Erdoğan

Erdoğan

Son dakika erdoğan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan erdoğan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan erdoğan haber sayfamızda...

Erdoğan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.232 erdogan haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Donald Trump'a geçmiş olsun mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Donald Trump'a geçmiş olsun mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’nin 45’inci Başkanı ve Başkan Adayı Donald Trump’a yönelik gerçekleştirilen suikast girişimini şiddetle kınıyorum. Trump’a, ailesine ve sevenlerine en içten geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. ABD seçimlerine ve küresel istikrara gölge düşmemesi için saldırıyla ilgili tahkikatın en etkili biçimde yapılacağına, faillerin ve azmettiricilerinin en kısa sürede adaletin huzuruna çıkarılacağına inanıyorum. Türkiye olarak dost ve müttefik ABD halkının yanında olacağız.
14.07.2024Gündem
Ümraniye’de 15 Temmuz anma programı düzenlendi
Ümraniye’de 15 Temmuz anma programı düzenlendiÜmraniye Belediyesi, 15 Temmuz’un yıl dönümü için özel bir program düzenledi. Programda şehit ve gaziler minnetle anıldı.
14.07.2024İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz 3. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin direnişini kırmak için her türlü alçaklığı yaptılar, ancak sinsi ve kanlı emellerine ulaşamadılar. Oysa her şeyi en ince detayına kadar hesaplamışlardı. Oysa 40 yıl boyunca bukalemun gibi kırk kılığa bürünerek kendilerini gizlemeyi başarmışlardı. 15 Temmuz gecesi de tereyağından kıl çeker gibi Türkiye'yi işgal edeceklerini, milletin iradesine el koyacaklarını zannediyorlardı. Ama 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti" dedi.
13.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
15 Temmuz'un yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' buluşması
15 Temmuz'un yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' buluşması15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 8'inci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' sloganıyla anma töreni düzenlenecek.
13.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili yaptığı konuşmada, "Görevi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a verdim. Dışişleri Bakanım da şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Ona göre de inşallah adımı atacağız. Biz Suriye'de adil bir barışın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünün bizim de çıkarımıza olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz" dedi.
13.07.2024Politika
Dışişleri'nden, İsrailli Bakan Katz'a tepki
Dışişleri'nden, İsrailli Bakan Katz'a tepkiDışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.
12.07.2024Politika
İzmir'de gök gürültülü sağanak; sokakta akıma kapılan 2 kişi öldü
İzmir'de gök gürültülü sağanak; sokakta akıma kapılan 2 kişi öldüİzmir'de aralıklarla gök gürültülü sağanak etkili oldu, cadde ve sokaklarda su birikintisi oluştu. Sokaktaki suya bastığı anda akıma kapılan iki kişi hayatını kaybetti.
13.07.2024Gündem
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklama
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklamaMuğla'da, son günlerde ulusal basın ve sosyal medyada çıkan Bodrum'da pahalılık haberlerine yönelik, bazı oda ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan ortak açıklamayla, ilçede her keseye göre tatil yapılabilecek ve yemek yenebilecek tesislerin olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, sosyal medyadan yapılan paylaşımların karalama kampanyasına dönüştüğü vurgulandı.
12.07.2024Gündem
Milli Eğitim Bakanı Tekin 8. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'na katıldı
Milli Eğitim Bakanı Tekin 8. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'na katıldı8. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'deki yerleşik vesayetçi geleneğin ürettiği darbe ve darbe girişimlerinden bütünüyle farklı bir seyir içinde gelişen ve halkın topyekûn direnişi karşısında akim kalan 15 Temmuz kalkışması ile Filistin'de süregelen işgal, zulüm ve soykırım politikaları arasında gerek aktörlerin benzerliği bakımından gerekse uygulama ve hedeflerin ortaklığı açısından büyük bir benzerlik olduğuna inanıyorum" dedi.
12.07.2024Eğitim
Bakan Göktaş, Senegal Cumhurbaşkanı Faye ile görüştü
Bakan Göktaş, Senegal Cumhurbaşkanı Faye ile görüştüAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Senegal Cumhurbaşkanı Bassirou Diomaye Faye ile görüştü.
12.07.2024Dünya
CANiK, NATO Zirvesi kapsamında yapılan Yuvarlak Masa Toplantısı'na katıldı
CANiK, NATO Zirvesi kapsamında yapılan Yuvarlak Masa Toplantısı'na katıldıSamsun Yurt Savunma şirketlerinden CANiK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi Programı paralelinde düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantısı'na katıldı.
12.07.2024Ekonomi
AK Parti'li Çelik'ten YRP'li Aydal'a tepki
