Geri Dön
Ekonomi İstanbul Fintech Week, 3 binden fazla ziyaretçiyle tamamlandı

İstanbul Fintech Week, 3 binden fazla ziyaretçiyle tamamlandı

Türkiye girişimcilik ekosisteminin öne çıkan kategorilerinden biri olan fintek sektöründeki paydaşları 5'inci kez bir araya getiren İstanbul Fintech Week (IFW) sona erdi. 105 konuşmacının katıldığı ve 65 oturumun yapıldığı etkinlik, bu yıl yaklaşık 3 bin ziyaretçiyi ağırladı.

İstanbul Fintech Week, 3 binden fazla ziyaretçiyle tamamlandı

16-17 Nisan'da Gate.io’nun ana sponsorluğu ve isim sponsorluğuyla gerçekleştirilen İstanbul Fintech Week sona erdi. Etkinlik, Türkiye'den ve dünyadan finansal teknoloji odağında çalışan önemli isimleri “Yakınsama: Web2’nin finans dünyasında Web3 ile buluştuğu yer” temasıyla buluşturdu.

Gate.io’nun Türkiye’nin fintek ekosistemini dünyaca ünlü isimlerle bir araya getiren saygın bir etkinlik olan İstanbul Fintech Week’in isim sponsoru ve ana sponsoru olduğunu hatırlatan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Finansal teknolojiler iş birliğinin en yoğun olduğu dikeylerden biri. Geleceğin finansını inşa eden ve kriptoya kapı aralayan Gate.io olarak sektörün her paydaşıyla ortaklaşabileceğimiz konular olduğuna inanıyoruz. Tam da bu sebepten IFW gibi erişim alanı ve etkisi yüksek her ölçekteki etkinliği desteklemeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.