Şirket

Şirket

Son dakika şirket haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şirket gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şirket haber sayfamızda...

Şirket

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.841 sirket haberi bulunmuştur.
Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı buldu
Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı bulduBursa'da Süleyman Okur (35), Covid-19 aşısı olmadığı ve PCR testi yaptırmadığı gerekçesiyle çalıştığı firmadan tazminatsız olarak çıkarılmasının ardından dava açtı. Mahkeme, genelgenin tavsiye niteliğinde olduğunu ve aşı isteminin iş sözleşmesinde değişiklik yaratacağını belirterek, firmanın Okur'a 37 bin lira tazminat ödemesine hükmetti. Avukat Semih Ayaş ise kararın emsal niteliği taşıdığını belirtti.
25.06.2022Gündem
Erzincan'da, Karasu Nehri'nde 'siyanür' paniği
Erzincan'da, Karasu Nehri'nde 'siyanür' paniğiErzincan'ın İliç ilçesinde, Türk ve Kanadalı firmanın sahip olduğu Anagold Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilen madende kullanılan siyanürü taşıyan borunun patlaması sonucu 20 metreküp siyanürlü solisyonun Karasu Nehri'ne döküldüğü iddiası paniğe neden oldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, siyanürün bölgedeki mevsimsel akış gösteren hiçbir dereye akışının olmadığı, Fırat havzasına gözlemsel olarak ulaşmadığının tespit edildiği bildirdi.
24.06.2022Gündem
Fatih Terim iki tazminat davasından 30 bin lira kazandı
Fatih Terim iki tazminat davasından 30 bin lira kazandıTeknik direktör Fatih Terim'e sosyal medya hesapları üzerinden hakaret içerikli sözler söylediği iddiasıyla yargılanan Tamer S. Ş. ve Emirhan S.'nin 30 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.
24.06.2022Spor
“Hibrit çalışma imkânı sunan şirketler avantajlı”
“Hibrit çalışma imkânı sunan şirketler avantajlı”Pandemi sonrası hibrit çalışma imkânı sunan şirketlerin avantajlı olduğunu söyleyen İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı Ortağı Mehmet Eronat, “LinkedIn’de yaptığımız anket sonuçlarında çalışma hayatında yer alan profesyonellerin yaklaşık yüzde 80’i uzaktan çalışma ve hibrit çalışma modelleri konusunda beklentilerini dile getiriyor. Son dönemde salgının etkilerinin azalmasıyla işe alım süreçlerinde ilk sorulan sorulardan birisi şirketin çalışma modeli oluyor. Çalışanlarına uzaktan çalışma ve hibrit çalışma imkânı sunan şirketler işveren markası açısından avantajlı bir konuma geliyor” dedi.
24.06.2022Ekonomi
YÖK ile TUSAŞ arasında iş birliği protokolü
YÖK ile TUSAŞ arasında iş birliği protokolüYükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında, havacılık endüstrisinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
24.06.2022Gündem
Blatform şirketinden Dubai’ye kripto para borsası yatırımı
Blatform şirketinden Dubai’ye kripto para borsası yatırımıSingapur merkezli blockchain servis sağlayıcı şirketi Blatform, Dubai’de bir kripto para borsasının lisansına sahip Genesisx ile ortak oldu. Şirket daha sonra yakın coğrafyalarda kurulum sürecinde olduğu diğer kripto para borsalarını da hayata geçirmeyi amaçlıyor.
24.06.2022Ekonomi
Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne 3 uluslararası ödül
Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne 3 uluslararası ödülVodafone Türkiye, dünyanın en prestijli ödül programlarından 17. ContactCenterWorld Ödülleri’nde bölge finallerinde 3 ödül birden aldı. Şirket “En İyi Teknoloji Yeniliği (İç Çözüm)” dalında Altın, “En İyi Müşteri Hizmetleri” ve “En İyi Satış Kampanyası” dallarında ise Gümüş ödülün sahibi oldu.
24.06.2022Kurumsal
Trendyol, haziran ayı alışveriş trendlerini açıkladı
Trendyol, haziran ayı alışveriş trendlerini açıkladı Trendyol, yazın gelmesiyle birlikte alışveriş trendlerine yönelik verilerini açıkladı. Açıklamaya göre, haziran ayında tüketicilerin sepetlerinde en çok mayolar, terlik ve sandaletler, güneş gözlükleri, deniz, havuz ürünleri ve güneş koruyucular yer aldı.
24.06.2022Kurumsal
CarrefourSA, bayilik sayısını 100’e çıkardı
CarrefourSA, bayilik sayısını 100’e çıkardıSabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, küçük esnafı destekleyen bayilik sistemiyle İzmir Alsancak’ta 100’üncü bayisini açtı. Şirket hedefini 3 yıl içinde 1000 bayiye ulaşmak olarak açıkladı.
