EN ÇOK OKUNANLAR

Eşinin eve dönmesini isteyip hastanenin çatısına çıktı, operasyonla indirildi

Kocaeli'de kaçak içki imalathanesine baskın

Ekonomi

Türkşeker Genel Müdürü Alkan: Türkiye'nin şekerini üretiyoruz

Gizem KARADAĞ-Celal ATALAY/ANKARA, (DHA) 10.09.2020 15:46
Türkşeker Genel Müdürü Alkan: Türkiye'nin şekerini üretiyoruz

Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, "Türkşeker, Türkiye'nin ihtiyacı olan şekeri üretme konusunda ne gerekiyorsa bunu yapacak, Türkiye'nin şekerini üreteceğiz" dedi.

Türkşeker Genel Müdürlüğü'nde 'Şeker Pancarı Alımı Kampanya Açılış Töreni' düzenlendi. Törene, Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan'ın yanı sıra kooperatif yöneticileri, ziraat odası başkanları, pancar üreticileri, fabrika çalışanları, çiftçiler ile çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, çiftçilere seslenerek, çalışanların sağlığının her şeyin üstünde olduğunu söyledi. Pandemi döneminde Türkşeker olarak sloganlarının 'maksimum tedbir, maksimum gayret' olacağını belirten Alkan, "Pandemi nedeniyle oluşabilecek aksaklıklar için yedek eylem planları oluşturduk. Olası problemler durumunda özellikle Türkşeker'den emekli olmuş tecrübeli arkadaşlarımızdan yedek kadrolar oluşturuyoruz. Türkşeker, Türkiye'nin ihtiyacı olan şekeri üretme konusunda ne gerekiyorsa bunu yapacak. Türkiye'nin şekerini üreteceğiz. İnsanımızın içi rahat olsun. Türkşeker ailesi kampanya döneminde yaklaşık 12 bin civarı çalışanı ile bu ülkeye hizmet veriyor. Tüm çalışanlarımızla beraber inşallah bu süreçte elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

'ÖNCELİĞİMİZ ÇİFTÇİMİZİN DAHA ÇOK KAZANMASI'

Alkan, Türkşeker'in Vakıf Katılım ortaklığı ile 'Türkşeker Tarım A.Ş.' adında yeni bir şirket kurduklarını anımsatarak, şunları söyledi:

"Bu şirket ile sadece pancar üretiminde değil, aynı zamanda hububat, bakliyat, ay çiçeği, sebze-meyve ve her türlü gıda üretimiyle alakalı bir misyon üstlendik. Bu süreçte son 2 yılda fabrikamızın her türlü iyileşmesi, yol alması anlamında bizlere büyük destek veren Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'a teşekkür etmek istiyorum. Sayın Bakanımızın büyük destekleriyle bin 500 yeni arkadaşı işe aldık. Şeker fabrikalarının çok önemli problemiydi. Türkşeker sadece pancar üretiminde çiftçimizin yanındaydı, artık çiftinin muhabere sistemine göre her yıl yetiştirdiği ürünün gerek girdilerini sağlayarak gerekse alım garantisi vererek, çiftçimizin yanında olacağız. En önemli önceliğimiz şudur; çiftimizin daha çok kazanması. Gece-gündüz bunun mücadelesini veren bir ekip var. Gübre, ilaç, tohum, mazot aklınıza gelecek girdi ile alakalı ne kadar husus varsa gerek pancar üretiminde gerekse diğer sözleşmeli tarım yapacağımız ürünlerle alakalı bu maliyetleri nasıl minimize ederiz diye mücadele veriyoruz."

 

1

Eşinin eve dönmesini isteyip hastanenin çatısına çıktı, operasyonla indirildi

2

Kocaeli'de kaçak içki imalathanesine baskın

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri
Buğra Kavuncu hakkında soruşturma başlatıldı
Pakdemirli, Mersin-Anamur yangını kontrol altına alındı
Selçuk Bayraktar'dan iddialara cevap
Muharrem İnce: Hepsi yeni isim, bir iki gün içinde açıklayacağız
Bilim Kurulu Üyesi Kara açıkladı! 'Yarınki toplantıda yeni önlemler alınabilir'
Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü
Koronavirüs sonrası ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü
Otobüsteki iğrenç olayla ilgili flaş gelişme
İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun iddialarına açıklama
İstanbul barajları kritik seviyede; Alibeyköy Barajı'nda eski elektrik direkleri ortaya çıktı
Bodrum sahte içkiden zehirlenen Yelda, hayatını kaybetti
Karşıyaka'da sahil, 'deniz marulu' yosunlarla doldu
Çatıya çıkan çocuk yürekleri ağza getirdi
Otoyolda uyuşturucu nakli