Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

POLİTİKA HABERLERİ

Bakan Mustafa Varank: FETÖ kanlı bir terör örgütüdür 

15 Temmuz Derneği’nin öncülüğünde ikinci sayısı yayınlanan Ortak Hafıza Dergisi lansman toplantısında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "15 Temmuz’un sıradan ve kısa sürede planlanan bir darbe girişimi değildir. Ardında 40 yılı aşkındır yapılan hesaplar hain planlar vardır. 15 Temmuz darbe teşebbüsünün planlayıcı, azmettiricisi ve yöneticisi Pensilvanya’daki şarlatan Fetullah Gülen’dir. FETÖ kendini kainatın imamı olarak tanıtan bir sapığın öğretileriyle hareket eden kanlı bir terör örgütüdür. Var olduğumuz sürece bu hain yapılanmayla mücadele en sert şekilde devam edecek, bir an olsun bu mücadelede tereddüt göstermeyeceğiz” dedi.

POLİTİKA HABERLERİ

POLİTİKA HABERLERİ

POLİTİKA HABERLERİ

POLİTİKA HABERLERİ

Kurtulmuş: Yunanistan sırtını sıvazlayanlara prim vermesin

 AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ege'deki Yunan adalarının silahlandırılmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Yunanistan başkalarının kuyruğuna takılarak kendilerinin sırtını sıvazlayanlara asla prim vermesin ve meseleleri içinden çıkılmaz, çözülmez bir hale getirmesin. Türkiye ne Doğu Akdeniz'de, ne Mavi Vatan'da, ne Adalar Denizi'nde, ne de bütün bu coğrafyada hiçbir hakkının çiğnenmesine göz yummayacak, müsaade etmeyecektir" dedi.

Soylu: Gittiğimiz yere sömürmek için değil, ecdadımız gibi emaneti bırakmak için giden bir milletiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'den Suriye'nin güvenli bölgelerine dönmeyi kabul edenlerin çocuk sayısına göre tahsis edilecek evlerde yaşayacaklarını belirterek, "Hem kendi memleketlerinde, hem güvenli bölgelerde olacaklar. Biz İngiltere, Amerika, Hollanda değiliz. Biz Müslüman bir milletiz. Biz Türk milletiyiz, asaletli bir milletiz. Biz gittiğimiz yere sömürmek için değil, ecdadımız gibi emaneti bırakmak için giden bir milletiz" dedi.

© Copyright 2022

DHA