24.06.2022Kurumsal
Adana’da kuyulardan petrol çıkarılıyor
Adana’da kuyulardan petrol çıkarılıyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in "Adana’daki petrol keşfini yakında ilan edeceğiz" diyerek duyurduğu Çukurova 1 ve Çukurova 2 isimli araştırma sahasında petrol çıkarma işlemleri devam ediyor.
23.06.2022Gündem
ASELSAN’ın Ar-Ge yatırımları 5 milyar 615 milyon TL’ye ulaştı
ASELSAN’ın Ar-Ge yatırımları 5 milyar 615 milyon TL’ye ulaştıASELSAN, ‘Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri’ araştırmasına göre 2021 yılında en çok Ar-Ge harcaması yapan şirket oldu. ASELSAN’ın Ar-Ge yatırımları 2021 yılında 5 milyar 615 milyon TL’ye ulaştı.
23.06.2022Ekonomi
E-ticaret şirketleri, 5 ay boyunca ücretsiz ve sınırsız e-fatura kesebilecek
E-ticaret şirketleri, 5 ay boyunca ücretsiz ve sınırsız e-fatura kesebilecekBu yıl için e-arşiv ve e-faturaya geçişte son tarih olan 1 Temmuz yaklaşırken, GİB lisanslı özel entegratör BirFatura, e-fatura kolaylıklarını 5 ay ücretsiz olarak deneyimlemek isteyen e-ticaret şirketleri için özel bir kampanya hazırladığını duyurdu. BirFatura CEO’su İbrahim Bayır, “İşletmelerin e-dönüşüm deneyimini kolaylaştırmak, tüketicilere de daha konforlu bir alışveriş deneyimi sunmak için e-fatura çözümümüzü online ticaret yapan şirketlere 5 ay boyunca ücretsiz ve sınırsız olarak sunacağız” dedi.
23.06.2022Ekonomi
Samsun'da 'ehliyetsiz' elektrikli bisiklet kullanımına ceza tartışması
Samsun'da 'ehliyetsiz' elektrikli bisiklet kullanımına ceza tartışmasıSamsun'da mobil skuter uygulaması 'Martı'dan kiraladıkları elektrikli bisikletleri ehliyetsiz kullanan sürücülere, 'ehliyetsiz araç kullanmak'tan 3 bin 674 TL ceza uygulanmaya başlandı. Şirket yetkilileri kesilen cezaların hukuki olmadığını savunarak, iptalleri için yargı yoluna başvurduklarını açıkladı. Hukukçular ise elektrikli skuter grubuna girmeyen Martı’ların motorlu taşıt sınıfında yer aldığını, 16 yaşa kadar alınabilen ‘M’ sınıfı ehliyet ile kullanılabildiğine dikkat çekti. Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Oktay Ergör de "Ehliyetsiz insanlara elektrikli bisiklet verildiği takdirde bir kazaya sebebiyet vermesi halinde bunun sorumlusu kim olacak" diye sordu.
23.06.2022Video
Enerjisa’nın düzenlediği ‘’İşimin Enerjisi Buluşması’’ Adana’da gerçekleşti
Enerjisa’nın düzenlediği ‘’İşimin Enerjisi Buluşması’’ Adana’da gerçekleşti  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artırarak müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerini önemseyen çözümler geliştiren Enerjisa Enerji, Adana’da gerçekleştirdiği etkinlikte iş insanlarıyla bir araya gelerek ürünlerini anlattı.
23.06.2022Ekonomi
Samsun'da 'ehliyetsiz' elektrikli bisiklet kullanımına ceza tartışması
Samsun'da 'ehliyetsiz' elektrikli bisiklet kullanımına ceza tartışmasıSamsun'da mobil skuter uygulaması 'Martı'dan kiraladıkları elektrikli bisikletleri ehliyetsiz kullanan sürücülere, 'ehliyetsiz araç kullanmak'tan 3 bin 674 TL ceza uygulanmaya başlandı. Şirket yetkilileri kesilen cezaların hukuki olmadığını savunarak, iptalleri için yargı yoluna başvurduklarını açıkladı. Hukukçular ise elektrikli skuter grubuna girmeyen Martı’ların motorlu taşıt sınıfında yer aldığını, 16 yaşa kadar alınabilen ‘M’ sınıfı ehliyet ile kullanılabildiğine dikkat çekti. Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Oktay Ergör de "Ehliyetsiz insanlara elektrikli bisiklet verildiği takdirde bir kazaya sebebiyet vermesi halinde bunun sorumlusu kim olacak" diye sordu.
23.06.2022Foto Galeri
Bakan Nebati: Olağanüstü fiyat artışlarının en az düzeyde yansıması için adımları atıyoruz
Bakan Nebati: Olağanüstü fiyat artışlarının en az düzeyde yansıması için adımları atıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Vatandaşlarımızın günlük hayatlarını etkileyen olağanüstü fiyat artışlarının alım güçlerine, en az düzeyde yansıması için azami çabayı gösteriyor ve gerekli adımları ivedilikle atıyoruz. Enflasyonla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla kamu olarak 2022 yılında 241,3 milyar lira vergi gelirinden vazgeçiyoruz" dedi.
