Geri Dön
Ekonomi Yüzde 44 büyüyen IFS Türkiye'nin hedefinde daha çok şirketi dijitalleştirmek var

Yüzde 44 büyüyen IFS Türkiye'nin hedefinde daha çok şirketi dijitalleştirmek var

Dünya genelinde şirketler için kurumsal kaynak planlama (ERP), kurumsal varlık yönetimi (EAM) ve saha servis yönetimi (FSM) gibi kurumsal iş uygulamaları geliştiren ve uygulayan IFS, bu yıl Türkiye'deki 20'nci yılını kutluyor. 2023'te globalde 1,2 milyar dolar ciro ve lisans bazında yüzde 33 büyüme gerçekleştiren şirketin, Türkiye'de lisans bazında büyümesi ise yüzde 44 oldu. Teknolojik yol haritasını, özellikle yapay zeka alanındaki önemli gelişmelere odaklayan şirketin 2024 yılı için hedefi ise yüzde 40 büyüme sağlamak.

Yüzde 44 büyüyen IFS Türkiye'nin hedefinde daha çok şirketi dijitalleştirmek var

Dünya çapında 6 bin 500'den fazla çalışanı olan IFS, daha fazla şirketin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı hedefliyor. 60'tan fazla ülkede 80'e yakın ofisiyle, dünya genelinde üretim, dağıtım, servis, enerji ve bakım-onarım alanlarında faaliyet gösteren şirketler için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) ve Saha Servis Yönetimi (FSM) gibi kurumsal iş uygulamaları geliştiren ve uygulayan IFS'nin Türkiye CEO'su Ergin Öztürk, sundukları çözümlerin şirketlerin verimliliğini, karlılığını ve müşteri memnuniyetini artırmasına yardımcı olduğunu söyledi.

“YAPAY ZEKAYI KURUMSAL İŞ UYGULAMALARINA ENTEGRE ETMEMİZLE FARK YARATTIK"

2023'te sektörde yaşanan gelişmelerin IFS'in ekosisteminin genişlemesine ve çözümlerinin daha geniş bir şirket ve bölge yelpazesine ulaşmasına katkı sağladığını söyleyen Öztürk, “Teknolojik yol haritamız, özellikle yapay zeka alanındaki önemli gelişmelere odaklandı. Yapay zeka, farklı sektörlerde büyük bir dönüşüm yaratmış durumda. Bu teknoloji, şirketlerin operasyonel verimliliklerini artırmalarına (yüzde 28), yeni müşteri segmentlerini keşfedip yeni pazarlara yönelmelerine (yüzde 28), müşteri memnuniyetini artırmalarına (yüzde 27), müşteri sadakatini geliştirmelerine (yüzde 26) ve daha yüksek kar marjları elde etmelerine (yüzde 25) yardımcı oluyor. Bu nedenle yapay zeka, akıllı iç görüler aracılığıyla otomasyonu hızlandıran ve çalışan verimliliği ile varlıkları optimize eden stratejik odak noktamız oldu. Bu doğrultuda, IFS olarak yapay zeka kullanımıyla otomasyon, tahmin ve optimizasyon yeteneklerimizi güçlendirdik ve Falkonry AI firmasını satın alarak da kurumsal iş uygulamalarında yapay zeka şirketi olduğumuzu kanıtladık. Bu teknolojik adımlarımız ve ifs.ai'yı hayata geçirmemiz müşterilerimizin iş süreçlerini daha verimli hale getirmelerine ve rekabet avantajı elde etmelerine katkı sağladı" dedi.

Bu kapsamda IFS'in 2023 yılında globalde 1,2 milyar dolar ciro ve lisans bazında yüzde 33 büyüdüğünü belirten Öztürk, Türkiye'de ise lisans bazında yüzde 44 büyüme kaydettiklerini paylaştı. Bu sene de geçen seneki büyüme hızını sürdürmeyi hedeflediklerini kaydeden Öztürk, “Bu sene yüzde 40 büyümeyi ve lokal iş ortağı ağımızı daha da genişletmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.