Geri Dön
Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünya liderleriyle telefon görüşmeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünya liderleriyle telefon görüşmeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderleriyle telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünya liderleriyle telefon görüşmeleri

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, NİJERYA DEVLET BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Devlet Başkanı Tinubu ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye ile Nijerya ikili ilişkilerinin yanında bölgesel ve küresel konular da ele alındı. Erdoğan görüşmede; Sahel bölgesindeki gelişmelerin yakından takip edildiğini, Türkiye’nin Nijerya ile savunma sanayii alanında tecrübe, kabiliyet ve imkan paylaşımına devam edeceğini ifade etti. İki lider görüşmede karşılıklı olarak birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, REİSİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede Türkiye ve İran ikili ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ele alınırken, Erdoğan ve Reisi, karşılıklı olarak birbirinin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKMENİSTAN MİLLİ LİDERİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye ile Türkmenistan ikili ilişkileri ile bölgesel ve küresel konular ele alındı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkmenistan’ın Türk Devletleri Teşkilatı’na yönelik artan ilgisinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. İki lider görüşmede karşılıklı olarak birbirinin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CEZAYİR CUMHURBAŞKANI TEBBUN İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Görüşmede Türkiye ve Cezayir ikili ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede; İsrail ile Filistin arasında kalıcı ateşkesin tesisi, insani yardımların kesintisiz bir şekilde bölgeye ulaştırılması ve iki devlet temelinde adil çözüm için Türkiye’nin Cezayir ile müşterek gayretlerini artırmaya hazır olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tebbun görüşmede karşılıklı olarak birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiler." denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MALEZYA BAŞBAKANI İBRAHİM İLE GÖRÜŞTÜ

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; görüşmede, Türkiye ve Malezya ikili ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ele alındı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İslam dünyasının ortak gayretleri ile İsrail ve destekçileri üzerindeki baskının arttığını, barış ve Filistin'e destek konusunda gayretlerin kararlılıkla sürmesi gerektiğini ifade etti. İki lider görüşmede karşılıklı olarak birbirinin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.