Kripto

Kripto

Son dakika kripto haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kripto gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kripto haber sayfamızda...

Kripto

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.081 kripto haberi bulunmuştur.
Bitexen’e A.C.E Awards’tan birincilik ödülü
Bitexen’e A.C.E Awards’tan birincilik ödülüDijital varlık alım-satım platformu Bitexen, Şikayetvar platformu tarafından düzenlenen A.C.E Awards’ta, Kripto-Sanal Para Borsası Ölçek-A kategorisinde birinci olarak Diamond ödülüne layık görüldü.
21.02.2024Ekonomi
Çok uluslu görev gücü, dünyanın en büyük siber suç organizasyonunu çökertti
Çok uluslu görev gücü, dünyanın en büyük siber suç organizasyonunu çökerttiİngiltere Ulusal Suç Ajansı (NCA), FBI ve Europol ile birlikte kişi ve kurumların görsel ve verilerini çalarak şantaj yapan dünyanın en büyük siber suç organizasyonu Lockbit’i operasyonla çökertti.
20.02.2024Dünya
BingX 2023'te işlem hacmini yüzde 250, kullanıcı sayısını iki kart artırdı
BingX 2023'te işlem hacmini yüzde 250, kullanıcı sayısını iki kart artırdıKripto para borsası BingX, 2023 yılına ilişkin değerlendirme yaptı. Yıl boyunca hem işlem hacmi hem de kullanıcı tabanının zirveye tırmandığını duyuran şirket, 2018'den bu yana en iyi performansını sergilediğini bildirdi. İşlem hacminin bir önceki yıla göre yüzde 250 yükseldiği, kullanıcı tabanının ise iki kat artarak 10 milyona çıktığı belirtildi.
20.02.2024Ekonomi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdiMüşterimi memnuniyeti ölçen platform Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) ödül töreni İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Gecede kusursuz müşteri deneyimini yaşatan 118 marka ödüllendirildi.
20.02.2024Video
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdiMüşterimi memnuniyeti ölçen platform Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) ödül töreni İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Gecede kusursuz müşteri deneyimini yaşatan 118 marka ödüllendirildi.
20.02.2024Ekonomi
OKX TR'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır oldu
OKX TR'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır olduKripto para borsası OKX, Mehmet Çamır'ı OKX Türkiye'nin (OKX TR) Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadığını duyurdu. Çamır, resmî lansman için gün sayan OKX TR'nin iş geliştirme, büyüme, uyum ve operasyon alanlarındaki çalışmalarına başkanlık edecek. Şirketin Küresel Hukuk ve Uyum Departmanı Başkanı Mauricio Beugelmans ise OKX TR Yönetim Kurulu üyesi oldu.
20.02.2024Ekonomi
"Sahiplik yapısı, Bitcoin'in merkeziyetsizliğini yansıtıyor"
"Sahiplik yapısı, Bitcoin'in merkeziyetsizliğini yansıtıyor"Kripto varlıkların başlangıç noktası oluşuyla gündemden düşmeyen Bitcoin'e ilişkin sahiplik verileri, gelir dağılımı adaletinin konuşulduğu son günlerde yakından takip edildi. Grayscale tarafından yayımlanan 'Bitcoin Sahiplik Manzarasının Gizemini Çözmek' başlıklı bir çalışmada, dünyanin en değerli kripto para biriminin çok çeşitli gruplar arasında dağıldığı, Bitcoin sahiplerinin yaklaşık yüzde 74'ünün ise küçük yatırımcılardan oluştuğu tespit edildi. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan GateTR CEO'su Kafkas Sönmez, “Bireysel yatırımcılardan kripto madencilerine, hükümetlerden halka açık şirketlere, özel şirketlerden borsalara, pek çok varlık piyasası oyuncusuna dağıtılmış olan Bitcoin, kripto paraların merkeziyetsizliğini de yansıtıyor" dedi.
19.02.2024Ekonomi
Ankara'da 100 milyon dolar kripto para dolandırıcılığına suç duyurusu
Ankara'da 100 milyon dolar kripto para dolandırıcılığına suç duyurusuAnkara'da, 'kar payı ortaklığı' adı altında 50 bin kişiden yaklaşık 100 milyon dolar kripto para toplayıp kaybolduğu öne sürülen 5 şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
16.02.2024Gündem
BtcTurk Kripto, VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi 2024’ün ana sponsoru oldu
BtcTurk Kripto, VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi 2024’ün ana sponsoru olduTürkiye emilli takımlar sponsoru BtcTurk Kripto, VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi 2024’ün ana sponsoru olduğunu duyurdu. 10 takımın yarıştığı lig, temmuz ayına kadar devam edecek.
