EN ÇOK OKUNANLAR

Oyuncu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti

Süt banyosundan beraat etti, dava açmaya hazırlanıyor

Özcan Deniz ile Feyza Aktan'ın kavga görüntüleri

Müşterisinin yıkamaya getirdiği halı servet değerinde çıktı

Milyarder iş insanı Bill Gates milyonluk yatla Kuşadası'na geldi! Ziyarette dikkat çeken detay

Oğlunu öldüren gelininden şikayetçi olmadı

Yurt

Suruç'taki kavga güvenlik kamerasında

ŞANLIURFA, (DHA) 20.06.2018 23:36

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 4 kişinin öldüğü 8 kişinin yaralandığı kavganın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Ucuzluk pazarındaki iş yeri güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntülerde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile esnaf arasında yaşanan tartışma sonrası milletvekilinin ayrıldığı, kalan iki grubun ise kavga ettiği görüldü.

14 Haziran günü AK Parti milletvekili İbrahim Halil Yıldız, beraberinde üvey kardeşleri ve korumalarıyla birlikte Suruç Belediyesi'nin arkasında bulunan ucuzluk pazarı esnafını ziyaret etti. İş yeri güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntülerde millevtekili Yıldız, ziyareti sırasında Şenyaşar ailesinin işlettiği ucuzluk pazarına girdi. Görüntülerde kadın müşterilerin de bulunduğu sırada yaşanan tartışma üzerine Yıldız'ın iş yerinden ayrıldığı, kardeşi ve korumaları ile Şenyaşar ailesinin mensupları arasında yaşanan kavga görülüyor. Ayrıca bir başka kamera görüntüsünde ise ellerinde tüfek ve tabanca bulunan birkaç kişinin birbirlerine ateş açması yer aldı.

BAKAN VE MİLLETVEKİLİ DAHA ÖNCE ŞENYAŞAR'I ZİYARET ETMİŞTİ

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 4 kişinin öldüğü, 8 kişinin de yaralandığı kavgadan 3 gün önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın, milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile birlikte Suruç'ta esnaf ziyareti yaptıkları ortaya çıktı. Bakan Fakıbaba ile milletvekili Yıldız'ın kavganın taraflarından olan Şenyaşar ailesine mensup Ferit Şenyaşar'ın ucuzluk pazarındaki tezgahını ziyaret ettiği ve tokalaştıkları da belirlendi. Tokalaşma fotoğrafının bulunduğu Ferit Şenyaşar da kavgada yaralanmış, ardından gözaltına alınmıştı ve halen işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Ayrıca Ferit Şenşayar'ın babası ile 2 kardeşi kavgada ölmüştü.

ŞENYAŞAR AİLESİNİN 3 FERDİNİN ÖN OTOPSİ SONUÇLARI

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın seçim çalışmaları kapsamında çarşı esnafıyla yaşanan kavgada ölen Şenyaşar ailesinin 3 ferdinin ön otopsi raporları tamamlandı. Olayda baba Hacı Esvet Şenyaşar hastanenin acil servisinde kesici aletle yaralanıp, aşırı darba maruz kaldığı, Celal ve Adil Şenyaşar'ın ise yakın mesafeden sıkılan toplam 23 kurşunla öldürüldüğü, otopsi raporlarına yansıdı.

AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın üvey ağabeyi Mehmet Şah Yıldız'ın hayatının kaybettiği kavgada ucuzluk pazarı esnafı olan Şenyaşar ailesinin 3 fertinin otopsi raporları tamamlandı.

Olayda işyerinde bulunan Celal Şenyaşar’ın, Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsisinde vücuduna 6 farklı çaplarda ateşli silah mermi çekirdeği isabet ettiği, ilk isabet eden mermi çekirdeğinin öldürücü nitelikte olduğu, diğerlerinin ise öldürücü nitelikte olmadığı belirtildi. Raporda vücuda isabet eden tüm mermilerin giriş deliklerinin incelenmesi sonucu, mermilerin bitişik atış mesafesi dışından yapılmış olduğu ancak elbiseli bölgeye isabet etmiş olduklarından kesin atış mesafesi tayini için elbiselerinin kriminal fiziki incelemesi gerektiği tespit edildi.

