EN ÇOK OKUNANLAR

Tartıştığı kişi tarafından sokak ortasında tabancayla öldürüldü

Ankara'da otomobil hırsızlığı çetesi çökertildi

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Henry Onyekuru İstanbul'da

Ümraniye'de geri dönüşüm tesisinin deposu alev alev yandı

Ekonomi

Aras Kargo’dan transfer merkezi yatırım atağı

İSTANBUL (DHA) 12.01.2021 12:00
Aras Kargo’dan transfer merkezi yatırım atağı

IT altyapısı ve operasyonel düzenlemelere son 2 yılda toplamda 300 milyon liraya yakın yatırım yapan Aras Kargo, 2020’de Ankara Transfer Merkezi’nin teknolojik dönüşümünü tamamladığını duyurdu. Genel Müdür Utku Ayyarkın, Ankara ile toplam 8 transfer merkezini dönüştürdüklerini ve saatlik işleme kapasitesindeki 3 katlık artış ile sektörün en iyisi konumuna geldiklerini söyledi.

Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip kargo şirketlerinden biri olan Aras Kargo, zamanı ve kapasiteyi iyi yönetebilmek adına, transfer merkezlerinin yenilenmesine ve teknolojik alt yapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bugün toplamda 28 transfer merkeziyle, günlük ortalama 1 milyonun üzerinde gönderiyi taşıyan şirket; artan e-ticaret hacmine ve değişen taleplere göre, son iki yılda; transfer merkezi, IT altyapısı ve operasyonel düzenlemelere 300 milyon liraya yakın yatırım yaptı.

Konuyla ilgili bilgi veren Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “İlk olarak hem işlem hacmi hem de metrekare olarak en büyük transfer merkezlerinden biri olan İkitelli Transfer Merkezi’ni teknolojik olarak yenileyerek, saatlik kapasitesini 5 bin 500 paketten 27 bin 600 pakete yükselttik. 2019’un ilk çeyreğinde İstanbul Anadolu Yakası Orhanlı’daki ve İzmir’deki Transfer Merkezimizi teknolojik olarak yenileyip sorter sistemine geçirdik. Ankara ve Anadolu’daki Transfer Merkezlerimiz de dahil olmak üzere 8 transfer merkezimize yaptığımız bu yatırımlarımızla yüzde 300’ün üzerinde kapasite artışı sağladık” dedi.

1 MİLYAR LİRA YATIRIM HEDEFİ

Kargo sektöründe transfer merkezlerinin üstlendiği görevin önemine dikkat çeken Ayyarkın, bu merkezlerin dağıtım süreci operasyonunun kalbi olarak nitelendirilebileceğini sözlerine ekledi. Ayyarkın, transfer merkezleri yatırımları sonucu saatlik işleme kapasitesinde gerçekleşen 3 kat artışla sektörün en iyisi olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da mevcut transfer merkezlerimize teknolojik yatırımlara devam edeceğiz. Önümüzdeki döneme dair hedeflerimiz arasında transfer merkezi, IT altyapısı ve operasyonel düzenlemeleri kapsayan toplam 1 milyar lira daha yatırım yer alıyor. Dört büyük şehrin ardından önümüzdeki yıldan itibaren Anadolu’daki transfer merkezlerimizin teknolojik yatırımlarına ağırlık vereceğiz”

1 GÜNDE 220 BİN KARGO PAKETİ İŞLENİYOR

2020’de Ankara Transfer Merkezi’nin dönüşümünü tamamlayan şirket, 4 bin 500 metrekarelik alana sahip transfer merkezinin alanını 10 bin 500 metrekareye çıkardı. Daha önce saatte 5 bin 500 paketlik kapasite ile hizmet veren Ankara Transfer Merkezi, yenileme ve teknolojik alt yapı çalışmalarıyla birlikte kapasitesini 16 bin 600 pakete çıkartarak hizmet kalitesini daha da ileriye taşıdı.

Kapasite artışı sayesinde 28 şehirdeki transfer merkezlerine dağıtımın gerçekleştirildiği Ankara Transfer Merkezi’nde 1 günde işlenen kargo paketi sayısı da 220 bine ulaştı.


 

 

1

Tartıştığı kişi tarafından sokak ortasında tabancayla öldürüldü

2

Ankara'da otomobil hırsızlığı çetesi çökertildi

3

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

4

Henry Onyekuru İstanbul'da

5

Ümraniye'de geri dönüşüm tesisinin deposu alev alev yandı

Ankara'da otomobil hırsızlığı çetesi çökertildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faize kesinlikle karşıyım
Bahçeli: Türkiye'nin gündeminde erken seçim yoktur
Boşanma aşamasındaki eşini 16 yerinden bıçaklayan kişiye 17 yıl hapis
Ev önünde çifte cinayette 'yasak aşk' iddiası
Çin'de bıçaklı saldırgan dehşeti: 1 ölü 7 yaralı
İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon, öncekinden daha öldürücü
Kayalıkta mahsur kalan 3 keçiyi jandarma kurtardı
Dünya basınına manşet olan köpek, Trabzon'un 'Hachiko'su oldu
Ataşehir'de hareketli anlar
Tarladan sofraya artan fiyatlara üreticiden 'aracılar kazanıyor' tepkisi
Bursa'da Covid-19 virüsünü ağız ve burunda öldüren sprey üretildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cinsel saldırı sanığını dövdüler
Canan Kaftancıoğlu hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni iddianame