Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

DÜNYA HABERLERİ

DÜNYA HABERLERİ

DÜNYA HABERLERİ

Finlandiya Cumhurbaşkanı: Finlandiya, NATO'nun terörle mücadele belgelerine ve politikalarına tamamen bağlı kalacak

İspanya’da bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla NATO, Türkiye, İsveç ve Finlandiya liderleri arasında Dörtlü Zirve gerçekleştirildi. Dört Zirve sonrasında Türkiye, İsveç ve Finlandiya ‘Üçlü Muhtıra’ imzaladı. İmza töreni sonrasında Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö adına başkanlık sitesinden yapılan basın açıklamasında “Bir NATO üyesi olarak Finlandiya, NATO'nun terörle mücadele belgelerine ve politikalarına tamamen bağlı kalacaktır” denildi.

Ürdün’de liman çevresindeki zehirli gaz dağıldı, ölü sayısı 13 oldu

Ürdün Başbakanı Bisher al-Khasawneh, klor yüklü gaz tankının vinçten düşerek çarpma etkisiyle patlaması sonucu meydana gelen olay sonrasında bölgeyi incelemek için bugün Akabe Limanı’na gitti. Başbakan limanda güvenliğin kontrol altına alındığını ve havadaki zehirli gazın dağıldığını belirtti. Diğer yandan Ürdün devlet haber ajansı Al-Mamlaka, ölü sayısının 13’e çıktığını duyurdu.

DÜNYA HABERLERİ

Bağımsız Soruşturma: Yunan polisi sığınmacılara eziyet edip Türkiye’ye gönderiyor

Dünya medyasında önde gelen İngiliz, Fransız ve Alman medya kuruluşları ile Hollandalı bir sivil toplum kuruluşunun ortak yürüttüğü ve bugün raporunun yayınladığı mülteci soruşturmasına göre, Yunanistan polisinin bazı çetelerle Meriç Nehri’ni geçen mültecilere eziyet uygulayan operasyonlar yaptığı ortaya çıktı. Soruşturma raporunda bazı mültecilerin polis ve bu çete liderleri tarafından işe alınıp 25 günlük vize karşılığında diğer mültecileri dövdüğü, soyduğu ve saldırdığı belirtildi. 

DÜNYA HABERLERİ

Çavuşoğlu: Riskler var, krizler var ama beraberinde fırsatlar da var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile katıldığı Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, “Kendi aramızdaki iş birliğimiz, çevremizdeki sınamalar nedeniyle daha da önem kazandı. Bu gelişmeler beraberinde fırsatları da getiriyor. Riskler var, krizler var ama beraberinde fırsatlar da önümüze çıkıyor” dedi.

© Copyright 2022

DHA