Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

POLİTİKA HABERLERİ

Kurtulmuş: İslamofobiyi üreten merkezler, İslam düşmanlığını bir araç olarak kullanıyorlar

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam Toplulukları arasındaki iş birliğinin, karşılıklı kardeşlik ruhu içerisinde geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Eğitimde, kültürde, teknolojide, sanatta, uluslararası ilişkilerde, toplumsal yardımlaşmada, her alanda biz bu işbirliğimizi en üst seviyeye çıkarmak mecburiyetindeyiz. Ne yazık ki İslamofobiyi üreten merkezler, İslam düşmanlığını bir araç olarak kullanıyorlar. Ama ne yazık ki bir taraftan da İslam'ın kötü temsilcisi olan ya da İslam'a zarar veren bazı akımlar da onların ekmeğine yağ sürüyor" dedi.

POLİTİKA HABERLERİ

POLİTİKA HABERLERİ

Destici: Çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV de KDV de alınmasın

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bir köylü çocuğu olarak sizler gibi çiftçiliğin, tarımın içinden gelen birisi olarak çiftçilerimizin problemlerini biliyorum. Mazot desteğinden tohum, gübre ve hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimizin yem desteğine kadar, ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 'Çiftçinin kullandığı mazottan, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) de Katma Değer Vergisi (KDV) de alınmasın' diyoruz" ifadelerini kullandı.

POLİTİKA HABERLERİ

POLİTİKA HABERLERİ

Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Aydın'dan 'Memleket İsterim' projesi

Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, Saadet Plaza’da bulunan iş yerlerini ziyaret etti. Ziyaret esnasında açıklama yapan Aydın, “En temel meselemiz kalıcı, uzun vadede İstanbul’un rahatlama projesidir. Bu da İstanbul’un nüfusunu azaltma projesidir. Adına ‘Memleket İsterim’ projesi diyoruz. Gönüllü olarak İstanbul’dan insanları kendi memleketlerine gitme projesini KİPTAŞ marifetiyle gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle ayrıca kentsel dönüşümü de ücretsiz olarak yapacağız. Hazırlıklarımızı tam tamına bir bütün ve dosdoğru olarak yerine getirdik. İnşallah bunları gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Kamu Birliği Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Kamu Birliği Konfederasyonu’nun 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. 6 farklı iş kolunda 8 sendika ile 110 bini aşkın üye sayısı bulunan Kamu Birliği Konfederasyonu, 1. Olağan Genel Kurulunu Ankara’da gerçekleştirdi. Kamu Birliği Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Osman Kaya, burada yaptığı konuşmada, “Bizler memurun hak ettiğini alması için mücadele edenleriz. Bizler memur olarak gelecek kaygısı taşıyanların da ta kendisiyiz” dedi.

© Copyright 2024

DHA