15.02.2024Spor
BtcTurk’ün finansal tabloları bağımsız denetimden geçti
BtcTurk’ün finansal tabloları bağımsız denetimden geçtiBtcTurk'ün kripto para alım satım platformu BtcTurk Kripto, finansal tablolarının denetimden geçtiğini duyurdu.
13.02.2024Ekonomi
“Rezerv kanıtı, borsalar için endüstri standardı olmalı"
“Rezerv kanıtı, borsalar için endüstri standardı olmalı"Web3 şirketi Gate.io Rezerv Kanıtı (Proof of Reserves | PoR) raporu yayınladı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Özellikle 2023'ün son ayları, kripto para birimleri için bir dönüm noktası oldu. Hükümetlerin yakından incelemeye başladığı ve böylece varlığını tanıdığı, kurumsal yatırımcı ilgisinin arttığı ve piyasadaki taşların yerine daha fazla oturduğu bu dönem, işlem hacimlerini ve pazar büyüklüğünü artırırken artık kripto para borsalarına yönetişim anlamında daha fazla sorumluluk yükledi. Rezerv Kanıtı raporları da merkezi borsalar arasında bir endüstri standardına dönüşmeli" dedi.
13.02.2024Ekonomi
Bahçeli: AYM artık milli güvenlik sorunudur
Bahçeli: AYM artık milli güvenlik sorunudurMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi artık milli güvenlik sorunudur. Verdiği skandal hak ihlali kararlarıyla iç barış ve huzur ortamını sarsan ve kaos üretim merkezi olduğunu teyit eden Anayasa Mahkemesi, tekrar ifade ediyorum ki ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır" dedi.
9.02.2024Politika
İzmir'de yüksek kar vaadiyle vurgun iddiasında holding patronu: Hiçbir zaman kaybetmem
İzmir'de yüksek kar vaadiyle vurgun iddiasında holding patronu: Hiçbir zaman kaybetmemİzmir'de 'yüksek kar' vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan holding sahibi Sedat Ocakcı (34) ile eşi Seçilay Ocakcı'nın (30) da aralarında bulunduğu 32 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Sedat Ocakcı'nın polisteki ifadesinde, yaptığı işin yasal olduğunu belirterek, "Hiçbir zaman kaybetmem, hep kazanırım" dedi. Ocakcı, ayrıca adliyeye sevki sırasında "Paralar nerede" diyen soran gazetecilere, "Herkes parasını alacak. Paralar faaliyette" cevabını verdi.
9.02.2024Video
Ocakcı Holding ile şirketlerine operasyon; emekli tuğgeneral de gözaltında
Ocakcı Holding ile şirketlerine operasyon; emekli tuğgeneral de gözaltındaİzmir'de yüksek kar vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan haklarında gözaltı kararı verilen holding sahibi Sedat Ocakcı (34) ve eşi Seçilay Ocakcı'nın (30) da aralarında bulunduğu 28 şüphelinin emniyetteki  işlemleri sürüyor. Gözaltına alınan şüpheliler arasında holdinge bağlı şirketlerden Metayıldız'ın genel müdür yardımcılığı görevini yürüten emekli Tuğgeneral Mehmet Rıfat Alkan'ın da olduğu ortaya çıktı.
8.02.2024Video
BingX, UFC dövüşçüleri Junyong Park ve Da Woon Jung ile iş ortaklığı yaptı
BingX, UFC dövüşçüleri Junyong Park ve Da Woon Jung ile iş ortaklığı yaptıBingX, ünlü Ultimate Fighting Championship (UFC)  dövüşçüleri Junyong Park ve Da Woon Jung ile iş ortaklığı yaptığını duyurdu. Bu iş birliği, BingX'in 'Trader'ları Güçlendirir' ve dövüşçülerin 'Kendi Tarihini Yaz' felsefesinden ilham alan iş ortaklığı, dinamik kripto dünyası ile karma dövüş sanatları dünyası arasında köprü kurmayı amaçlıyor.
7.02.2024Ekonomi
Topluluk odaklı, kripto para birimi geliştirildi
Topluluk odaklı, kripto para birimi geliştirildiTürk mühendis Ahmet Karaçalı, topluluk odaklı, merkeziyetsiz kripto para birimi geliştirildiğini duyurdu. Tamamen topluluğun yöneteceği Vatra Inu isimli merkeziyetsiz, deflasyonist Web3 kripto para birimi, 14 Şubat'ta ön satışa çıkarılacak. Ön satış sürecinin tamamlanmasının ardından ise yerli kripto para borsası Bzetmex'te VATR koduyla listelenecek.
7.02.2024Ekonomi
İzmir'de yüksek kar vaadiyle vurgun iddiası; holding patronu dahil 30 kişiye operasyon
İzmir'de yüksek kar vaadiyle vurgun iddiası; holding patronu dahil 30 kişiye operasyonİzmir'de yüksek kar vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan haklarında gözaltı kararı verilen holding sahibi Sedat Ocakçı'nın (34) da aralarında bulunduğu 30 kişiye yönelik operasyon düzenlendi. Ocakçı'ya ait holding ve diğer işletmelerde polis ekiplerince arama yapılıyor.
