Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

GÜNDEM HABERLERİ

11 Mayıs Şehitler Derneği: Reyhanlı saldırganlarının hepsi tek tek getirilip cezaları verilsin

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs 2013'te 53 kişinin yaşamını yitirdiği Reyhanlı saldırısının talimatını verdiği öne sürülen Memet Gezer'in Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili açıklama yapan 11 Mayıs Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna, tüm şehit aileleri olarak devletin arkasında olduklarını belirterek, ailelerin saldırganların hepsinin tek tek getirilip cezalarının verilmesini istediğini söyledi.

GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM HABERLERİ

47 ülkenin yerel yöneticileri İstanbul’da bir araya geldi

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin İzleme Komitesi toplantısı İstanbul’da başladı. 47 ülkenin yerel yöneticilerinin bir araya geldiği toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel demokrasinin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını vurgulayarak “Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin yerel ve bölgesel demokrasiyi teşvik etme, yönetişimi geliştirme ve güçlendirmeye yönelik çalışmalarını son derece kıymetli buluyorum” dedi.

GÜNDEM HABERLERİ

Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde fırlatmıştı; 1 gün önce keşif yapmış

Konya'da, 'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan Merve Küçüktekin'in (28) yüzüne kimyasal madde atan tutuklu Sabit Türk'ün (26), olaydan 1 gün önce, eski nişanlısının çalıştığı markete giderek çevreyi ve iş yerini gözleyip, keşif yaptığı ortaya çıktı. Güvenlik kamera kayıtlarıyla keşfi belirlediklerini söyleyen, Küçüktekin'in avukatı Aycan Ceylan, "Kamera kayıtlarında saldırganın, müvekkilime yönelik bu eylemi tasarladığı açıkça görülmektedir" dedi.

© Copyright 2022

DHA