Aynı saldırıda hayatını kaybeden Celal Şenyaşar’ın ardından kardeşi Adil Şenyaşar’ın otopsisinde ise vücudun 14 bölgeden kesici, delici alet ve sert cisimlerle darp edildiği belirlendi. 14 bölgenin büyük bir kısmında ciddi yaraların olduğunu belirleyen Adli Tıp Kurumu ekibi, raporda Şenyaşar’ın aşırı darba maruz kaldığını belirtti. Adil Şenyaşar’ın vücuduna 17 tane farklı çaplarda silah mermisinin isabet ettiğini belirledi. İsabet eden mermilerden 5’inin öldürücü nitelikte olduğunu, diğer mermilerin yaralanmalara sebebiyet verdiğini, ancak öldürücü nitelikte olmadığını belirten ekip, sadece 2 adet merminin uzaktan atıldığını diğer tüm atışların bitişik mesafeden yapıldığını kaydetti.

Suruç Devlet Hastanesi'ne giden Hacı Esvet Şenyaşar ise acilde yaşanan kavgada yaralanıp, yaralı olarak kaldırıldığı Gaziantep'te 15 Haziran günü saat 17.00 sularında 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Baba Esvet Şenyaşar’ın vücudunun 7 hayati bölgesinden kesici aletlerle büyük çapta yaralar oluşturularak yaralandığı ve 7 ciddi yaranın yanı sıra vücutta 23 noktada öldürücü nitelikte olmayan yaranın olduğu tespit edildi.

VEKİL YILDIZ AĞBEYİNİ ÖLDÜREN FADIL ŞENYAŞAR'IN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Suruç'taki esnaf gezisi sırasında ağabeyi Mehmet Şah Yıldız'ı kaybeden AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, saldırıda ağabeyini öldürdüğü iddia edilen Fadıl Şenyaşar'ın PKK'nın renklerinin temsil edildiği bir bezle çekilmiş fotoğrafını, "Abimi sırtından vurup şehit eden ve Suruçlu çocukları dağa götüren esnaf!!! görünümlü PKK'lı Fadıl Şenyaşar tutuklandı" yazısıyla sosyal medya hesabından paylaştı.
 

1

Oyuncu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti

2

Süt banyosundan beraat etti, dava açmaya hazırlanıyor

3

Özcan Deniz ile Feyza Aktan'ın kavga görüntüleri

4

Müşterisinin yıkamaya getirdiği halı servet değerinde çıktı

5

Milyarder iş insanı Bill Gates milyonluk yatla Kuşadası'na geldi! Ziyarette dikkat çeken detay

6

Oğlunu öldüren gelininden şikayetçi olmadı

7

İstanbul'da iki otomobil sürücüsü yarışırken kaza oldu

8

Selçuk Bayraktar'dan duygulandıran paylaşım

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı! 28 bin 192 yeni vaka, 228 can kaybı
33 kişi yaşamını yitirmişti! Suruç davasında karar çıktı
'Bataklık' davası sanığı, suç örgütü kurucusu Nejat Daş'a makam aracı tahsis edilmiş
Erdoğan: Afrika ile ticaret hedefimiz 75 milyar dolar
Antwerp maçında yaptığı hareket çok konuşulmuştu! Yıldız futbolcudan açıklama geldi
Büyükşen çifti cinayeti soruşturmasında yeni gelişme
Yargıtay 7 sanık için beraat kararını bozmuştu; 'Balyoz' sanıkları yeniden hakim karşısında
Milyarder iş insanı Bill Gates milyonluk yatla Kuşadası'na geldi! Ziyarette dikkat çeken detay
Diyarbakır'da Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan su şebekesi bulundu
İstanbul'da iki otomobil sürücüsü yarışırken kaza oldu
Markette pitbull dehşeti! 11 aylık bebeğin yanağını ve kulağını kopardı
Özcan Deniz ile Feyza Aktan'ın kavga görüntüleri
Antik yerleşimde tarihi buluş
Hava sıcaklığı 10 derece düşecek
Süt banyosundan beraat etti, dava açmaya hazırlanıyor