Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

'Tehdit' ve 'dolandırıcılık' şüphelileriyle tekerlekli sandalye şartıyla uzlaştılar

Eskişehir'de dolandırılıp tehdit edildiklerini öne sürerek şikayetçi olan kişiler, uzlaştırma bürosunda 2 şüphelinin ihtiyaç sahibi 2 kişiye tekerlekli sandalye alması şartıyla uzlaştı. Alınan tekerlekli sandalyeler Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi'nde ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

ABONE OL
ESKİŞEHİR, (DHA)-

'Tehdit' ve 'basit dolandırıcılık' suçlamasıyla haklarında soruşturma başlatılan 2 şüpheli, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'nda mağdurlarla bir araya geldi. Uzlaştırıcı Muharrem Akaydın'ın girişimleri ile mağdurlar, engellilere tekerlekli sandalye almaları şartıyla uzlaşma sağlayacaklarını belirtti. 2 şüpheli uzlaşma şartını kabul edip, 1'i akülü 2 tekerlekli sandalye aldı. Tekerlekli sandalyeler, Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi'nde ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. 2 şüpheli hakkında da dava açılmadı.

'BU FARKINDALIĞI GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ'

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, toplumdaki sosyal sorumluluk bilincinin artırılması amacıyla Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu olarak çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Uzlaştırma Büromuz aracılığıyla başlattığımız çalışmalarımız netice vermeye başladı. Büromuzda müştekilerimizin de katkısıyla sağlanan uzlaşmalar kapsamında engelli kardeşlerimize sandalye temin edilmiş oldu. Önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğimiz uygulamalarla başlatılan bu farkındalığı güçlendirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Tekerlekli sandalyelerini teslim alan engelli bireyler de çok mutlu olduklarını belirtip, bu tür uzlaşmaların sosyal sorumluluk kapsamında sürmesi diledi.

Diğer Haberler

  1. Kurtulmuş: Dünya İnsan Hakları Günü'nün tüm dünya için bir çıkış kapısı olmasını diliyorum
  2. 1915 Çanakkale Köprüsü, 'Yılın Projesi' seçildi
  3. Samsun'da 15 yıl hapisle aranan hükümlü yakalandı
  4. İzmir’de terör operasyonu; 4 gözaltı
  5. Ataşehir’de işinsanı Serdar Sözbir'e silahlı saldırı kamerada
  6. Elektrikli araçlar için ‘korsan taşımacılık’ şikayeti
  7. Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olanlar anıldı
  8. Rize'de, AVM'nin tepki çeken yılbaşı kurdelesine 'fiyonk ve şerit' takviyesi
  9. Atatürk Orman Çiftliği'nden kadın kooperatifleri ve üretici birliklerine destek
  10. 'Uluslararası Yatçılık Sektörü Kongresi amacına ulaştı'

© Copyright 2023

DHA