AK Parti'li Çelik'ten YRP'li Aydal'a tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanvekili Doğan Aydal'ın 'Erdoğan anayasayı değiştirmezse bir başka ülkeye gider, Amerika'ya gider' sözlerine tepki gösterdi.
12.07.2024Politika
Türkiye’den Senegal’in el sanatlarının gelişimine önemli katkı
Türkiye’den Senegal’in el sanatlarının gelişimine önemli katkıDakar El Sanatları Eğitim Merkezinin yeni atölyeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile Senegal Turizm ve El Sanatları Bakanı Mountaga Diao’nun katıldığı törenle açıldı.
12.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi sonrasında değerlendirmelerde bulundu.
12.07.2024Dünya
Rize'de kira anlaşmazlığı kavgasında 2 kişiyi öldüren sanığa müebbet ve 34,5 yıl hapis
Rize'de kira anlaşmazlığı kavgasında 2 kişiyi öldüren sanığa müebbet ve 34,5 yıl hapisRize'de, kiracıyla ev sahibi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada, Halil İbrahim Ak (26) ile Sedat Semavi Sarı'yı (24) bıçaklayarak öldürüp, Miraç Bakırcı'yı (25) yaralayan Mücahit Kazancı (30), tutuklu yargılandığı davda müebbet ve 34 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
12.07.2024Gündem
15 Temmuz’un felçli gazisi: Bundan daha kötü olacağımı bilsem o tanka yine çıkardım
15 Temmuz’un felçli gazisi: Bundan daha kötü olacağımı bilsem o tanka yine çıkardımFetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında İstanbul’da durdurmak istediği tankın üstüne çıkan ve içindeki askerlerin açtığı ateşle belden aşağısı felç olan Gazi Halil Algan (53), “Atışalanı Köprüsü’nün yanına binlerce insan indik. Bir kısmımız araçla bir kısmımız yürümeye başladı. Birkaç yüz metre yürüdük, arkadan bir tank geldi. Tank gelince benimle birlikte 10 kişinin arasına daldı ve bazıları şehit bazıları da gazi oldu. Tankı durdurmak için de 2 kişi üzerine çıktık. 2 kilometrede daha gittik ve vurulduğumu hissettim. Bundan daha kötü olacağımı bilsem o tanka yine çıkar, bedenimi kurşunlara siper ederdim” dedi.
12.07.2024Video
Araştırma: Vatandaşların yüzde 73,4’ü, ‘Tekrar darbe olsa yine sokağa çıkarım’ diyor
Araştırma: Vatandaşların yüzde 73,4’ü, ‘Tekrar darbe olsa yine sokağa çıkarım’ diyorAreda Survey araştırma şirketinin Türkiye genelinde bin 204 kişinin katılımıyla darbe girişiminin sekizinci yılında gerçekleştirdiği araştırmaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe gecesinde gerçekleştirdiği süreç yönetimi halkın yüzde 81,8’i tarafından başarılı bulunuyor. Vatandaşların yüzde 73,4’ü ‘Tekrar darbe olsa yine sokağa çıkarım’ diyor. Darbe girişimi sonrasında devletin FETÖ ile yürüttüğü mücadeleyi yeterli bulanlar toplumun yüzde 58,8’ini oluşturuyor. FETÖ’nün Türkiye’de hala bir tehdit unsuru olduğunu düşünenlerin oranı ise 67,2.
12.07.2024Ekonomi
Bakan Göktaş, Senegal El Sanatları Eğitim Merkezinin açılışına katıldı
Bakan Göktaş, Senegal El Sanatları Eğitim Merkezinin açılışına katıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Senegal’in başkenti Dakar’daki temasları kapsamında El Sanatları Eğitim Merkezinin açılışına katıldı.
12.07.2024Dünya
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruz
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruzFransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, Türkiye ile Fransa arasında ikili iş birliğini derinleştirmek ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için çalıştıklarını, ticaret hacminin artmaya devam ettiğini ve 23 milyar doları aşarak yeni bir rekora imza attığını söyledi.
12.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile ayaküstü sohbet etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile ayaküstü sohbet ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile ayaküstü sohbet etti.
12.07.2024Politika
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptı
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptıTBMM Genel Kurulu, Sırp ordusunun Bosna-Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'yı işgal ederek, 8 binin üzerinde sivili katletmesinin 29'uncu yılı dolayısıyla genel görüşme gerçekleştirdi.
12.07.2024Politika
Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a: Cenazeme katılmanı istemiyorum
Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a: Cenazeme katılmanı istemiyorumEski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada kendisini eleştiren Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'a tepki göstererek, "Gün olur ecel vuku bulursa cenazeme katılmanı istemiyorum. Yazık sana, sana verdiğim emeklere" dedi.
11.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Müttefik ve Ortak Devletler toplantısına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Müttefik ve Ortak Devletler toplantısına katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da NATO Liderler Zirvesi marjında düzenlenen Müttefik ve Ortak Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, toplantı öncesi mevkidaşları ve diğer liderlerle sohbet etti.
11.07.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

cumhurbaşkanı erdoğan15 temmuzerdoğannatodarbe girişimi

Erdoğan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.