23.06.2022Ekonomi
Trenlerde ücretsiz bisiklet taşıma izni ve kuralları açıklandı
Trenlerde ücretsiz bisiklet taşıma izni ve kuralları açıklandıTürkiye Bisiklet Federasyonu'nun talebi üzerine harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, uzunyol (YHT ve Anahat) ve kısayol (Bölgesel, Banliyö-Marmaray) trenlerinde bisiklet taşınmasına izin verecek. Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu: 'Bisikletin yaygınlaşması ve kabul görmesi için verdiğimiz mücadeleye destek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) ve TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü'ne müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.
23.06.2022Gündem
İstanbul Finans Merkezi Kanunu Genel Kurul'da kabul edildi
İstanbul Finans Merkezi Kanunu Genel Kurul'da kabul edildiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, İstanbul Finans Merkezi'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
22.06.2022Gündem
BSH Türkiye, yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurdu
BSH Türkiye, yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurduBSH Türkiye, değişen iş dünyasına uygun yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurdu. Uzun yıllardır dijital uygulamalara ve yeni nesil yetkinliklere yatırım yapan şirket, pandemi ve dijitalleşmenin etkileriyle yeni bir iş modeli geliştirdi. Bu doğrultuda çalışanlarına otonom, esnek, yaratıcı, keyifli ve yüksek performanslı bir iş ortamı sunmayı hedefleyen şirket, bu yeni dönemde yüzde 50 uzaktan çalışma modelini de hayata geçiriyor.
22.06.2022Kurumsal
Ataşehir’deki 3 milyonluk gasp; 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 43 yıla kadar hapis istemi
Ataşehir’deki 3 milyonluk gasp; 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 43 yıla kadar hapis istemiAtaşehir’de SAS Holding yöneticilerinden Sibel Koçan’ın geçen yıl haziran ayında öldürülmesine ilişkin 12 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede SAS Holding yatırımcılarından üç şüphelinin eylemi planladığı öne sürülürken, 6 şüphelinin ağırlaştırılmış müebbet ile 43 yıl 6’şar aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.
22.06.2022Gündem
E-ticaretteki yükseliş girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu
E-ticaretteki yükseliş girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu  Pandemide çok hızlı bir yol kat eden e-ticaret, girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu. Stoksuz ticaret, dijital ve organik pazarlamayı da içine alan uçtan uca e-ticaret eğitimi sunan platformlar, sektöre yeni girişimciler kazandırıyor. Kendi işini kurma cesareti gösteremeyenler, bu eğitimlerle maliyet tasarrufu ve rekabet avantajı elde edebiliyor.
22.06.2022Ekonomi
Ataşehir'de evden çelik kasa çalan şüpheliler yakalandı
Ataşehir'de evden çelik kasa çalan şüpheliler yakalandıAtaşehir'de evden sürükleyerek çıkardıkları çelik kasayı çalan 4 şüpheli yakalandı. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelilere kiraladıkları otomobilden ulaştı.
22.06.2022Gündem
Kağıthane'de dondurmacıda silahlı saldırı: 2 yaralı
Kağıthane'de dondurmacıda silahlı saldırı: 2 yaralıKağıthane’de, yüzü maskeli 2 kişinin dondurmacıda gerçekleştirdiği silahlı saldırıda biri çocuk 2 kişi yaralandı. Yaralılar kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.
22.06.2022Gündem
Kağıthane'de, dondurmacıda silahlı saldırı: 2 yaralı
Kağıthane'de, dondurmacıda silahlı saldırı: 2 yaralıKâğıthane'de, yüzü maskeli 2 kişinin dondurmacıda gerçekleştirdiği silahlı saldırıda biri çocuk 2 kişi yaralandı. Yaralılar kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.
21.06.2022Gündem
Özbek, Galatasaray Adası'nda incelemelerde bulundu
Özbek, Galatasaray Adası'nda incelemelerde bulunduGalatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Adası'ndaki çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Geç de olsa adamıza kavuştuk. Adanın irtifak hakkı için yoğun bir şekilde çalışıyoruz" dedi.
21.06.2022Spor

Benzer Haber Etiketleri

pandemitazminatyatırımkurumsalAdana

Şirket ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.