Öğrenci

Öğrenci

Son dakika öğrenci haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öğrenci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öğrenci haber sayfamızda...

Öğrenci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.071 ogrenci haberi bulunmuştur.
Ersin Tatar: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de rolü ve önemi var
Ersin Tatar: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de rolü ve önemi varKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Abdülhamid Han sondaj gemisinin göreve uğurlanmasına değinerek, ''Dün bildiğiniz Abdülhamit Han gemisinin seyre çıkmasıyla belki Doğu Akdeniz'deki bu zenginliklerin keşfedilmesinde bir adım daha atılmış oluyor. Bütün bu münasebetlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin rolü ve önemi vardır. Çünkü netice itibarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz'deki bir Türk devletidir'' dedi.
10.08.2022Gündem
Bakan Özer: Çırak ve kalfa sayısı, 600 bin 888'e ulaştı
Bakan Özer: Çırak ve kalfa sayısı, 600 bin 888'e ulaştıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitim merkezleri ile ilgili, "25 Aralık 2021'de 159 bin olan bu ülkedeki çırak ve kalfa sayısı, bugün itibarıyla 600 bin 888'e ulaştı. Yıl sonu itibarıyla 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturulmayı hedefliyoruz" dedi.
10.08.2022Eğitim
Kılıçdaroğlu: Ayçiçeği taban fiyatı ton başına 16 bin lira olmalı
Kılıçdaroğlu: Ayçiçeği taban fiyatı ton başına 16 bin lira olmalıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'de ayçiçeği tarlasında çiftçilerle bir araya geldi. Ayçiçeğinde fiyatın ton başına 16 bin lira olması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Eğer bu alım fiyatı deklare edilir ve çiftçiden ton başına 16 bin liradan alınırsa çiftçi en azından bırakın kar etmeyi, önümüzdeki yıl bunu 'ekebilirim' diyecektir. 'Sosyal devlet bana sahip çıkacaktır' diyecektir" dedi.
9.08.2022Politika
Küçükçekmece'de polis ve spor okullarına ücretsiz hazırlık kursları
Küçükçekmece'de polis ve spor okullarına ücretsiz hazırlık kurslarıKüçükçekmece Belediyesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları (BESYO) ve spor liselerine giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için ücretsiz hazırlık kursları düzenliyor. Halkalı Yetiştirme Yurdu Spor Salonu'nda düzenlenen özel yetenek sınavları hazırlık kurslarından, son 3 yılda bini aşkın öğrenci faydalandı.
9.08.2022Gündem
TMF Asbaşkanı Akülke: Afyonkarahisar'da tarih, spor ve gastronomi sizi bekliyor
TMF Asbaşkanı Akülke: Afyonkarahisar'da tarih, spor ve gastronomi sizi bekliyorTMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, "Bence organizasyon çok daha ilerilere gidecek. Türkiye'nin en büyük ve istikrarlı organizasyonu olarak devam edecek. Bundan sonra 31 Ağustos ve 4 Eylül'ü lütfen not alın, Afyonkarahisar'da tarih, turizm, spor ve gastronomi sizi bekliyor" dedi.
9.08.2022Spor
Doğu Ekspresi'ne yoğun ilgi
Doğu Ekspresi'ne yoğun ilgiAnkara ile Kars arasındaki 1310 kilometrelik yolu bir günde tamamlayan Doğu Ekspresi’nde yoğun ilgi nedeniyle 17 Ağustos’a kadar yer olmadığı belirtildi. Doğu Ekspresi ile 'ucuz' veya 'nostaljik' bir yolculuk yapmak isteyenler, biletlerini haftalar öncesi almak zorunda kalıyor.
8.08.2022Video
8 yıl önce geldiği Türkiye’de üniversite birincisi oldu
8 yıl önce geldiği Türkiye’de üniversite birincisi oldu  Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Future Campus’te 2021-2022 Akademik yılı Mezuniyet Törenini gerçekleştirdi. Üniversitenin Psikoloji Bölümünü birincilikle bitiren İranlı Ali Rezaei başarı hikâyesini paylaştı. Amerika’da araştırma yaparken Bahçeşehir Üniversitesi’ni gördüğünü belirten Rezaei, “Üniversitenin imkânlarını çok iyi gördüm o yüzden bu üniversiteyi tercih ettim. Üniversiteyi birincilikle bitirdiğim için çok gururluyum” dedi.
8.08.2022Eğitim
Bakan Özer: LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2'nci nakil sonuçlarını açıkladık
Bakan Özer: LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2'nci nakil sonuçlarını açıkladıkMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas 2'nci nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bakan Özer, "Sonuçlara göre, öğrencilerimizin yüzde 97,6'sı istedikleri okula yerleşti" dedi.
