Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

EKONOMİ HABERLERİ

Uluslararası panelde Türkiye’nin biyoteknolojik ilaç ekosistemi anlatıldı

Güney Kore’de Bioplus Interphex Korea 2024 etkinlikleri kapsamında ‘Yakın ülkelere giriş stratejileri’ başlıklı panel düzenlendi. Türkiye’nin onur konuğu olduğu panelde Biyoteknoloji Sanayicileri Birliği’ni temsilen Atabay Kimya Sanayi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Atabay Taşkent temsil etti. Koreliler için Türkiye pazarının avantajlarını paylaşan Taşkent biyoteknolojik ilaç ekosistemini ve ilaç sektöründeki mevcut trendleri katılımcılarla paylaştı.

EKONOMİ HABERLERİ

EKONOMİ HABERLERİ

Yerli üretim NOx sensörü tanıtıldı

Türkiye’nin yerli imkanlarla üretilen NOx sensörü, MCT Technic’in İstanbul Serbest Bölge’de bulunan fabrikasında tanıtıldı. Fabrika açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Furkan Yılmaz, NOx sensörünün karbon ayak izini azaltmadaki önemli rolüne dikkat çekti. Yılmaz, bu sensörün azot oksit oranını düşürerek hava kalitesini iyileştirdiğini ve çevresel sürdürülebilirlik için büyük bir adım olduğunu belirtti.

EKONOMİ HABERLERİ

EKONOMİ HABERLERİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı: Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu'na 35 milyon dolar kaynak aktarımı taahhüdünde bulunuldu

Haziner ve Maliye Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Türkiye Kalkınma Fonu bünyesinde 50 milyon ABD Doları büyüklüğünde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu'nun kuruluşuna dair protokol, Bakanlığımız ile Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası arasında 10 Temmuz 2024 tarihinde imzalanmış, kurulan üst fona Bakanlığımız tarafından 35 milyon ABD Doları tutarında kaynak aktarımı taahhüdünde bulunulmuştur" denildi.

© Copyright 2024

DHA