Geri Dön
Ekonomi"WhiteBIT TR, Türkiye'de en çok indirilen 5 kripto para uygulaması arasında"

"WhiteBIT TR, Türkiye'de en çok indirilen 5 kripto para uygulaması arasında"

Avrupa'da FC Barcelona'nın, Türkiye'de ise Trabzonspor'un partneri olan WhiteBIT, Türkiye pazarına özel olarak geliştirilmiş mobil uygulamasını Mart 2024'te yayına almıştı. Şirketin Türkçe uygulaması, App Store'un en çok indirilen 5 kripto para borsası arasında girdi.

"WhiteBIT TR, Türkiye'de en çok indirilen 5 kripto para uygulaması arasında"

Türkiye'de kullanıcılara 2022'den bu yana hizmet veren WhiteBIT, Mart 2024'te WhiteBIT TR mobil ve web uygulamalarını yayına aldı. App Store'da indirilen 5 büyük Türkçe kripto para borsası uygulaması arasında giren WhiteBIT TR'nin 1 Ay içerisinde gelen yeni üye sayısı: 25 bini geçti.

iOS üzerinden 8 milyon Android ise 7 milyondan fazla indirmeye ulaşan uygulama, TRY işlem çiftinde alım satım yapma olanağı sunan altyapısı, Türkiye'deki topluluğa özel ödül havuzları ve Türkçe destek gibi olanaklarıyla hizmet veriyor.

“TÜRKİYE'DEKİ YATIRIMCILAR WHİTEBIT TR'Yİ BENİMSEDİ"

Haziranın son haftasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilen ve kamuoyunda kripto para yasası olarak bilinen düzenleme, küresel borsaları Türkiye'de operasyon gösterebilmesi ve Türkçe iletişim faaliyeti yürütebilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu lisansına tabi tutuyor. Türkiye'de yerleşik bir tüzel kişilik ve TÜBİTAK tarafından onaylanan altyapıya sahip Türkçe uygulama ve platformlar, lisans sürecinde değerlendirilen kriterler arasında konumlanıyor.

WhiteBIT TR uygulamalarının Türkiye'deki yasal çerçeveye uyum için erken atılmış adımlardan biri olduğunu belirten WhiteBIT TR CEO'su Volodymyr Nosov, “Türkiye, yaygın kripto adaptasyonuyla WhiteBIT için her zaman stratejik bir pazar oldu. Dinamik ve teknoloji odaklı yapısıyla WhiteBIT'in büyüme yolculuğunda önemli bir yere koyduğu Türkiye pazarındaki kullanıcılara Türkçe mobil uygulamalarımızla hizmet vermekten memnunuz. Türkiye'deki kullanıcılarımızın WhiteBIT TR uygulamalarını hızla benimsediğini, gerek dijital etkileşimlerden gerek de uygulama mağazalarında kısa sürede yakaladığımız başarıdan görebiliyoruz" dedi.