Geri Dön
EğitimBahçeşehir Koleji Robotik Takımı Chairman's Award Finalist ödülünü aldı

Bahçeşehir Koleji Robotik Takımı Chairman's Award Finalist ödülünü aldı

BAHÇEŞEHİR Koleji İzmir 50’nci Yıl Kampüsü robotik takımı 4th Dimension, ABD'de yapılan dünya şampiyonasında Chairman's Award Finalist ödülünü alarak dünyanın en prestijli altı takımından biri olarak, 2023 yılındaki dünya şampiyonluğuna doğrudan davet edildi.

Bahçeşehir Koleji Robotik Takımı Chairman's Award Finalist ödülünü aldı

 

Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsündeki Fen ve Teknoloji ile Anadolu Lisesi'nde eğitim gören öğrenciler tarafından 6 yıl önce Ege Bölgesi'nin ilk First Robotics Competition (FRC) takımlarından biri olarak kurulan 4th Dimension, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

  Okuldaki yoğun çalışmaları sonucu 6 bin 429 numaralı endüstriyel robotlarını inşa eden 4th Dimension üyesi 25 öğrenci, birçok okulun katıldığı İzmir Regional'da, yarışmanın en prestijli ödülü olan Chairman's Award'u kazandı. Bu başarılarıyla ABD'deki Houston-Teksas'ta yapılan FRC dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanan takım, buradan da zaferle döndü.

 Dünya Şampiyonası'na online mülakatla katılan takım, yaptıkları endüstriyel robot, sosyal sorumluluk ve bilimsel projeler ve STEM alanında yaptıkları nitelikli çalışmalarla alanında uzman seçkin jüri tarafından Chairman's Award Finalist ödülüne layık görüldü.

 2021-2022 yılı FIRST Robotics Competition Rapid React sezonuna 26 ülkeden 3 bin 225 FRC takımından 80 binin üzerinde lise öğrencisi katılım göstermişti.

 “BİZLERİ GURURLANDIRDI”

 Öğrencilerin yarışmada aldıkları bu başarı, ailelerine ve okullarına büyük gurur yaşatırken Lise Müdürü Dr. Aylin Gil, “Öğrencilerimizin başarısı, okulda aldıkları eğitimin bir sonucu. Fen ve teknoloji eğitimlerine eğlenceyi de ekleyen robotik takımımız, ödülleriyle bizleri gururlandırdı. Bu yarışmada, çok yüksek bir skorla şampiyonluğu kazanan takımımız, mekanik alanda başarılarının yanı sıra yürüttükleri bilimsel ve sosyal projeler ile de her kesimden beğeni toplamaktadır. Emeklerinin karşılığını almaları hepimizi sevindirdi" diye konuştu.