8.08.2022Eğitim
Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan, son yolculuğuna uğurlandı
Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan, son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden seslendirme sanatçısı Sungun Babacan (63), Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Törene, Derya Baykal ve Yekta Kopan'ın da aralarında olduğu sanatçı dostları katıldı.
7.08.2022Gündem
Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan, son yolculuğuna uğurlandı
Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan, son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden seslendirme sanatçısı Sungun Babacan (63), Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Törene, Derya Baykal ve Yekta Kopan'ın da aralarında olduğu sanatçı dostları katıldı.
7.08.2022Video
'Temel Eğitimde 10 Bin Okul' projesi, ağustosta tamamlanacak
'Temel Eğitimde 10 Bin Okul' projesi, ağustosta tamamlanacakMilli Eğitim Bakanlığı'nın, 'Temel Eğitimde 10 Bin Okul' projesinde, dezavantajlı 10 bin ilk ve ortaokulun fiziki mekanları güçlendirildi. Öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilere kapsamlı eğitim destekleri sağlandı. Bakan Mahmut Özer, "Yaklaşık 2,9 milyar liralık bütçemizi, tüm sahamızda kullanmış bulunuyoruz. İnşallah, ağustos ayının sonuna kadar projeyi nihayetlendireceğiz ve eylülün ilk haftası içinde kapanışıyla ilgili bir değerlendirme toplantısını tüm kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.
7.08.2022Eğitim
"KPSS'de erken iptal kararı öğrenciler açısından olumlu"
"KPSS'de erken iptal kararı öğrenciler açısından olumlu"İptal edilen KPSS ile ilgili konuşan CBA Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelen, sınavın hızlı kararla iptal edilmesinin sınava giren öğrenciler açısından çok olumlu bir durum olduğunu söyledi. Bu sayede öğrencilerde kaygı artmasının önüne geçildiğini vurgulayan Çelen, “Sınava tekrar girecek olanlar karamsar olmasın. Özellikle ilk 1 buçuk ayda sıkı konu tekrarı yapsınlar” önerisinde bulundu.
7.08.2022Eğitim
Bakan Kasapoğlu: Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz
Bakan Kasapoğlu: Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruzGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu öğrenci yurtlarıyla ilgili toplantı yaptı. Kasapoğlu, "Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz" dedi.
5.08.2022Gündem
Bakan Kasapoğlu: 'Seyahatsever'e 50 bine yakın gencimiz başvurdu
Bakan Kasapoğlu: 'Seyahatsever'e 50 bine yakın gencimiz başvurduGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin seyahat ederken 81 ildeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında ücretsiz konaklamasına imkan tanıyan 'Seyahatsever' projesine şu ana kadar 50 bine yakın başvuru yapıldığını söyledi.
5.08.2022Gündem
Dilan'ın üstün başarısı Oxford Üniversitesi’nin kapılarını araladı
Dilan'ın üstün başarısı Oxford Üniversitesi’nin kapılarını araladıDünyanın girilmesi en zor üniversitelerinden birisi olan Oxford’a girmeye hak kazanan genç avukat Dilan Gümüştaş başarı hikâyesini paylaştı. Eğitim sonrası hedeflerine de değinen Gümüştaş, “En başından beri iyi bir hukukçu olmayı hedefledim. Bu yüzden dünyanın en iyi üniversitelerinden birisine eğitim almaya gidiyorum. İleride akademinin bir parçası olmanın yanı sıra uygulamada da kalarak insanların hayatlarına aktif olarak dokunmaya devam etmek istiyorum” dedi.
5.08.2022Eğitim
Servisçiler odası başkanından zam açıklaması
Servisçiler odası başkanından zam açıklamasıİstanbul'da okul servisi ücretlerine gelecek zam oranının ağustos ayı sonunda belli olacağını belirten İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar, "Mutlaka servis ücretlerinde bir düzelme, güncelleme olacaktır. Zam için yüzde vermemiz mümkün değil. Bir ay sonra ne olacağını bilmiyoruz. Bizim yüzde 40 zam gelecek diye bir açıklamamız yok" dedi.
5.08.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Bu aziz şehirde ehliyetin yerini liyakatsizlik almıştır
Bakan Kurum: Bu aziz şehirde ehliyetin yerini liyakatsizlik almıştırÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: "Bugün İstanbul emin ellerde değildir. İstanbul'da 25 yıldır hizmet üstüne hizmet, eser üstüne eser üreten bir anlayış vardı. Maalesef İstanbul'un 25 yıldaki tüm kazanımları hoyratça harcanmaktadır. Bu aziz şehirde ehliyetin yerini liyakatsizlik almıştır. Azmin yerine ihtiraslar geçmiştir. Başarının yerini beceriksizlik almıştır. Eser yerine algı, hizmet yerine yalan, proje yerine ise maalesef bahane üretilmektedir" dedi.
