Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

GÜNDEM HABERLERİ

Turgut Altınok: Ankara maalesef yavaşladı

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, "Tarih Yolu projemiz var, Ulus'u kalkındıracak. Tarih ve kültürümüzü gün yüzüne çıkaracağız. Turizmin gelişmesine katkı sağlayacak. En önemlisi tarihimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin yaşamasına ve aynı zamanda yıkılacak yerlerle birçok eserin gün yüzüne çıkarılacağı projenin ihalesi bile yapılamamıştır. Hala orada bir çalışma var. Yani Ankara maalesef yavaşladı" dedi.

06:13

Aksa Akrilik Aksafil Üretim ve Satış Direktörü İnan: Sektöre yeni bir soluk getirmek istiyoruz

Aksa Akrilik, Türk ve Japon mühendisler tarafından 3 yıldır üzerinde çalışılan Aksafil projesini, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı'nda tanıttı. 550 metre iplik çıkış hızına ulaşarak maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmak hedefiyle başlatılan projede, havayla büküm prensibine dayanan air jet iplik eğirme teknolojisiyle ‘high bulk’ denilen hacimli akrilik iplik üretiliyor. Aksafil’in Aksa’nın en önemli projelerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Aksa Akrilik Aksafil Üretim ve Satış Direktörü Haydar İnan, “Buradaki amacımız aslında akrilik ve akrilik karışımı iplikle yeni teknolojileri birleştirerek Türk tekstil sektörünün rekabet gücünü arttırabilmek. Aksafil ile sektöre yeni bir soluk vermek istiyoruz" diye konuştu.

GÜNDEM HABERLERİ

Bakan Tunç'tan 'Can Atalay' yorumu: Yetkisizlik nedeniyle ret kararı verilmesi gerekir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin iptali için yapılan 2 başvuruda karar verilmesine yer olmadığına hükmetmesine ilişkin, "Anayasa Mahkemesi'nin henüz daha gerekçeli kararını görmedik ama 'karar verilmesine yer olmadığı'na şeklinde değil de burada yetkisizlik nedeniyle ret kararı verilmesi gerekir. Çünkü Anayasa'nın açık hükmü söz konusu. 'Karar verilmesinde yer olmadığı'na karar vermenin gerekçesini ancak gerekçeli kararda görebileceğiz" dedi.

GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM HABERLERİ

© Copyright 2024

DHA