüm öğrenciler karantinaya alındı

İZMİT(Kocaeli), (DHA) 15.06.2020 16:38

İzmit’te, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına giren öğrenci, rahatsızlanınca başka salona alındı. Yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından sınava giren 15 öğrenci ile öğretmen, evlerinde izolasyona alındı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde dün Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren bir öğrenci, sınav sırasında rahatsızlandı. Başını sıranın üstüne koyan öğrenci, öğretmenler tarafından boş bir salona alındı. Burada sınavına devam eden öğrencinin ateşi olduğu belirlenirken, sağlık ekiplerine haber verildi. Sınavın ardından hastaneye kaldırılan öğrencinin yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü, öğrencinin sınava girdiği salonda bulunan diğer 15 öğrenci ve öğrenci ile temas eden öğretmene ulaştı. Ailelerden, çocuklarını evlerinde 14 gün boyunca izolasyona almaları istendi. İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney yaptığı açıklamada, sınav sırasında bir öğrencinin rahatsızlandıktan sonra boş bir sınıfa alındığını, testi pozitif çıkması üzerine 1 gözetmen ve öğrencilerin izolasyona alındığını belirtti.

TEST YAPTIRDIĞINI BİLDİRMEMİŞ

İzmit’te, Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren öğrencinin sınavın yapılacağı binaya girerken, test yaptırdığını ÖSYM’ye bildirmediği, bu nedenle herkesle birlikte sınava girdiği belirtildi. Öğrencinin sınava girdiği sırada, İl Sağlık Müdürlüğü’nün testi pozitif çıkan öğrencinin ailesine ulaştığı, sınava girdiğinin belirtilmesi üzerine, görevlilerin öğrenciyi başka bir salona aldığı ve bu burada sınavı tamamlamasının sağlandığı bildirildi. Yetkililer, ÖSYM’nin herhangi bir şüphe durumunda veya sonucu pozitif olan adayların durumlarını bildirmesi durumundan ayrı binada sınava alınmasının sağlandığını açıkladı.

1

Manisa'da fabrika yangını

EN YENİLER

Manisa'da fabrika yangını
Türk ekiplerin Beyrut'taki arama- kurtarma faaliyetleri sürüyor
Acil servis önüne korku dolu anlar
MSB: TurAz Kartalı Tatbikatı, başarıyla devam ediyor
Ali Koç: Bir oyun oynanıyor, nereye gidecek göreceğiz
Basketbol Federasyonu, liglerin başlangıç tarihini açıkladı
KKTC'den Kapalı Maraş açıklaması: Yakında açılıyor, ekonomi ayağa kalkacak
MSB: Irak'ın kuzeyinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
THY çalışanları: Sendika bu dönemde aidat almasın