4.08.2022Gündem
Tıp fakültesi kontenjanları geçtiğimiz 3 yılda 2.695 arttı
Tıp fakültesi kontenjanları geçtiğimiz 3 yılda 2.695 arttıYükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre tercih sürecini 5 Ağustos'a kadar tamamlaması beklenen milyonlarca öğrenci, kariyerleri için en doğru sıralamayı yapmak için çalışıyor. Yükseköğretim Kurulu verilerinden derlenen Tıp Fakülteleri İnceleme Raporu, doktorluk mesleğini icra etmek isteyen öğrenciler için rehber niteliği taşıyor. Genel verilere göz atıldığında, geride bıraktığımız 3 yılda Türkiye’deki tüm tıp fakültelerinin kontenjanlarının toplamda 2.695 öğrenci arttığı kaydedildi. 2021’in en çok tercih tıp edilen fakülteleri ise Marmara ve Hacettepe oldu.
4.08.2022Eğitim
Emniyet ekipleri, Yediiklim Yayınevi'ne ait 2 adreste arama yaptı
Emniyet ekipleri, Yediiklim Yayınevi'ne ait 2 adreste arama yaptıAnkara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruşturması kapsamında, Yediiklim Yayınevi'ne ait 2 adrese baskın düzenleyerek arama yaptı.
4.08.2022Video
Emniyet ekipleri, Yediiklim Yayınevi'ne ait 2 adreste arama yaptı
Emniyet ekipleri, Yediiklim Yayınevi'ne ait 2 adreste arama yaptıAnkara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruşturması kapsamında, Yediiklim Yayınevi'ne ait 2 adrese baskın düzenleyerek arama yaptı.
4.08.2022Gündem
CHP'den KPSS iddialarıyla ilgili suç duyuruları
CHP'den KPSS iddialarıyla ilgili suç duyurularıCHP, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük iddialarıyla ilgili yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, sınavın iptal edilmesi gerektiğini söyledi.
3.08.2022Gündem
Tarihi rekora imza atanlar lisesini ziyaret etti
Tarihi rekora imza atanlar lisesini ziyaret ettiDemirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni dereceye girerek kazanan başarılı öğrenciler, okulu ziyaret etti. Aileleriyle birlikte Demirören Medya Eğitim Projeleri Grup Direktörü Nuran Çakmakçı ve okul müdürü Atila Ertoğan’dan bilgi alan gençler çok heyecanlı olduklarını söyledi.
3.08.2022Video
Yargıtay, 18 kişinin öldüğü çöken yurt davasında kararı 5 yıl sonra bozuldu
Yargıtay, 18 kişinin öldüğü çöken yurt davasında kararı 5 yıl sonra bozulduKonya'da 2008 yılında, 17 öğrenciyle 1 eğitmenin öldüğü, 29 kişinin de yaralandığı ruhsatsız 3 katlı kız Kur'an kursu binasının gaz sıkışması kaynaklı patlamada çökmesine ilişkin 11 sanığın yargılandığı davada, 9 yıl sonra 3 kişi ceza aldı. İtiraz üzerine Yargıtay 12’nci Ceza Dairesi, 5 yıl süren incelemenin ardından yerel mahkemenin kararını bozdu. Yargıtay, sanıkların her birinin kendi sorumlulukları ve taksirli davranışlarına göre yargılanmasına karar vererek dosyayı yeniden yerel mahkemeye gönderdi.
2.08.2022Gündem
Müslüman öğrenciler, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde buluştu
Müslüman öğrenciler, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde buluştu Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nden bir üniversite, farklı ülkelerden Müslüman öğrencilere yönelik düzenlediği programla kültürlerin tanışmasına ortam yaratıyor. Toplumsal yapı gereği zorlu şartlarda eğitim gören öğrencileri 2 gün boyunca Sincan’da ağırlayan üniversite, öğrencilerin eğitimden sosyal aktivitelere kadar birçok kolda faaliyet göstermelerine kapı araladı.
2.08.2022Eğitim
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa: 2023 yılında kira bedelleri en az yüzde 30 düşecek
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa: 2023 yılında kira bedelleri en az yüzde 30 düşecekİstanbul'da konut kiralarındaki artışla ilgili basın mensuplarına konuşan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa “Önümüzdeki yıl kira bedelleri böyle devam eder. Hatta Ekim ve Kasım aylarında bir miktar daha öğrenci hareketlerinden dolayı yükselebilir. Fakat ben iddia ediyorum 2023 yılında kesinlikle bu fiyatlar en az yüzde 30 düşecek" dedi.
1.08.2022Video

Benzer Haber Etiketleri

eğitimöğrencisporbaşarıSungun Babacan

Öğrenci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.