7.02.2024Video
Sönmez: BRC-20 standardında önemli bir değer görüyoruz
Sönmez: BRC-20 standardında önemli bir değer görüyoruzYılın ilk ayını geride bırakan kripto para ekosisteminde 2024’e damga vurması beklenen önemli temalar da netleşmeye başladı. Bu temalar içinde Ordinaller ve BRC-20 kripto para birimi standartları öne çıktı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Gate.io’nun da aralarında olduğu dünyanın önde gelen borsaları tarafından benimsenen BRC-20 standardı, kripto ekosisteminde 2024’ün öne çıkan temalarından biri olacak gibi görünüyor. Ekosistemin kanaat önderlerinin de fırsat ve risklerini yakından takip ettiği bu standart, Bitcoin’in gelişiminde önemli bir köşe taşı” dedi.
6.02.2024Ekonomi
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladıKripto para borsası ve Web3 teknolojisi şirketi OKX’in yatırım kolu OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı. Rapora göre, geçtiğimiz yılı yeni ihraç protokolleri, ölçeklenebilirlik çözümleri ve güvenilirlik geliştirmeleriyle tamamlayan Bitcoin ekosisteminin 2024’te de inovasyonlara tanıklık etmesi öngörülüyor.
6.02.2024Ekonomi
Kripto para platformu, tüm ‘meme coin’leri çatısı altında topluyor
Kripto para platformu, tüm ‘meme coin’leri çatısı altında topluyorKripto para platformu PayPayu, tüm 'meme coin’leri bir araya getirerek, yatırımcılara daha düşük işlem ücretleri ve daha hızlı işlemler sunmayı hedeflediğini duyurdu.
2.02.2024Ekonomi
Samsun'da, 'Sibergöz-21' operasyonunda şüphelilerden 15’i tutuklandı, 31’i adliyede
Samsun'da, 'Sibergöz-21' operasyonunda şüphelilerden 15’i tutuklandı, 31’i adliyedeİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurduğu, 25 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-21' operasyonunda Samsun'da gözaltına alınan 66 şüpheliden 15'i dün tutuklandı, 13'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bugün de 31 şüpheli adliyeye sevk edildi.
2.02.2024Gündem
Samsun'da 'Sibergöz-21' operasyonu şüphelilerinden 28'i adliyede
Samsun'da 'Sibergöz-21' operasyonu şüphelilerinden 28'i adliyedeİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurduğu 25 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Sibergöz-21' operasyonunda Samsun'da gözaltına alınan 66 şüpheliden 28'i, adliyeye sevk edildi.
1.02.2024Gündem
Küresel kripto para borsasından kriptoda yapay zeka trendi değerlendirmesi
Küresel kripto para borsasından kriptoda yapay zeka trendi değerlendirmesiYapay zekanın dönüştürücü gücünün, kripto para ekosistemine de taşındığını ifade eden Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “2023’e 1,1 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle başlayan yapay zeka odaklı kripto para birimleri, aralık ayında 7 milyar barajını aştı. Buna rağmen piyasalardaki son düşüşle 6 milyar dolar altına geriledi” diyerek, konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.
1.02.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Kripto ile ilgili düzenlemeyi meclise gönderiyoruz
Bakan Şimşek: Kripto ile ilgili düzenlemeyi meclise gönderiyoruzİstanbul Sanayi Odası'nın meclis toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin Kur Korumalı Mevduat'an çıkacağını belirtti. Şimşek ayrıca, "Kripto ile ilgili bir düzenleme yok, onu yakında meclise gönderiyoruz" dedi.
31.01.2024Ekonomi
Emekli banka müdürü fon dolandırıcılığı suçlamasıyla gözaltına alındı
Emekli banka müdürü fon dolandırıcılığı suçlamasıyla gözaltına alındıİstanbul'da yüksek kar vaadiyle mağdurlardan para topladığı iddia edilen emekli banka müdürü Müjgan D.'nin (63) aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Yapılan soruşturmada aralarında eski Rallici Burak Sohtorik’inde bulunduğu 7 kişiden 11 milyon lira para topladıkları öğrenildi. Müjgan D., oğlu, kızı ve eşinin de aralarında bulunduğu 6 kişi adliyeye sevk edildi.
31.01.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kriptoBitcoinşikayetvarküreselmüşteri

Kripto ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.