EN ÇOK OKUNANLAR

Eğitim

YKS’de ilk 100’e giren Bora’dan öğrencilere tavsiye 

İSTANBUL, (DHA) 30.07.2020 14:56
YKS’de ilk 100’e giren Bora’dan öğrencilere tavsiye 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklanırken öğrenciler de üniversite tercihlerini yapmaya başladı. YKS’de ilk 100’e giren İSTEK Okulları öğrencisi Bora Tarlan, gelecek yıl sınava girecek adaylara tavsiyelerde bulundu. Tarlan, “Sınava hazırlanacaklara öz disiplini oturtmalarını öneriyorum” dedi. 

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçları bir süre önce açıklandı. Tercihler, 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Sınavda dereceye giren öğrenciler de ilk tercihlerine yerleşme konusunda avantaj yaşayacak. İSTEK Okulları da öğrencileri Bora Tarlan’ın ilk 100’e, 3 öğrencisinin 4 farklı derece ile ilk 200’e, 11 öğrencisinin 20 derece ile ilk 500’de, 19 öğrencisinin de 42 dereceyle ilk 1000’de, ilk 10.000 içerisinde ise 449 derece ile 121 öğrencisinin yer aldığını duyurdu.  

GELECEK YIL SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYE 

İSTEK Okulları ayrıca yaptığı açıklamada öğrencileri Bora Tarlan’ın YKS’de ilk 100 girererek kendilerini gururlandırdığını duyurdu. Başarısının sırrını “Üniversite sınavına hazırlanma sürecinde kendimden ve arkadaşlarımdan istikrarlı olmanın ve kararında bir çalışma ritmi tutturmanın önemini gördüm.” sözleriyle ifade eden Tarlan gelecek yıl sınava girecek öğrencilere de tavsiyelerde bulundu. Tarlan, “Sınava hazırlanacaklara öz disiplini oturtmalarını ve buna yardımcı olan okulumuzun yaptığı çalışmalara katılmalarını öneriyorum.” dedi. 

EN YENİLER

Türk ekiplerin Beyrut'taki arama- kurtarma faaliyetleri sürüyor
Acil servis önüne korku dolu anlar
MSB: TurAz Kartalı Tatbikatı, başarıyla devam ediyor
Ali Koç: Bir oyun oynanıyor, nereye gidecek göreceğiz
Basketbol Federasyonu, liglerin başlangıç tarihini açıkladı
KKTC'den Kapalı Maraş açıklaması: Yakında açılıyor, ekonomi ayağa kalkacak
MSB: Irak'ın kuzeyinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
THY çalışanları: Sendika bu dönemde aidat almasın
Beyrut'taki patlamanın en net görüntüleri yayınlandı